SNEDKERFIRMAET POUL NIELSEN OG SØN ApS
CVR 76622914 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko
SNEDKERFIRMAET POUL NIELSEN OG SØN ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Herlev. Virksomheden er registreret i branchen tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,0 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 20 årsregnskaber. Seneste regnskab (30.06.2025) viser en egenkapital på 1,0 mio. kr. og et resultat på 88 t.kr.. Direktør: Christian Marc Nielsen.
Konkursrisiko for SNEDKERFIRMAET POUL NIELSEN OG SØN ApS
0,0 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 6 % af aktive danske selskaber
Øger risikoen
Mindsker risikoen
Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.
Stamdata
- CVR-nummer
- 76622914
- Status
- Aktiv
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Stiftet
- (41 år)
- Adresse
- Symfonivej 24
2730 Herlev - Kommune
- Herlev
- Branche
- Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
Konkurser i branchen: Tømrer- og bygningssnedkervirksomhed - Selskabskapital
- 125 t.kr.
- Ansatte
- 4 (2018)
- Revisor
- Beierholm
- Revision fravalgt
- Ja
Advarselstegn
| Regnskaber indsendt for sent | 2 af 30 |
| Mangler regnskab | Nej |
| Negativ egenkapital | Nej |
| Soliditetsgrad | 54,5 % |
| Likviditetsgrad | 252 % |
| Flytninger (seneste 2 år) | 0 |
| Direktørskift i alt | 2 |
| Direktørens tidligere konkurser | 0 |
| Andre selskaber på adressen | 4 |
| Usikkerhed om fortsat drift | Nej |
Regnskab og nøgletal
| Regnskabsår | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | 2,2 mio. kr. | 2,1 mio. kr. |
| Årets resultat | 88 t.kr. | 47 t.kr. |
| Egenkapital | 1,0 mio. kr. | 930 t.kr. |
| Aktiver i alt | 1,9 mio. kr. | 1,8 mio. kr. |
| Likvider | 1,2 mio. kr. | – |
| Kortfristet gæld | 720 t.kr. | – |
| Skyldig skat | 25 t.kr. | – |
| Gns. ansatte | 5 | – |
Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Andre erklæringer uden sikkerhed · Beierholm.
Indsendte årsrapporter
| Regnskabsperiode | Offentliggjort | Dage efter periodens udløb | |
|---|---|---|---|
| 01.07.2024 – 30.06.2025 | 143 | ||
| 01.07.2023 – 30.06.2024 | 141 | ||
| 01.07.2022 – 30.06.2023 | 159 | ||
| 01.07.2021 – 30.06.2022 | 154 | ||
| 01.07.2020 – 30.06.2021 | 153 | ||
| 01.07.2019 – 30.06.2020 | 156 | ||
| 01.07.2018 – 30.06.2019 | 156 | ||
| 01.07.2017 – 30.06.2018 | 166 | ||
| 01.07.2016 – 30.06.2017 | 151 | ||
| 01.07.2015 – 30.06.2016 | 152 | ||
| 01.07.2014 – 30.06.2015 | 143 | ||
| 01.07.2013 – 30.06.2014 | 151 | ||
| 01.07.2012 – 30.06.2013 | 150 | ||
| 01.07.2011 – 30.06.2012 | 153 | ||
| 01.07.2010 – 30.06.2011 | 152 | ||
| 01.07.2009 – 30.06.2010 | 154 | ||
| 01.07.2008 – 30.06.2009 | 160 | ||
| 01.07.2007 – 30.06.2008 | 148 | ||
| 01.07.2006 – 30.06.2007 | 165 | ||
| 01.07.2005 – 30.06.2006 | 150 |
Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.
Ledelse, ejere og revisor
| Rolle | Navn | Fra | Til |
|---|---|---|---|
| Direktør | Christian Marc Nielsen | Nuværende | |
| Direktør | Kjeld Nielsen | ||
| Ejer (100 %) | CMARC HOLDING ApS | Nuværende | |
| Revisor | Niels Nedergaard | ||
| Revisor | Revisionsfirmaet Centrumgade 4 ApS | ||
| Revisor | Haarløv Revision ApS | ||
| Revisor | Rådhus Alle 13 udlejning, Egedal-Revision, RL Revision |
Direktørernes øvrige selskaber
Christian Marc Nielsen – 1 andre selskaber
- CMARC HOLDING ApS Aktiv
Kjeld Nielsen – 5 andre selskaber
- BALLERUP-HERLEV OMRÅDETS BEDRIFTSUNDHEDSCENTER AF 1980 ApS Fusioneret
- CMARC HOLDING ApS Aktiv
- KLOKKERVEJ EJENDOMME ApS Aktiv
- KLOKKERVEJ HOLDING ApS Fusioneret
- KLOKKERVEJ HOLDING ApS Aktiv
Adressehistorik (1 flytninger)
| Symfonivej 24, 2730 Herlev | |
| Symfonivej 24, 2730 Herlev |
Ansatte pr. år
Andre virksomheder på samme adresse
- CMARC HOLDING ApS Aktiv
- KLOKKERVEJ EJENDOMME ApS Aktiv
- KLOKKERVEJ HOLDING ApS Fusioneret
- KLOKKERVEJ HOLDING ApS Aktiv
Lignende virksomheder i Herlev
- V. LAURIDSEN TOTALBYG ApS Herlev
- RS Håndværk ApS Herlev
- hacknu ApS Herlev
- Tømrermester Anders Terp ApS Herlev
- HS tømrer & energirenovering ApS Herlev
- SD Gulve ApS Herlev
- Danske Erhverv Entreprise ApS Herlev
- Birdi Byg ApS Herlev
- tag ApS Herlev
- Achilles Haus ApS Herlev
- FAVICO ApS Herlev
- Snedkermester Otto Trebbien ApS Herlev
Spørgsmål og svar om SNEDKERFIRMAET POUL NIELSEN OG SØN ApS
Er SNEDKERFIRMAET POUL NIELSEN OG SØN ApS gået konkurs?
Nej, SNEDKERFIRMAET POUL NIELSEN OG SØN ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.
Hvad er konkursrisikoen for SNEDKERFIRMAET POUL NIELSEN OG SØN ApS?
Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,0 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber.
Hvem er direktør i SNEDKERFIRMAET POUL NIELSEN OG SØN ApS?
Christian Marc Nielsen er direktør i SNEDKERFIRMAET POUL NIELSEN OG SØN ApS.
Hvem er revisor for SNEDKERFIRMAET POUL NIELSEN OG SØN ApS?
SNEDKERFIRMAET POUL NIELSEN OG SØN ApS har senest anvendt Beierholm.
Hvornår blev SNEDKERFIRMAET POUL NIELSEN OG SØN ApS stiftet?
SNEDKERFIRMAET POUL NIELSEN OG SØN ApS blev stiftet 20. december 1984.
Hvad er egenkapitalen i SNEDKERFIRMAET POUL NIELSEN OG SØN ApS?
Egenkapitalen var 1,0 mio. kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 30. juni 2025.
Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.