T. Olesen Murer ApS

CVR 45373088 · Anpartsselskab · Aktiv · Middel risiko

T. Olesen Murer ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Aabenraa. Virksomheden er registreret i branchen murerarbejde. Vores model estimerer en konkursrisiko på 2,0 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 1,4 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 1 årsregnskab. Seneste regnskab (30.06.2026) viser en egenkapital på 379 t.kr. og et resultat på 339 t.kr.. Direktør: Thomas Lohmann Olesen.

Konkursrisiko for T. Olesen Murer ApS

2,0 %
sandsynlighed for konkurs inden for 12 måneder
Middel risiko

1,4 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 82 % af aktive danske selskaber

Lavest risikoHøjest risiko

Øger risikoen

Alder (år)1 år · konkursrate 21,6 %2,5×
Antal offentliggjorte regnskaber1 · konkursrate 18,7 %2,1×
Tid siden ny direktør1 år · konkursrate 16,2 %1,8×
Tid på nuværende adresse1 år · konkursrate 14,0 %1,6×
Antal revisorer (historisk)0 · konkursrate 12,5 %1,4×
Direktørens andre selskaber0 · konkursrate 10,9 %1,2×
Revision fravalgtJa · konkursrate 10,4 %1,2×
Revisor registreret i CVRNej · konkursrate 10,4 %1,2×

Mindsker risikoen

Egenkapital vs. selskabskapital5+× · konkursrate 2,5 %0,28×
Afkastningsgrad15%+ · konkursrate 5,1 %0,58×
Negativ egenkapitalNej · konkursrate 5,1 %0,58×
Andel sene regnskaber< 0.01% · konkursrate 5,2 %0,59×
UnderskudNej · konkursrate 5,3 %0,60×
Likviditetsgrad150%–200% · konkursrate 5,4 %0,61×
Revisors erklæringOpstilling / assistance · konkursrate 5,6 %0,64×
RegnskabsklasseRegnskabsklasse B · konkursrate 5,7 %0,65×

Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.

Stamdata

CVR-nummer
45373088
Status
Aktiv
Virksomhedsform
Anpartsselskab
Stiftet
(1 år)
Adresse
Klostervang 5
6200 Aabenraa
Kommune
Aabenraa
Branche
Murerarbejde (439100)
Konkurser i branchen: Tømrer- og bygningssnedkervirksomhed
Selskabskapital
40 t.kr.
Revisor
Revisionscentret Aabenraa
Revision fravalgt
Ja

Advarselstegn

Regnskaber indsendt for sent0 af 1
Mangler regnskabNej
Negativ egenkapitalNej
Soliditetsgrad32,7 %
Likviditetsgrad166 %
Flytninger (seneste 2 år)0
Direktørskift i alt0
Direktørens tidligere konkurser0
Andre selskaber på adressen0
Usikkerhed om fortsat driftNej

Regnskab og nøgletal

Regnskabsår20262025
Bruttofortjeneste2,3 mio. kr.–
Årets resultat339 t.kr.–
Egenkapital379 t.kr.40 t.kr.
Aktiver i alt1,2 mio. kr.40 t.kr.
Likvider586 t.kr.–
Kortfristet gæld669 t.kr.–
Skyldig skat89 t.kr.–
Gns. ansatte3–

Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Andre erklæringer uden sikkerhed · Revisionscentret Aabenraa.

Indsendte årsrapporter

RegnskabsperiodeOffentliggjortDage efter periodens udløb
03.02.2025 – 30.06.202663

Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.

Ledelse, ejere og revisor

RolleNavnFraTil
DirektørThomas Lohmann OlesenNuværende
Ejer (100 %)Thomas Lohmann OlesenNuværende
StifterThomas Lohmann OlesenNuværende

Adressehistorik (0 flytninger)

Klostervang 5, 6200 Aabenraa

Lignende virksomheder i Aabenraa

Spørgsmål og svar om T. Olesen Murer ApS

Er T. Olesen Murer ApS gået konkurs?

Nej, T. Olesen Murer ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.

Hvad er konkursrisikoen for T. Olesen Murer ApS?

Vores model estimerer en konkursrisiko på 2,0 % inden for de næste 12 måneder (middel risiko), hvilket er 1,4 gange gennemsnittet for danske selskaber.

Hvem er direktør i T. Olesen Murer ApS?

Thomas Lohmann Olesen er direktør i T. Olesen Murer ApS.

Hvem er revisor for T. Olesen Murer ApS?

T. Olesen Murer ApS har senest anvendt Revisionscentret Aabenraa.

Hvornår blev T. Olesen Murer ApS stiftet?

T. Olesen Murer ApS blev stiftet 3. februar 2025.

Hvad er egenkapitalen i T. Olesen Murer ApS?

Egenkapitalen var 379 t.kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 30. juni 2026.

Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.