Glarmesterfirmaet F. Linck ApS
CVR 88985818 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko
Glarmesterfirmaet F. Linck ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i København Ø. Virksomheden er registreret i branchen glarmesteraktiviteter. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,2 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,1 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 20 årsregnskaber, heraf 4 mere end seks måneder efter regnskabsårets udløb. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på -501 t.kr. og et resultat på -3.240 kr..
Konkursrisiko for Glarmesterfirmaet F. Linck ApS
0,1 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 44 % af aktive danske selskaber
Øger risikoen
Mindsker risikoen
Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.
Stamdata
- CVR-nummer
- 88985818
- Status
- Aktiv
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Stiftet
- (46 år)
- Adresse
- Vennemindevej 74, kl.
2100 København Ø - Kommune
- København
- Branche
- Glarmesteraktiviteter (433420)
Konkurser i branchen: Tømrer- og bygningssnedkervirksomhed - Selskabskapital
- 125 t.kr.
- Ansatte
- 1 (2017)
- Revision fravalgt
- Ja
Advarselstegn
| Regnskaber indsendt for sent | 7 af 30 |
| Mangler regnskab | Nej |
| Negativ egenkapital | Ja |
| Soliditetsgrad | -785,4 % |
| Likviditetsgrad | 1 % |
| Flytninger (seneste 2 år) | 0 |
| Direktørskift i alt | 7 |
| Direktørens tidligere konkurser | 0 |
| Andre selskaber på adressen | 1 |
| Usikkerhed om fortsat drift | Ja |
Regnskab og nøgletal
| Regnskabsår | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | -4.993 kr. | -9.288 kr. | -11 t.kr. |
| Årets resultat | -3.240 kr. | -9.390 kr. | -11 t.kr. |
| Egenkapital | -501 t.kr. | -498 t.kr. | -489 t.kr. |
| Aktiver i alt | 64 t.kr. | 63 t.kr. | 67 t.kr. |
| Likvider | 0 kr. | 931 kr. | – |
| Kortfristet gæld | 565 t.kr. | 561 t.kr. | – |
| Gns. ansatte | 0 | – | – |
Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Ingen bistand.
Indsendte årsrapporter
| Regnskabsperiode | Offentliggjort | Dage efter periodens udløb | |
|---|---|---|---|
| 01.01.2025 – 31.12.2025 | 173 | ||
| 01.01.2024 – 31.12.2024 | 183 | ||
| 01.01.2023 – 31.12.2023 | 169 | ||
| 01.01.2022 – 31.12.2022 | 178 | ||
| 01.01.2021 – 31.12.2021 | 188 | For sent | |
| 01.01.2020 – 31.12.2020 | 193 | For sent | |
| 01.01.2019 – 31.12.2019 | 232 | For sent | |
| 01.01.2018 – 31.12.2018 | 178 | ||
| 01.07.2016 – 31.12.2017 | 151 | ||
| 01.07.2015 – 30.06.2016 | 155 | ||
| 01.07.2014 – 30.06.2015 | 69 | ||
| 01.07.2013 – 30.06.2014 | 151 | ||
| 01.07.2012 – 30.06.2013 | 155 | ||
| 01.07.2011 – 30.06.2012 | 147 | ||
| 01.07.2010 – 30.06.2011 | 158 | ||
| 01.07.2009 – 30.06.2010 | 155 | ||
| 01.07.2008 – 30.06.2009 | 98 | ||
| 01.07.2007 – 30.06.2008 | 142 | ||
| 01.07.2006 – 30.06.2007 | 159 | ||
| 01.07.2005 – 30.06.2006 | 191 | For sent |
Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.
Ledelse, ejere og revisor
| Rolle | Navn | Fra | Til |
|---|---|---|---|
| Direktør | Svend Hedegaard Laursen | ||
| Direktør | Wolfgang Bley | ||
| Direktør | Ruth Esmann Laursen | ||
| Direktør | Christian Nicolai Bley | ||
| Direktør | Michael Dahl Hansen | ||
| Bestyrelse | Kim Eriksen | ||
| Bestyrelse | Michael Krog | ||
| Ejer (100 %) | SCHLÆGER HOLDING A/S | Nuværende | |
| Ejer (50 %) | PROGRESSISIO ApS | ||
| Ejer (50 %) | BIMSE ApS | ||
| Ejer (100 %) | SCHLÆGER HOLDING A/S | ||
| Ejer (50 %) | SCHLÆGER HOLDING A/S | ||
| Ejer (50 %) | Investeringsselskabet af 17.06.2019 ApS | ||
| Revisor | E.H. AF 1993 A/S | ||
| Revisor | E. HAAMANN A/S STATSAUTORISEREDE REVISORER | ||
| Revisor | E. HAAMANN A/S | ||
| Revisor | HAAMANN 1 A/S | ||
| Revisor | Jimmy Olsen | ||
| Revisor | GURRE ApS | ||
| Revisor | PKF Munkebo Eriksen Funch, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab | ||
| Revisor | Din Revisor Frederiksberg P/S Godkendte Revisorer |
Direktørernes øvrige selskaber
Wolfgang Bley – 1 andre selskaber
- BLEY HOLDING ApS Aktiv
Christian Nicolai Bley – 2 andre selskaber
- CHRISTIAN BLEY HOLDING ApS Aktiv
- Glaseriet ApS Aktiv
Adressehistorik (3 flytninger)
| Vennemindevej 74, kl., 2100 København Ø | |
| Skovlunde Byvej 18, 2740 Skovlunde | |
| Rugvænget 21, 2630 Taastrup | |
| Køgevej 47, 2630 Taastrup |
Tidligere navne
| Glarmesterfirmaet F. Linck ApS | – nu |
| BQX nr. 48 ApS | – |
| BLEY GLAS ApS | – |
| SVEND HEDEGAARD LAURSEN ApS | – |
Ansatte pr. år
Andre virksomheder på samme adresse
- SCHLÆGER HOLDING A/S Aktiv
Lignende virksomheder i København
- J. & S. NILAUSEN ApS Vanløse
- Nørrebros Indramning ApS København N
- Øens-Glarmester ApS København S
- Filmbase Denmark ApS København S
- Blackbird CPH ApS København K
- Rammeværkstedet ApS København V
- HOL Glas ApS Valby
- Glarmesterfirmaet Sillemann ApS København S
- Glarmester Vangsaae ApS Valby
- Glarmesterfirmaet.dk ApS København S
- LECHER GLAS ApS København S
- GLARMESTER JØRGEN NIELSEN ApS København Ø
Spørgsmål og svar om Glarmesterfirmaet F. Linck ApS
Er Glarmesterfirmaet F. Linck ApS gået konkurs?
Nej, Glarmesterfirmaet F. Linck ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.
Hvad er konkursrisikoen for Glarmesterfirmaet F. Linck ApS?
Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,2 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,1 gange gennemsnittet for danske selskaber.
Hvornår blev Glarmesterfirmaet F. Linck ApS stiftet?
Glarmesterfirmaet F. Linck ApS blev stiftet 1. marts 1980.
Hvad er egenkapitalen i Glarmesterfirmaet F. Linck ApS?
Egenkapitalen var -501 t.kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.
Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.