Løvernes Holding ApS

CVR 46094999 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko

Løvernes Holding ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Strøby. Virksomheden er registreret i branchen ikke-finansielle holdingselskaber. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,2 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,1 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 1 årsregnskab. Seneste regnskab (30.09.2025) viser en egenkapital på 995 t.kr. og et resultat på 212 t.kr.. Direktør: Nicholas Løve Hansen.

Konkursrisiko for Løvernes Holding ApS

0,2 %
sandsynlighed for konkurs inden for 12 måneder
Lav risiko

0,1 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 44 % af aktive danske selskaber

Lavest risikoHøjest risiko

Øger risikoen

Antal offentliggjorte regnskaber1 · konkursrate 18,7 %2,1×
Tid på nuværende adresse0.5–1 år · konkursrate 16,5 %1,9×
Tid siden ny direktør0.5–1 år · konkursrate 15,6 %1,8×
Alder (år)< 1 år · konkursrate 12,9 %1,5×
Antal revisorer (historisk)0 · konkursrate 12,5 %1,4×
Revision fravalgtJa · konkursrate 10,4 %1,2×
Revisor registreret i CVRNej · konkursrate 10,4 %1,2×

Mindsker risikoen

Likviditetsgrad500%+ · konkursrate 1,5 %0,17×
Egenkapital vs. selskabskapital5+× · konkursrate 2,5 %0,28×
Soliditetsgrad60%+ · konkursrate 3,3 %0,38×
Afkastningsgrad15%+ · konkursrate 5,1 %0,58×
Negativ egenkapitalNej · konkursrate 5,1 %0,58×
Andel sene regnskaber< 0.01% · konkursrate 5,2 %0,59×
UnderskudNej · konkursrate 5,3 %0,60×
Revisors erklæringOpstilling / assistance · konkursrate 5,6 %0,64×

Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.

Stamdata

CVR-nummer
46094999
Status
Aktiv
Virksomhedsform
Anpartsselskab
Stiftet
(0 år)
Adresse
Strøby Bygade 69A
4671 Strøby
Kommune
Stevns
Branche
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Konkurser i branchen: Ikke-finansielle holdingselskaber
Selskabskapital
20 t.kr.
Revisor
SR Revision Godkendt revisionsaktieselskab
Revision fravalgt
Ja

Advarselstegn

Regnskaber indsendt for sent0 af 1
Mangler regnskabNej
Negativ egenkapitalNej
Soliditetsgrad90,5 %
Likviditetsgrad2.027 %
Flytninger (seneste 2 år)0
Direktørskift i alt0
Direktørens tidligere konkurser0
Andre selskaber på adressen0
Usikkerhed om fortsat driftNej

Regnskab og nøgletal

Regnskabsår2025
Bruttofortjeneste-5.000 kr.
Årets resultat212 t.kr.
Egenkapital995 t.kr.
Aktiver i alt1,1 mio. kr.
Kortfristet gæld5.000 kr.
Gns. ansatte0

Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Andre erklæringer uden sikkerhed · SR Revision Godkendt revisionsaktieselskab.

Indsendte årsrapporter

RegnskabsperiodeOffentliggjortDage efter periodens udløb
01.10.2024 – 30.09.2025118

Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.

Ledelse, ejere og revisor

RolleNavnFraTil
DirektørNicholas Løve HansenNuværende
Ejer (100 %)Nicholas Løve HansenNuværende

Direktørernes øvrige selskaber

Nicholas Løve Hansen – 6 andre selskaber, heraf 3 konkurs

Adressehistorik (0 flytninger)

Strøby Bygade 69A, 4671 Strøby

Lignende virksomheder i Stevns

Spørgsmål og svar om Løvernes Holding ApS

Er Løvernes Holding ApS gået konkurs?

Nej, Løvernes Holding ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.

Hvad er konkursrisikoen for Løvernes Holding ApS?

Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,2 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,1 gange gennemsnittet for danske selskaber.

Hvem er direktør i Løvernes Holding ApS?

Nicholas Løve Hansen er direktør i Løvernes Holding ApS.

Hvem er revisor for Løvernes Holding ApS?

Løvernes Holding ApS har senest anvendt SR Revision Godkendt revisionsaktieselskab.

Hvornår blev Løvernes Holding ApS stiftet?

Løvernes Holding ApS blev stiftet 8. december 2025.

Hvad er egenkapitalen i Løvernes Holding ApS?

Egenkapitalen var 995 t.kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 30. september 2025.

Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.