S. Rosengaard Holding ApS

CVR 45109895 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko

S. Rosengaard Holding ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Tønder. Virksomheden er registreret i branchen ikke-finansielle holdingselskaber. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,6 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,4 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 1 årsregnskab. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på 478 t.kr. og et resultat på 438 t.kr..

Konkursrisiko for S. Rosengaard Holding ApS

0,6 %
sandsynlighed for konkurs inden for 12 måneder
Lav risiko

0,4 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 66 % af aktive danske selskaber

Lavest risikoHøjest risiko

Øger risikoen

Alder (år)2 år · konkursrate 18,9 %2,1×
Antal offentliggjorte regnskaber1 · konkursrate 18,7 %2,1×
Flytninger seneste 2 år1 · konkursrate 12,7 %1,4×
Antal direktører0 · konkursrate 12,7 %1,4×
Antal revisorer (historisk)0 · konkursrate 12,5 %1,4×
Direktører i alt (historisk)0 · konkursrate 12,4 %1,4×
Tid på nuværende adresse< 0.5 år · konkursrate 12,0 %1,4×
Likviditetsgrad50%–100% · konkursrate 11,7 %1,3×

Mindsker risikoen

Egenkapital vs. selskabskapital5+× · konkursrate 2,5 %0,28×
Soliditetsgrad60%+ · konkursrate 3,3 %0,38×
Afkastningsgrad15%+ · konkursrate 5,1 %0,58×
Negativ egenkapitalNej · konkursrate 5,1 %0,58×
Andel sene regnskaber< 0.01% · konkursrate 5,2 %0,59×
UnderskudNej · konkursrate 5,3 %0,60×
Revisors erklæringOpstilling / assistance · konkursrate 5,6 %0,64×
RegnskabsklasseRegnskabsklasse B · konkursrate 5,7 %0,65×

Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.

Stamdata

CVR-nummer
45109895
Status
Aktiv
Virksomhedsform
Anpartsselskab
Stiftet
(2 år)
Adresse
Mågen 23A
6270 Tønder
Kommune
Tønder
Branche
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Konkurser i branchen: Ikke-finansielle holdingselskaber
Selskabskapital
40 t.kr.
Revisor
Sønderjyllands Revision, Statsautoriseret revisionsaktieselskab
Revision fravalgt
Ja

Advarselstegn

Regnskaber indsendt for sent0 af 1
Mangler regnskabNej
Negativ egenkapitalNej
Soliditetsgrad74,4 %
Likviditetsgrad92 %
Flytninger (seneste 2 år)1
Direktørskift i alt0
Direktørens tidligere konkurser0
Andre selskaber på adressen0
Usikkerhed om fortsat driftNej

Regnskab og nøgletal

Regnskabsår2025
Bruttofortjeneste-14 t.kr.
Årets resultat438 t.kr.
Egenkapital478 t.kr.
Aktiver i alt642 t.kr.
Kortfristet gæld164 t.kr.
Skyldig skat149 t.kr.
Gns. ansatte0

Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Andre erklæringer uden sikkerhed · Sønderjyllands Revision, Statsautoriseret revisionsaktieselskab.

Indsendte årsrapporter

RegnskabsperiodeOffentliggjortDage efter periodens udløb
30.09.2024 – 31.12.2025138

Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.

Ledelse, ejere og revisor

RolleNavnFraTil
Ejer (100 %)Signe RosengaardNuværende
StifterSigne RosengaardNuværende

Adressehistorik (1 flytninger)

Mågen 23A, 6270 Tønder
Porsevænget 2, 6360 Tinglev

Lignende virksomheder i Tønder

Spørgsmål og svar om S. Rosengaard Holding ApS

Er S. Rosengaard Holding ApS gået konkurs?

Nej, S. Rosengaard Holding ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.

Hvad er konkursrisikoen for S. Rosengaard Holding ApS?

Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,6 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,4 gange gennemsnittet for danske selskaber.

Hvem er revisor for S. Rosengaard Holding ApS?

S. Rosengaard Holding ApS har senest anvendt Sønderjyllands Revision, Statsautoriseret revisionsaktieselskab.

Hvornår blev S. Rosengaard Holding ApS stiftet?

S. Rosengaard Holding ApS blev stiftet 30. september 2024.

Hvad er egenkapitalen i S. Rosengaard Holding ApS?

Egenkapitalen var 478 t.kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.

Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.