M.M.Murer Kolding ApS

CVR 39724626 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko

M.M.Murer Kolding ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Kolding. Virksomheden er registreret i branchen murerarbejde. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,1 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 7 årsregnskaber. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på 1,1 mio. kr. og et resultat på 474 t.kr..

Konkursrisiko for M.M.Murer Kolding ApS

0,1 %
sandsynlighed for konkurs inden for 12 måneder
Lav risiko

0,0 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 27 % af aktive danske selskaber

Lavest risikoHøjest risiko

Øger risikoen

Antal direktører0 · konkursrate 12,7 %1,4×
Antal revisorer (historisk)0 · konkursrate 12,5 %1,4×
Direktører i alt (historisk)0 · konkursrate 12,4 %1,4×
Direktørens andre selskaber0 · konkursrate 10,9 %1,2×
Revision fravalgtJa · konkursrate 10,4 %1,2×
Revisor registreret i CVRNej · konkursrate 10,4 %1,2×

Mindsker risikoen

Egenkapital vs. selskabskapital5+× · konkursrate 2,5 %0,28×
Tid på nuværende adresse5+ år · konkursrate 3,1 %0,35×
Vækst i bruttofortjeneste0%–10% · konkursrate 3,5 %0,39×
Soliditetsgrad40%–60% · konkursrate 4,6 %0,52×
Afkastningsgrad15%+ · konkursrate 5,1 %0,58×
Negativ egenkapitalNej · konkursrate 5,1 %0,58×
Andel sene regnskaber< 0.01% · konkursrate 5,2 %0,59×
UnderskudNej · konkursrate 5,3 %0,60×

Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.

Stamdata

CVR-nummer
39724626
Status
Aktiv
Virksomhedsform
Anpartsselskab
Stiftet
(8 år)
Adresse
Sundeved 6
6000 Kolding
Kommune
Kolding
Branche
Murerarbejde (439100)
Konkurser i branchen: Tømrer- og bygningssnedkervirksomhed
Selskabskapital
50 t.kr.
Ansatte
1 (2018)
Revisor
Beierholm
Revision fravalgt
Ja

Advarselstegn

Regnskaber indsendt for sent0 af 7
Mangler regnskabNej
Negativ egenkapitalNej
Soliditetsgrad45,1 %
Likviditetsgrad127 %
Flytninger (seneste 2 år)0
Direktørskift i alt0
Direktørens tidligere konkurser0
Andre selskaber på adressen1
Usikkerhed om fortsat driftNej

Regnskab og nøgletal

Regnskabsår20252024
Bruttofortjeneste3,1 mio. kr.3,0 mio. kr.
Årets resultat474 t.kr.627 t.kr.
Egenkapital1,1 mio. kr.1,3 mio. kr.
Aktiver i alt2,5 mio. kr.2,9 mio. kr.
Likvider647 t.kr.–
Kortfristet gæld939 t.kr.–
Gns. ansatte4–

Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Andre erklæringer uden sikkerhed · Beierholm.

Indsendte årsrapporter

RegnskabsperiodeOffentliggjortDage efter periodens udløb
01.01.2025 – 31.12.2025136
01.01.2024 – 31.12.2024135
01.01.2023 – 31.12.2023148
01.01.2022 – 31.12.2022170
01.01.2021 – 31.12.2021165
01.01.2020 – 31.12.2020173
11.07.2018 – 31.12.2019132

Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.

Ledelse, ejere og revisor

RolleNavnFraTil
Ejer (100 %)ASM Invest Kolding ApSNuværende
Ejer (100 %)Michael Madsen
StifterMichael MadsenNuværende

Adressehistorik (0 flytninger)

Sundeved 6, 6000 Kolding

Ansatte pr. år

Antal ansatte i M.M.Murer Kolding ApS pr. år112018: 12018

Andre virksomheder på samme adresse

Lignende virksomheder i Kolding

Spørgsmål og svar om M.M.Murer Kolding ApS

Er M.M.Murer Kolding ApS gået konkurs?

Nej, M.M.Murer Kolding ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.

Hvad er konkursrisikoen for M.M.Murer Kolding ApS?

Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,1 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber.

Hvem er revisor for M.M.Murer Kolding ApS?

M.M.Murer Kolding ApS har senest anvendt Beierholm.

Hvornår blev M.M.Murer Kolding ApS stiftet?

M.M.Murer Kolding ApS blev stiftet 9. juli 2018.

Hvad er egenkapitalen i M.M.Murer Kolding ApS?

Egenkapitalen var 1,1 mio. kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.

Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.