STRUGA A/S
CVR 29610657 · Aktieselskab · Aktiv · Lav risiko
STRUGA A/S er et aktieselskab, stiftet , med adresse i Vanløse. Virksomheden er registreret i branchen udlejning og leasing af andet materiel, udstyr og andre materielle aktiver til events. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,2 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,2 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 20 årsregnskaber, heraf 4 mere end seks måneder efter regnskabsårets udløb. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på 1,9 mio. kr. og et resultat på 15 t.kr.. Direktør: Enver Iljazovski.
Konkursrisiko for STRUGA A/S
0,2 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 49 % af aktive danske selskaber
Øger risikoen
Mindsker risikoen
Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.
Stamdata
- CVR-nummer
- 29610657
- Status
- Aktiv
- Virksomhedsform
- Aktieselskab
- Stiftet
- (20 år)
- Adresse
- Slotsherrensvej 144A, 1.
2720 Vanløse - Kommune
- København
- Branche
- Udlejning og leasing af andet materiel, udstyr og andre materielle aktiver til events (773910)
Konkurser i branchen: Udlejning og leasing af andet materiel, udstyr og andre materielle aktiver i.a.n. - Selskabskapital
- 500 t.kr.
- Ansatte
- 2 (2018)
- Revision fravalgt
- Ja
Advarselstegn
| Regnskaber indsendt for sent | 4 af 20 |
| Mangler regnskab | Nej |
| Negativ egenkapital | Nej |
| Soliditetsgrad | 97,9 % |
| Likviditetsgrad | 4.770 % |
| Flytninger (seneste 2 år) | 0 |
| Direktørskift i alt | 0 |
| Direktørens tidligere konkurser | 2 |
| Andre selskaber på adressen | 16 |
| Usikkerhed om fortsat drift | Nej |
Regnskab og nøgletal
| Regnskabsår | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | -63 t.kr. | 57 t.kr. | 138 t.kr. |
| Årets resultat | 15 t.kr. | 19 t.kr. | 121 t.kr. |
| Egenkapital | 1,9 mio. kr. | 1,9 mio. kr. | 1,9 mio. kr. |
| Aktiver i alt | 1,9 mio. kr. | 1,9 mio. kr. | 2,0 mio. kr. |
| Likvider | 54 t.kr. | 117 t.kr. | – |
| Kortfristet gæld | 41 t.kr. | 35 t.kr. | – |
| Gns. ansatte | 0 | – | – |
Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Ingen bistand.
Indsendte årsrapporter
| Regnskabsperiode | Offentliggjort | Dage efter periodens udløb | |
|---|---|---|---|
| 01.01.2025 – 31.12.2025 | 179 | ||
| 01.01.2024 – 31.12.2024 | 181 | ||
| 01.01.2023 – 31.12.2023 | 182 | ||
| 01.01.2022 – 31.12.2022 | 180 | ||
| 01.01.2021 – 31.12.2021 | 187 | For sent | |
| 01.01.2020 – 31.12.2020 | 181 | ||
| 01.01.2019 – 31.12.2019 | 218 | For sent | |
| 01.01.2018 – 31.12.2018 | 151 | ||
| 01.01.2017 – 31.12.2017 | 117 | ||
| 01.01.2016 – 31.12.2016 | 100 | ||
| 01.01.2015 – 31.12.2015 | 132 | ||
| 01.01.2014 – 31.12.2014 | 170 | ||
| 01.01.2013 – 31.12.2013 | 212 | For sent | |
| 01.01.2012 – 31.12.2012 | 197 | For sent | |
| 01.01.2011 – 31.12.2011 | 173 | ||
| 01.01.2010 – 31.12.2010 | 165 | ||
| 01.01.2009 – 31.12.2009 | 179 | ||
| 01.01.2008 – 31.12.2008 | 169 | ||
| 01.01.2007 – 31.12.2007 | 171 | ||
| 01.01.2006 – 31.12.2006 | 176 |
Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.
Ledelse, ejere og revisor
| Rolle | Navn | Fra | Til |
|---|---|---|---|
| Direktør | Enver Iljazovski | Nuværende | |
| Bestyrelse | Enver Iljazovski | Nuværende | |
| Bestyrelse | Bünjamin Iljazovski | Nuværende | |
| Bestyrelse | Nevsure Iljazovski | Nuværende | |
| Bestyrelse | Elis Ala | ||
| Bestyrelse | Nevsure Iljazovski | ||
| Ejer (100 %) | STRUGA HOLDING A/S | Nuværende | |
| Revisor | ADMINISTRATIONSSELSKABET AF 13. JANUAR 2010 ApS | ||
| Revisor | SCHYBERG LYKKE REGISTRERET REVISIONSANPARTSSELSKAB | ||
| Revisor | EJENDOMSSELSKABET GERSONSVEJ 7 ApS | ||
| Revisor | AKTIESELSKABET TBC AF 2012 | ||
| Revisor | CHRISTENSEN KJÆRULFF STATSAUTORISERET REVISIONSAKTIESELSKAB | ||
| Revisor | REVISIONSFIRMAET ALBRECHTSEN STATSAUTORISERET REVISIONSAKTIESELSKAB | ||
| Stifter | Enver Iljazovski | Nuværende |
Direktørernes øvrige selskaber
Enver Iljazovski – 8 andre selskaber, heraf 2 konkurs
- GEVINSTEN AMAGER ApS Konkurs 24.11.2014
- GEVINSTEN FREDERIKSVÆRK ApS Konkurs 24.11.2014
- Buddinge Hovedgade 109 APS Aktiv
- CE AF 15.09.2006 ApS Opløst
- CITY F.F. ApS Tvangsopløst
- CITY FF AMAGER ApS Aktiv
- KAJ ApS Tvangsopløst
- STRUGA HOLDING A/S Aktiv
Adressehistorik (1 flytninger)
| Slotsherrensvej 144A, 1., 2720 Vanløse | |
| Tagensvej 58, 2200 København N |
Tidligere navne
| STRUGA A/S | – nu |
| CITY GAME A/S | – |
Ansatte pr. år
Andre virksomheder på samme adresse
- GLADBIL HOLDING ApS Konkurs
- GREEN CARWASH, SLAGELSE ApS Konkurs
- Poolar IVS Konkurs
- S.M.H Maler ApS Konkurs
- SUPER FLASH HOLDING ApS Konkurs
- AB TRADING HOLDING ApS Tvangsopløst
- Buddinge Hovedgade 109 APS Aktiv
- CGB Holding ApS Aktiv
- City Game Automatservice ApS Aktiv
- Elif I ApS Aktiv
- Equal Property IVS Opløst
- KSZ ApS Aktiv
- KZ Trafik ApS Aktiv
- KZ gruppen Holding ApS Aktiv
- STRUGA HOLDING A/S Aktiv
- TRADING ApS Tvangsopløst
Lignende virksomheder i København
- Tandlæge Reimer & Co Leasing 2026 ApS København N
- Nordic Art Finance ApS København K
- Scetie ApS København V
- Scepro ApS København V
- Empty Rental ApS København Ø
- CV5J ApS København S
- Zoom Solutions ApS København Ø
- AM Nordic ApS København Ø
- Major Tom Holding ApS København K
- CSA.dk ApS Valby
- SADE Containers Denmark ApS København V
- MH Events ApS Vanløse
Spørgsmål og svar om STRUGA A/S
Er STRUGA A/S gået konkurs?
Nej, STRUGA A/S er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.
Hvad er konkursrisikoen for STRUGA A/S?
Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,2 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,2 gange gennemsnittet for danske selskaber.
Hvem er direktør i STRUGA A/S?
Enver Iljazovski er direktør i STRUGA A/S.
Hvornår blev STRUGA A/S stiftet?
STRUGA A/S blev stiftet 31. maj 2006.
Hvad er egenkapitalen i STRUGA A/S?
Egenkapitalen var 1,9 mio. kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.
Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.