NL malerentreprise ApS

CVR 45106160 · Anpartsselskab · Aktiv · Høj risiko

NL malerentreprise ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Brøndby. Virksomheden er registreret i branchen maleraktiviteter. Vores model estimerer en konkursrisiko på 4,5 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 3,2 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 1 årsregnskab. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på 119 t.kr. og et resultat på 146 t.kr.. Direktør: Nicky Max Eyrich Lorenzen.

Konkursrisiko for NL malerentreprise ApS

4,5 %
sandsynlighed for konkurs inden for 12 måneder
Høj risiko

3,2 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 91 % af aktive danske selskaber

Lavest risikoHøjest risiko

Øger risikoen

RegnskabsklasseRegnskabsklasse B, mikrovirksomhed · konkursrate 23,5 %2,7×
Alder (år)2 år · konkursrate 18,9 %2,1×
Antal offentliggjorte regnskaber1 · konkursrate 18,7 %2,1×
Tid på nuværende adresse1 år · konkursrate 14,0 %1,6×
Revisors erklæringIngen bistand · konkursrate 13,2 %1,5×
Flytninger seneste 2 år1 · konkursrate 12,7 %1,4×
Antal revisorer (historisk)0 · konkursrate 12,5 %1,4×
RegionHovedstaden · konkursrate 11,6 %1,3×

Mindsker risikoen

Soliditetsgrad40%–60% · konkursrate 4,6 %0,52×
Afkastningsgrad15%+ · konkursrate 5,1 %0,58×
Negativ egenkapitalNej · konkursrate 5,1 %0,58×
Andel sene regnskaber< 0.01% · konkursrate 5,2 %0,59×
UnderskudNej · konkursrate 5,3 %0,60×
Likviditetsgrad150%–200% · konkursrate 5,4 %0,61×
Egenkapital vs. selskabskapital2–5× · konkursrate 6,3 %0,72×
Usikkerhed om fortsat driftNej · konkursrate 6,4 %0,73×

Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.

Stamdata

CVR-nummer
45106160
Status
Aktiv
Virksomhedsform
Anpartsselskab
Stiftet
(2 år)
Adresse
Hesselager 17
2605 Brøndby
Kommune
Brøndby
Branche
Maleraktiviteter (433410)
Konkurser i branchen: Tømrer- og bygningssnedkervirksomhed
Selskabskapital
40 t.kr.
Revision fravalgt
Ja

Advarselstegn

Regnskaber indsendt for sent0 af 1
Mangler regnskabNej
Negativ egenkapitalNej
Soliditetsgrad40,0 %
Likviditetsgrad155 %
Flytninger (seneste 2 år)1
Direktørskift i alt0
Direktørens tidligere konkurser0
Andre selskaber på adressen7
Usikkerhed om fortsat driftNej

Regnskab og nøgletal

Regnskabsår2025
Bruttofortjeneste728 t.kr.
Årets resultat146 t.kr.
Egenkapital119 t.kr.
Aktiver i alt297 t.kr.
Likvider169 t.kr.
Kortfristet gæld178 t.kr.
Skyldig skat46 t.kr.

Seneste regnskab: Regnskabsklasse B, mikrovirksomhed · revisors erklæring: Ingen bistand.

Indsendte årsrapporter

RegnskabsperiodeOffentliggjortDage efter periodens udløb
26.09.2024 – 31.12.202522

Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.

Ledelse, ejere og revisor

RolleNavnFraTil
DirektørNicky Max Eyrich LorenzenNuværende
Ejer (100 %)Nicky Max Eyrich LorenzenNuværende
StifterNicky Max Eyrich LorenzenNuværende

Adressehistorik (1 flytninger)

Hesselager 17, 2605 Brøndby
Dyringparken 118, 3. th, 2660 Brøndby Strand

Andre virksomheder på samme adresse

Lignende virksomheder i Brøndby

Spørgsmål og svar om NL malerentreprise ApS

Er NL malerentreprise ApS gået konkurs?

Nej, NL malerentreprise ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.

Hvad er konkursrisikoen for NL malerentreprise ApS?

Vores model estimerer en konkursrisiko på 4,5 % inden for de næste 12 måneder (høj risiko), hvilket er 3,2 gange gennemsnittet for danske selskaber.

Hvem er direktør i NL malerentreprise ApS?

Nicky Max Eyrich Lorenzen er direktør i NL malerentreprise ApS.

Hvornår blev NL malerentreprise ApS stiftet?

NL malerentreprise ApS blev stiftet 26. september 2024.

Hvad er egenkapitalen i NL malerentreprise ApS?

Egenkapitalen var 119 t.kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.

Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.