RALLY POINT TACTICAL SCANDINAVIA ApS
CVR 29322147 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko
RALLY POINT TACTICAL SCANDINAVIA ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Farsø. Virksomheden er registreret i branchen anden specialiseret engroshandel i.a.n.. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,2 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,1 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 19 årsregnskaber. Seneste regnskab (30.06.2025) viser en egenkapital på 28,9 mio. kr. og et resultat på 20,4 mio. kr.. Direktør: Flemming Møller Sørensen.
Konkursrisiko for RALLY POINT TACTICAL SCANDINAVIA ApS
0,1 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 44 % af aktive danske selskaber
Øger risikoen
Mindsker risikoen
Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.
Stamdata
- CVR-nummer
- 29322147
- Status
- Aktiv
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Stiftet
- (20 år)
- Adresse
- Svoldrupvej 15
9640 Farsø - Kommune
- Vesthimmerlands
- Branche
- Anden specialiseret engroshandel i.a.n. (468900)
Konkurser i branchen: Engroshandel med andre maskiner og andet udstyr - Selskabskapital
- 125 t.kr.
- Ansatte
- 3 (2018)
- Revisor
- REDMARK, GODKENDT REVISIONSPARTNERSELSKAB
- Revision fravalgt
- Nej
Advarselstegn
| Regnskaber indsendt for sent | 0 af 19 |
| Mangler regnskab | Nej |
| Negativ egenkapital | Nej |
| Soliditetsgrad | 36,3 % |
| Likviditetsgrad | 163 % |
| Flytninger (seneste 2 år) | 1 |
| Direktørskift i alt | 0 |
| Direktørens tidligere konkurser | 0 |
| Andre selskaber på adressen | 0 |
| Usikkerhed om fortsat drift | Nej |
Regnskab og nøgletal
| Regnskabsår | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | 29,9 mio. kr. | 15,2 mio. kr. |
| Årets resultat | 20,4 mio. kr. | 9,7 mio. kr. |
| Egenkapital | 28,9 mio. kr. | 22,5 mio. kr. |
| Aktiver i alt | 79,5 mio. kr. | 32,9 mio. kr. |
| Likvider | 16,6 mio. kr. | – |
| Kortfristet gæld | 44,9 mio. kr. | – |
| Gns. ansatte | 4 | – |
Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Erklæring om udvidet gennemgang · Redmark, Godkendt Revisionspartnerselskab.
Indsendte årsrapporter
| Regnskabsperiode | Offentliggjort | Dage efter periodens udløb | |
|---|---|---|---|
| 01.07.2024 – 30.06.2025 | 112 | ||
| 01.07.2023 – 30.06.2024 | 166 | ||
| 01.07.2022 – 30.06.2023 | 154 | ||
| 01.07.2021 – 30.06.2022 | 84 | ||
| 01.07.2020 – 30.06.2021 | 110 | ||
| 01.07.2019 – 30.06.2020 | 90 | ||
| 01.01.2018 – 31.12.2018 | 149 | ||
| 01.01.2017 – 31.12.2017 | 142 | ||
| 01.01.2016 – 31.12.2016 | 95 | ||
| 01.01.2015 – 31.12.2015 | 161 | ||
| 01.01.2014 – 31.12.2014 | 161 | ||
| 01.01.2013 – 31.12.2013 | 156 | ||
| 01.01.2012 – 31.12.2012 | 161 | ||
| 01.01.2011 – 31.12.2011 | 161 | ||
| 01.01.2010 – 31.12.2010 | 160 | ||
| 01.01.2009 – 31.12.2009 | 158 | ||
| 01.01.2008 – 31.12.2008 | 162 | ||
| 01.01.2007 – 31.12.2007 | 165 | ||
| 03.02.2006 – 31.12.2006 | 156 |
Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.
Ledelse, ejere og revisor
| Rolle | Navn | Fra | Til |
|---|---|---|---|
| Direktør | Flemming Møller Sørensen | Nuværende | |
| Ejer (100 %) | Møller Sørensen Holding, Farsø ApS | Nuværende | |
| Ejer (100 %) | FMS HOLDING ApS | ||
| Revisor | REDMARK, GODKENDT REVISIONSPARTNERSELSKAB | Nuværende | |
| Revisor | REDMARK, GODKENDT REVISIONSPARTNERSELSKAB | ||
| Revisor | REDMARK, GODKENDT REVISIONSPARTNERSELSKAB | ||
| Revisor | Beierholm Godkendt Revisionspartnerselskab | ||
| Stifter | Flemming Møller Sørensen | Nuværende |
Direktørernes øvrige selskaber
Flemming Møller Sørensen – 9 andre selskaber
- Elkær Louns ApS Aktiv
- FMS HOLDING ApS Fusioneret
- FMS Holding 2 ApS Aktiv
- LIVINGOUT ApS Aktiv
- Møller Sørensen Holding, Farsø ApS Aktiv
- Nimon ApS Aktiv
- RALLY POINT TACTICAL 224 ApS Fusioneret
- Røjbækvej 5 Farsø ApS Aktiv
- SkyPro Propulsion A/S Aktiv
Adressehistorik (6 flytninger)
| Svoldrupvej 15, 9640 Farsø | |
| Hornumvej 92, 9640 Farsø | |
| Hans Egedes Vej 40, 9600 Aars | |
| Håndværkervej 24L, 9000 Aalborg | |
| Vesterbro 102, 9000 Aalborg | |
| Hans Egedes Vej 40, 9600 Aars | |
| Hans Egedes Vej 40, 9600 Aars |
Tidligere navne
| RALLY POINT TACTICAL SCANDINAVIA ApS | – nu |
| MP-SEC DENMARK ApS | – |
Ansatte pr. år
Lignende virksomheder i Vesthimmerlands
- C & J Engro køb og salg ApS Farsø
- Reetz ApS Aars
- SB Lindgaard A/S Aars
- Engros Service ApS Aars
- Skanego ApS Aars
- PML 2024 A/S Aars
- V.B. TRADING - AALESTRUP A/S Aalestrup
- KM Trade ApS Aars
- NORDIPAK ApS Løgstør
- MT LiqTek ApS Gedsted
- BELMAWEX ApS Farsø
- Datoselskabet af 1. januar 2005 A/S Ranum
Spørgsmål og svar om RALLY POINT TACTICAL SCANDINAVIA ApS
Er RALLY POINT TACTICAL SCANDINAVIA ApS gået konkurs?
Nej, RALLY POINT TACTICAL SCANDINAVIA ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.
Hvad er konkursrisikoen for RALLY POINT TACTICAL SCANDINAVIA ApS?
Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,2 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,1 gange gennemsnittet for danske selskaber.
Hvem er direktør i RALLY POINT TACTICAL SCANDINAVIA ApS?
Flemming Møller Sørensen er direktør i RALLY POINT TACTICAL SCANDINAVIA ApS.
Hvem er revisor for RALLY POINT TACTICAL SCANDINAVIA ApS?
RALLY POINT TACTICAL SCANDINAVIA ApS har senest anvendt REDMARK, GODKENDT REVISIONSPARTNERSELSKAB.
Hvornår blev RALLY POINT TACTICAL SCANDINAVIA ApS stiftet?
RALLY POINT TACTICAL SCANDINAVIA ApS blev stiftet 3. februar 2006.
Hvad er egenkapitalen i RALLY POINT TACTICAL SCANDINAVIA ApS?
Egenkapitalen var 28,9 mio. kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 30. juni 2025.
Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.