HANSENS OG IVERSENS TØMRER- OG SNEDKERFORRETNING ApS
CVR 44547015 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko
HANSENS OG IVERSENS TØMRER- OG SNEDKERFORRETNING ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Horsens. Virksomheden er registreret i branchen tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,0 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 20 årsregnskaber. Seneste regnskab (30.06.2025) viser en egenkapital på 2,1 mio. kr. og et resultat på 923 t.kr.. Direktør: Per Andersen.
Konkursrisiko for HANSENS OG IVERSENS TØMRER- OG SNEDKERFORRETNING ApS
0,0 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 15 % af aktive danske selskaber
Øger risikoen
Ingen markante risikofaktorer.
Mindsker risikoen
Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.
Stamdata
- CVR-nummer
- 44547015
- Status
- Aktiv
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Stiftet
- (52 år)
- Adresse
- Fuglevangsvej 42
8700 Horsens - Kommune
- Horsens
- Branche
- Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
Konkurser i branchen: Tømrer- og bygningssnedkervirksomhed - Selskabskapital
- 200 t.kr.
- Ansatte
- 14 (2018)
- Revisor
- Cedra Godkendt Revisionsaktieselskab
- Revision fravalgt
- Nej
Advarselstegn
| Regnskaber indsendt for sent | 0 af 30 |
| Mangler regnskab | Nej |
| Negativ egenkapital | Nej |
| Soliditetsgrad | 34,2 % |
| Likviditetsgrad | 167 % |
| Flytninger (seneste 2 år) | 0 |
| Direktørskift i alt | 3 |
| Direktørens tidligere konkurser | 0 |
| Andre selskaber på adressen | 2 |
| Usikkerhed om fortsat drift | Nej |
Regnskab og nøgletal
| Regnskabsår | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | 7,9 mio. kr. | 7,8 mio. kr. |
| Årets resultat | 923 t.kr. | 1,3 mio. kr. |
| Egenkapital | 2,1 mio. kr. | 2,5 mio. kr. |
| Aktiver i alt | 6,2 mio. kr. | 5,6 mio. kr. |
| Likvider | 1.493 kr. | – |
| Kortfristet gæld | 3,5 mio. kr. | – |
| Gns. ansatte | 14 | – |
Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Erklæring om udvidet gennemgang · Roesgaard.
Indsendte årsrapporter
| Regnskabsperiode | Offentliggjort | Dage efter periodens udløb | |
|---|---|---|---|
| 01.07.2024 – 30.06.2025 | 106 | ||
| 01.07.2023 – 30.06.2024 | 75 | ||
| 01.07.2022 – 30.06.2023 | 129 | ||
| 01.07.2021 – 30.06.2022 | 172 | ||
| 01.07.2020 – 30.06.2021 | 153 | ||
| 01.07.2019 – 30.06.2020 | 167 | ||
| 01.07.2018 – 30.06.2019 | 106 | ||
| 01.07.2017 – 30.06.2018 | 160 | ||
| 01.07.2016 – 30.06.2017 | 153 | ||
| 01.07.2015 – 30.06.2016 | 158 | ||
| 01.07.2014 – 30.06.2015 | 150 | ||
| 01.07.2013 – 30.06.2014 | 144 | ||
| 01.07.2012 – 30.06.2013 | 150 | ||
| 01.07.2011 – 30.06.2012 | 156 | ||
| 01.07.2010 – 30.06.2011 | 154 | ||
| 01.07.2009 – 30.06.2010 | 155 | ||
| 01.07.2008 – 30.06.2009 | 159 | ||
| 01.07.2007 – 30.06.2008 | 94 | ||
| 01.07.2006 – 30.06.2007 | 106 | ||
| 01.07.2005 – 30.06.2006 | 100 |
Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.
Ledelse, ejere og revisor
| Rolle | Navn | Fra | Til |
|---|---|---|---|
| Direktør | Per Andersen | Nuværende | |
| Direktør | Lars Due Hansen | ||
| Direktør | Kaj Iversen | ||
| Ejer (67 %) | PER ANDERSEN HOLDING ApS | Nuværende | |
| Ejer (25 %) | Michael Glud Holding ApS | Nuværende | |
| Ejer (100 %) | PER ANDERSEN HOLDING ApS | ||
| Revisor | Cedra Godkendt Revisionsaktieselskab | Nuværende | |
| Revisor | REVISIONSFIRMAET LEIF MIKKELSEN ApS | ||
| Revisor | A/S REVISION HATTING REGISTRERET REVISIONSSELSKAB |
Direktørernes øvrige selskaber
Per Andersen – 4 andre selskaber
- CILO 07 ApS Aktiv
- Fit & Sund Skanderborg ApS Aktiv
- Fredensgade 9 ApS Fusioneret
- PER ANDERSEN HOLDING ApS Aktiv
Lars Due Hansen – 2 andre selskaber
- HANSEN OG IVERSEN HOLDING ApS Fusioneret
- LDH HOLDING ApS Opløst
Kaj Iversen – 2 andre selskaber
- HANSEN OG IVERSEN HOLDING ApS Fusioneret
- TORP HOLDING ApS Aktiv
Adressehistorik (1 flytninger)
| Fuglevangsvej 42, 8700 Horsens | |
| Torpvej 25, 8700 Horsens |
Ansatte pr. år
Andre virksomheder på samme adresse
- Ny Bad - Design ApS Opløst
- PETROWSKY HORSENS A/S Aktiv
Lignende virksomheder i Horsens
- BYGHOLM MASKINSNEDKERI A/S Horsens
- TØMRERFIRMAET SKOV A/S Horsens
- VELVÆRK ApS Østbirk
- Tømrermester John Dalsgård ApS Hovedgård
- Vestergaards Byg ApS Gedved
- Vig Byg ApS Horsens
- Zenit Byg & Projekt ApS Horsens
- KS TØMRER & MONTAGE ApS Horsens
- Redmond & Jeppesen ApS Østbirk
- Tømrermester Henrik Thaysen ApS Hovedgård
- DA Byg & Montage ApS Horsens
- ST Totalbyg ApS Horsens
Spørgsmål og svar om HANSENS OG IVERSENS TØMRER- OG SNEDKERFORRETNING ApS
Er HANSENS OG IVERSENS TØMRER- OG SNEDKERFORRETNING ApS gået konkurs?
Nej, HANSENS OG IVERSENS TØMRER- OG SNEDKERFORRETNING ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.
Hvad er konkursrisikoen for HANSENS OG IVERSENS TØMRER- OG SNEDKERFORRETNING ApS?
Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,0 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber.
Hvem er direktør i HANSENS OG IVERSENS TØMRER- OG SNEDKERFORRETNING ApS?
Per Andersen er direktør i HANSENS OG IVERSENS TØMRER- OG SNEDKERFORRETNING ApS.
Hvem er revisor for HANSENS OG IVERSENS TØMRER- OG SNEDKERFORRETNING ApS?
HANSENS OG IVERSENS TØMRER- OG SNEDKERFORRETNING ApS har senest anvendt Cedra Godkendt Revisionsaktieselskab.
Hvornår blev HANSENS OG IVERSENS TØMRER- OG SNEDKERFORRETNING ApS stiftet?
HANSENS OG IVERSENS TØMRER- OG SNEDKERFORRETNING ApS blev stiftet 3. september 1974.
Hvad er egenkapitalen i HANSENS OG IVERSENS TØMRER- OG SNEDKERFORRETNING ApS?
Egenkapitalen var 2,1 mio. kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 30. juni 2025.
Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.