MM Murerforretning ApS

CVR 42819239 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko

MM Murerforretning ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Sjølund. Virksomheden er registreret i branchen murerarbejde. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,5 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,4 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 4 årsregnskaber. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på 92 t.kr. og et resultat på 60 t.kr.. Direktør: Mihai Munteanu.

Konkursrisiko for MM Murerforretning ApS

0,5 %
sandsynlighed for konkurs inden for 12 måneder
Lav risiko

0,4 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 59 % af aktive danske selskaber

Lavest risikoHøjest risiko

Øger risikoen

Alder (år)3–5 år · konkursrate 13,3 %1,5×
Revisors erklæringIngen bistand · konkursrate 13,2 %1,5×
Antal revisorer (historisk)0 · konkursrate 12,5 %1,4×
Antal offentliggjorte regnskaber3–5 · konkursrate 11,7 %1,3×
Direktørens andre selskaber0 · konkursrate 10,9 %1,2×
Tid siden ny direktør2–5 år · konkursrate 10,8 %1,2×
Revision fravalgtJa · konkursrate 10,4 %1,2×
Revisor registreret i CVRNej · konkursrate 10,4 %1,2×

Mindsker risikoen

Soliditetsgrad40%–60% · konkursrate 4,6 %0,52×
Afkastningsgrad15%+ · konkursrate 5,1 %0,58×
Negativ egenkapitalNej · konkursrate 5,1 %0,58×
Andel sene regnskaber< 0.01% · konkursrate 5,2 %0,59×
UnderskudNej · konkursrate 5,3 %0,60×
RegnskabsklasseRegnskabsklasse B · konkursrate 5,7 %0,65×
RegionSyddanmark · konkursrate 6,0 %0,68×
Egenkapital vs. selskabskapital2–5× · konkursrate 6,3 %0,72×

Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.

Stamdata

CVR-nummer
42819239
Status
Aktiv
Virksomhedsform
Anpartsselskab
Stiftet
(5 år)
Adresse
Skamlingvejen 176
6093 Sjølund
Kommune
Kolding
Branche
Murerarbejde (439100)
Konkurser i branchen: Tømrer- og bygningssnedkervirksomhed
Selskabskapital
40 t.kr.
Revision fravalgt
Ja

Advarselstegn

Regnskaber indsendt for sent0 af 4
Mangler regnskabNej
Negativ egenkapitalNej
Soliditetsgrad46,0 %
Likviditetsgrad106 %
Flytninger (seneste 2 år)0
Direktørskift i alt0
Direktørens tidligere konkurser0
Andre selskaber på adressen0
Usikkerhed om fortsat driftNej

Regnskab og nøgletal

Regnskabsår202520242023
Bruttofortjeneste721 t.kr.510 t.kr.436 t.kr.
Årets resultat60 t.kr.-137 t.kr.3.271 kr.
Egenkapital92 t.kr.32 t.kr.169 t.kr.
Aktiver i alt200 t.kr.246 t.kr.255 t.kr.
Likvider60 t.kr.66 t.kr.–
Kortfristet gæld108 t.kr.214 t.kr.–
Skyldig skat788 kr.114 t.kr.–
Gns. ansatte22–

Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Ingen bistand.

Indsendte årsrapporter

RegnskabsperiodeOffentliggjortDage efter periodens udløb
01.01.2025 – 31.12.2025180
01.01.2024 – 31.12.2024168
01.01.2023 – 31.12.2023179
01.11.2021 – 31.12.2022165

Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.

Ledelse, ejere og revisor

RolleNavnFraTil
DirektørMihai MunteanuNuværende
Ejer (100 %)Mihai MunteanuNuværende
StifterMihai MunteanuNuværende

Adressehistorik (0 flytninger)

Skamlingvejen 176, 6093 Sjølund

Lignende virksomheder i Kolding

Spørgsmål og svar om MM Murerforretning ApS

Er MM Murerforretning ApS gået konkurs?

Nej, MM Murerforretning ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.

Hvad er konkursrisikoen for MM Murerforretning ApS?

Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,5 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,4 gange gennemsnittet for danske selskaber.

Hvem er direktør i MM Murerforretning ApS?

Mihai Munteanu er direktør i MM Murerforretning ApS.

Hvornår blev MM Murerforretning ApS stiftet?

MM Murerforretning ApS blev stiftet 1. november 2021.

Hvad er egenkapitalen i MM Murerforretning ApS?

Egenkapitalen var 92 t.kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.

Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.