STRUGA HOLDING A/S
CVR 31763363 · Aktieselskab · Aktiv · Lav risiko
STRUGA HOLDING A/S er et aktieselskab, stiftet , med adresse i Vanløse. Virksomheden er registreret i branchen ikke-finansielle holdingselskaber. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,2 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,1 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 17 årsregnskaber, heraf 5 mere end seks måneder efter regnskabsårets udløb. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på 10,0 mio. kr. og et resultat på 398 t.kr.. Direktør: Enver Iljazovski.
Konkursrisiko for STRUGA HOLDING A/S
0,1 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 44 % af aktive danske selskaber
Øger risikoen
Mindsker risikoen
Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.
Stamdata
- CVR-nummer
- 31763363
- Status
- Aktiv
- Virksomhedsform
- Aktieselskab
- Stiftet
- (18 år)
- Adresse
- Slotsherrensvej 144A, 1.
2720 Vanløse - Kommune
- København
- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Konkurser i branchen: Ikke-finansielle holdingselskaber - Selskabskapital
- 500 t.kr.
- Revision fravalgt
- Ja
Advarselstegn
| Regnskaber indsendt for sent | 5 af 17 |
| Mangler regnskab | Nej |
| Negativ egenkapital | Nej |
| Soliditetsgrad | 94,5 % |
| Likviditetsgrad | 1.400 % |
| Flytninger (seneste 2 år) | 0 |
| Direktørskift i alt | 0 |
| Direktørens tidligere konkurser | 2 |
| Andre selskaber på adressen | 16 |
| Usikkerhed om fortsat drift | Nej |
Regnskab og nøgletal
| Regnskabsår | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | 1 kr. | – | – |
| Årets resultat | 398 t.kr. | 660 t.kr. | 262 t.kr. |
| Egenkapital | 10,0 mio. kr. | 9,7 mio. kr. | 9,1 mio. kr. |
| Aktiver i alt | 10,6 mio. kr. | 10,2 mio. kr. | 9,4 mio. kr. |
| Likvider | 65 kr. | 64 kr. | – |
| Kortfristet gæld | 577 t.kr. | 467 t.kr. | – |
| Skyldig skat | 115 t.kr. | 145 t.kr. | – |
| Gns. ansatte | 0 | – | – |
Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Ingen bistand.
Indsendte årsrapporter
| Regnskabsperiode | Offentliggjort | Dage efter periodens udløb | |
|---|---|---|---|
| 01.01.2025 – 31.12.2025 | 179 | ||
| 01.01.2024 – 31.12.2024 | 181 | ||
| 01.01.2023 – 31.12.2023 | 182 | ||
| 01.01.2022 – 31.12.2022 | 180 | ||
| 01.01.2021 – 31.12.2021 | 187 | For sent | |
| 01.01.2020 – 31.12.2020 | 182 | ||
| 01.01.2019 – 31.12.2019 | 220 | For sent | |
| 01.01.2018 – 31.12.2018 | 151 | ||
| 01.01.2017 – 31.12.2017 | 117 | ||
| 01.01.2016 – 31.12.2016 | 100 | ||
| 01.01.2015 – 31.12.2015 | 132 | ||
| 01.01.2014 – 31.12.2014 | 171 | ||
| 01.01.2013 – 31.12.2013 | 212 | For sent | |
| 01.01.2012 – 31.12.2012 | 197 | For sent | |
| 01.01.2011 – 31.12.2011 | 173 | ||
| 01.01.2010 – 31.12.2010 | 165 | ||
| 22.09.2008 – 31.12.2009 | 194 | For sent |
Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.
Ledelse, ejere og revisor
| Rolle | Navn | Fra | Til |
|---|---|---|---|
| Direktør | Enver Iljazovski | Nuværende | |
| Bestyrelse | Enver Iljazovski | Nuværende | |
| Bestyrelse | Bünjamin Iljazovski | Nuværende | |
| Bestyrelse | Nevsure Iljazovski | Nuværende | |
| Bestyrelse | Elis Ala | ||
| Bestyrelse | Nevsure Iljazovski | ||
| Ejer (100 %) | Enver Iljazovski | Nuværende | |
| Revisor | ADMINISTRATIONSSELSKABET AF 13. JANUAR 2010 ApS | ||
| Revisor | SCHYBERG LYKKE REGISTRERET REVISIONSANPARTSSELSKAB | ||
| Revisor | EJENDOMSSELSKABET GERSONSVEJ 7 ApS | ||
| Revisor | AKTIESELSKABET TBC AF 2012 | ||
| Revisor | CHRISTENSEN KJÆRULFF STATSAUTORISERET REVISIONSAKTIESELSKAB | ||
| Revisor | REVISIONSFIRMAET ALBRECHTSEN STATSAUTORISERET REVISIONSAKTIESELSKAB | ||
| Stifter | Enver Iljazovski | Nuværende |
Direktørernes øvrige selskaber
Enver Iljazovski – 8 andre selskaber, heraf 2 konkurs
- GEVINSTEN AMAGER ApS Konkurs 24.11.2014
- GEVINSTEN FREDERIKSVÆRK ApS Konkurs 24.11.2014
- Buddinge Hovedgade 109 APS Aktiv
- CE AF 15.09.2006 ApS Opløst
- CITY F.F. ApS Tvangsopløst
- CITY FF AMAGER ApS Aktiv
- KAJ ApS Tvangsopløst
- STRUGA A/S Aktiv
Adressehistorik (1 flytninger)
| Slotsherrensvej 144A, 1., 2720 Vanløse | |
| Tagensvej 58, 2200 København N |
Tidligere navne
| STRUGA HOLDING A/S | – nu |
| CITY GAME HOLDING A/S | – |
Andre virksomheder på samme adresse
- GLADBIL HOLDING ApS Konkurs
- GREEN CARWASH, SLAGELSE ApS Konkurs
- Poolar IVS Konkurs
- S.M.H Maler ApS Konkurs
- SUPER FLASH HOLDING ApS Konkurs
- AB TRADING HOLDING ApS Tvangsopløst
- Buddinge Hovedgade 109 APS Aktiv
- CGB Holding ApS Aktiv
- City Game Automatservice ApS Aktiv
- Elif I ApS Aktiv
- Equal Property IVS Opløst
- KSZ ApS Aktiv
- KZ Trafik ApS Aktiv
- KZ gruppen Holding ApS Aktiv
- STRUGA A/S Aktiv
- TRADING ApS Tvangsopløst
Lignende virksomheder i København
- ANTECH INVEST A/S København K
- NIELS BUCHHOLST A/S København Ø
- METROPOLITAN HOLDING ApS København S
- JOOST HOLDING ApS København K
- TENNECO HOLDINGS DANMARK ApS København V
- GENUA A/S København K
- AHM AF 1997 HOLDING ApS Nordhavn
- T. K. BOESEN HOLDING ApS København K
- Hallerup Group ApS København K
- B. EYDE-JØRGENSEN ApS København V
- BRØDR. JØRGENSEN HOLDING A/S København K
- GULDBERG EJENDOMS- OG INVESTERINGSSELSKAB A/S København N
Spørgsmål og svar om STRUGA HOLDING A/S
Er STRUGA HOLDING A/S gået konkurs?
Nej, STRUGA HOLDING A/S er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.
Hvad er konkursrisikoen for STRUGA HOLDING A/S?
Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,2 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,1 gange gennemsnittet for danske selskaber.
Hvem er direktør i STRUGA HOLDING A/S?
Enver Iljazovski er direktør i STRUGA HOLDING A/S.
Hvornår blev STRUGA HOLDING A/S stiftet?
STRUGA HOLDING A/S blev stiftet 22. september 2008.
Hvad er egenkapitalen i STRUGA HOLDING A/S?
Egenkapitalen var 10,0 mio. kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.
Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.