42 Holdings ApS

CVR 45113698 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko

42 Holdings ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Odense C. Virksomheden er registreret i branchen ikke-finansielle holdingselskaber. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,5 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,4 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 1 årsregnskab. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på 785 t.kr. og et resultat på 745 t.kr.. Direktør: Simon Linden Cowling.

Konkursrisiko for 42 Holdings ApS

0,5 %
sandsynlighed for konkurs inden for 12 måneder
Lav risiko

0,4 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 60 % af aktive danske selskaber

Lavest risikoHøjest risiko

Øger risikoen

Alder (år)2 år · konkursrate 18,9 %2,1×
Antal offentliggjorte regnskaber1 · konkursrate 18,7 %2,1×
Antal revisorer (historisk)0 · konkursrate 12,5 %1,4×
Likviditetsgrad50%–100% · konkursrate 11,7 %1,3×
Tid siden ny direktør2–5 år · konkursrate 10,8 %1,2×
Revision fravalgtJa · konkursrate 10,4 %1,2×
Revisor registreret i CVRNej · konkursrate 10,4 %1,2×

Mindsker risikoen

Egenkapital vs. selskabskapital5+× · konkursrate 2,5 %0,28×
Soliditetsgrad60%+ · konkursrate 3,3 %0,38×
Afkastningsgrad15%+ · konkursrate 5,1 %0,58×
Negativ egenkapitalNej · konkursrate 5,1 %0,58×
Andel sene regnskaber< 0.01% · konkursrate 5,2 %0,59×
UnderskudNej · konkursrate 5,3 %0,60×
Revisors erklæringOpstilling / assistance · konkursrate 5,6 %0,64×
RegnskabsklasseRegnskabsklasse B · konkursrate 5,7 %0,65×

Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.

Stamdata

CVR-nummer
45113698
Status
Aktiv
Virksomhedsform
Anpartsselskab
Stiftet
(2 år)
Adresse
Windelsvej 76
5000 Odense C
Kommune
Odense
Branche
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Konkurser i branchen: Ikke-finansielle holdingselskaber
Selskabskapital
40 t.kr.
Revisor
FER Fyns Erhvervsrevision
Revision fravalgt
Ja

Advarselstegn

Regnskaber indsendt for sent0 af 1
Mangler regnskabNej
Negativ egenkapitalNej
Soliditetsgrad66,9 %
Likviditetsgrad56 %
Flytninger (seneste 2 år)0
Direktørskift i alt0
Direktørens tidligere konkurser0
Andre selskaber på adressen1
Usikkerhed om fortsat driftNej

Regnskab og nøgletal

Regnskabsår2025
Bruttofortjeneste-22 t.kr.
Årets resultat745 t.kr.
Egenkapital785 t.kr.
Aktiver i alt1,2 mio. kr.
Kortfristet gæld388 t.kr.
Skyldig skat210 t.kr.
Gns. ansatte0

Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Andre erklæringer uden sikkerhed · FER Fyns Erhvervsrevision.

Indsendte årsrapporter

RegnskabsperiodeOffentliggjortDage efter periodens udløb
25.09.2024 – 31.12.2025162

Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.

Ledelse, ejere og revisor

RolleNavnFraTil
DirektørSimon Linden CowlingNuværende
Ejer (100 %)Simon Linden CowlingNuværende
StifterSimon Linden CowlingNuværende

Direktørernes øvrige selskaber

Simon Linden Cowling – 1 andre selskaber

Adressehistorik (0 flytninger)

Windelsvej 76, 5000 Odense C

Andre virksomheder på samme adresse

Lignende virksomheder i Odense

Spørgsmål og svar om 42 Holdings ApS

Er 42 Holdings ApS gået konkurs?

Nej, 42 Holdings ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.

Hvad er konkursrisikoen for 42 Holdings ApS?

Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,5 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,4 gange gennemsnittet for danske selskaber.

Hvem er direktør i 42 Holdings ApS?

Simon Linden Cowling er direktør i 42 Holdings ApS.

Hvem er revisor for 42 Holdings ApS?

42 Holdings ApS har senest anvendt FER Fyns Erhvervsrevision.

Hvornår blev 42 Holdings ApS stiftet?

42 Holdings ApS blev stiftet 25. september 2024.

Hvad er egenkapitalen i 42 Holdings ApS?

Egenkapitalen var 785 t.kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.

Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.