Tandlæge SN Holding ApS

CVR 45152804 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko

Tandlæge SN Holding ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Horsens. Virksomheden er registreret i branchen tandlægers aktiviteter. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,1 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 1 årsregnskab. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på 257 t.kr. og et resultat på 217 t.kr.. Direktør: Steffen Callesen Nordestgaard.

Konkursrisiko for Tandlæge SN Holding ApS

0,1 %
sandsynlighed for konkurs inden for 12 måneder
Lav risiko

0,0 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 27 % af aktive danske selskaber

Lavest risikoHøjest risiko

Øger risikoen

Alder (år)2 år · konkursrate 18,9 %2,1×
Antal offentliggjorte regnskaber1 · konkursrate 18,7 %2,1×
Direktørens andre selskaber0 · konkursrate 10,9 %1,2×
Tid siden ny direktør2–5 år · konkursrate 10,8 %1,2×
Soliditetsgrad0%–10% · konkursrate 10,2 %1,2×

Mindsker risikoen

Egenkapital vs. selskabskapital5+× · konkursrate 2,5 %0,28×
Revisors erklæringUdvidet gennemgang · konkursrate 2,9 %0,33×
Afkastningsgrad5%–15% · konkursrate 3,5 %0,39×
Revisor registreret i CVRJa · konkursrate 4,8 %0,55×
Revision fravalgtNej · konkursrate 4,8 %0,55×
Negativ egenkapitalNej · konkursrate 5,1 %0,58×
Andel sene regnskaber< 0.01% · konkursrate 5,2 %0,59×
UnderskudNej · konkursrate 5,3 %0,60×

Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.

Stamdata

CVR-nummer
45152804
Status
Aktiv
Virksomhedsform
Anpartsselskab
Stiftet
(2 år)
Adresse
Skovkanten 4
8700 Horsens
Kommune
Horsens
Branche
Tandlægers aktiviteter (862300)
Konkurser i branchen: Ikke-finansielle holdingselskaber
Selskabskapital
40 t.kr.
Revisor
AROS STATSAUTORISEREDE REVISORER I/S
Revision fravalgt
Nej

Advarselstegn

Regnskaber indsendt for sent0 af 1
Mangler regnskabNej
Negativ egenkapitalNej
Soliditetsgrad9,7 %
Likviditetsgrad26 %
Flytninger (seneste 2 år)0
Direktørskift i alt0
Direktørens tidligere konkurser0
Andre selskaber på adressen0
Usikkerhed om fortsat driftNej

Regnskab og nøgletal

Regnskabsår2025
Bruttofortjeneste-391 t.kr.
Årets resultat217 t.kr.
Egenkapital257 t.kr.
Aktiver i alt2,6 mio. kr.
Likvider137 t.kr.
Kortfristet gæld518 t.kr.
Skyldig skat924 kr.
Gns. ansatte1

Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Erklæring om udvidet gennemgang · Aros statsautoriserede revisorer I/S.

Indsendte årsrapporter

RegnskabsperiodeOffentliggjortDage efter periodens udløb
18.10.2024 – 31.12.2025124

Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.

Ledelse, ejere og revisor

RolleNavnFraTil
DirektørSteffen Callesen NordestgaardNuværende
Ejer (100 %)Steffen Callesen NordestgaardNuværende
RevisorAROS STATSAUTORISEREDE REVISORER I/SNuværende
StifterSteffen Callesen NordestgaardNuværende

Adressehistorik (0 flytninger)

Skovkanten 4, 8700 Horsens

Lignende virksomheder i Horsens

Spørgsmål og svar om Tandlæge SN Holding ApS

Er Tandlæge SN Holding ApS gået konkurs?

Nej, Tandlæge SN Holding ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.

Hvad er konkursrisikoen for Tandlæge SN Holding ApS?

Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,1 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber.

Hvem er direktør i Tandlæge SN Holding ApS?

Steffen Callesen Nordestgaard er direktør i Tandlæge SN Holding ApS.

Hvem er revisor for Tandlæge SN Holding ApS?

Tandlæge SN Holding ApS har senest anvendt AROS STATSAUTORISEREDE REVISORER I/S.

Hvornår blev Tandlæge SN Holding ApS stiftet?

Tandlæge SN Holding ApS blev stiftet 18. oktober 2024.

Hvad er egenkapitalen i Tandlæge SN Holding ApS?

Egenkapitalen var 257 t.kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.

Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.