Brunbjerg Malerservice ApS

CVR 45084701 · Anpartsselskab · Aktiv · Høj risiko

Brunbjerg Malerservice ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Herning. Virksomheden er registreret i branchen maleraktiviteter. Vores model estimerer en konkursrisiko på 5,3 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 3,8 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 1 årsregnskab. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på 227 t.kr. og et resultat på 187 t.kr..

Konkursrisiko for Brunbjerg Malerservice ApS

5,3 %
sandsynlighed for konkurs inden for 12 måneder
Høj risiko

3,8 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 92 % af aktive danske selskaber

Lavest risikoHøjest risiko

Øger risikoen

Alder (år)2 år · konkursrate 18,9 %2,1×
Antal offentliggjorte regnskaber1 · konkursrate 18,7 %2,1×
Flytninger seneste 2 år1 · konkursrate 12,7 %1,4×
Antal direktører0 · konkursrate 12,7 %1,4×
Antal revisorer (historisk)0 · konkursrate 12,5 %1,4×
Direktører i alt (historisk)0 · konkursrate 12,4 %1,4×
Tid på nuværende adresse< 0.5 år · konkursrate 12,0 %1,4×
Direktørens andre selskaber0 · konkursrate 10,9 %1,2×

Mindsker risikoen

Egenkapital vs. selskabskapital5+× · konkursrate 2,5 %0,28×
Soliditetsgrad60%+ · konkursrate 3,3 %0,38×
Likviditetsgrad200%–500% · konkursrate 3,4 %0,39×
Afkastningsgrad15%+ · konkursrate 5,1 %0,58×
Negativ egenkapitalNej · konkursrate 5,1 %0,58×
Andel sene regnskaber< 0.01% · konkursrate 5,2 %0,59×
UnderskudNej · konkursrate 5,3 %0,60×
Revisors erklæringOpstilling / assistance · konkursrate 5,6 %0,64×

Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.

Stamdata

CVR-nummer
45084701
Status
Aktiv
Virksomhedsform
Anpartsselskab
Stiftet
(2 år)
Adresse
Ørrevænget 2
7400 Herning
Kommune
Herning
Branche
Maleraktiviteter (433410)
Konkurser i branchen: Tømrer- og bygningssnedkervirksomhed
Selskabskapital
40 t.kr.
Revisor
BDO Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
Revision fravalgt
Ja

Advarselstegn

Regnskaber indsendt for sent0 af 1
Mangler regnskabNej
Negativ egenkapitalNej
Soliditetsgrad72,2 %
Likviditetsgrad295 %
Flytninger (seneste 2 år)1
Direktørskift i alt0
Direktørens tidligere konkurser0
Andre selskaber på adressen0
Usikkerhed om fortsat driftNej

Regnskab og nøgletal

Regnskabsår2025
Bruttofortjeneste474 t.kr.
Årets resultat187 t.kr.
Egenkapital227 t.kr.
Aktiver i alt315 t.kr.
Likvider37 t.kr.
Kortfristet gæld87 t.kr.
Skyldig skat52 t.kr.
Gns. ansatte1

Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Andre erklæringer uden sikkerhed · BDO Statsautoriseret Revisionspartnerselskab.

Indsendte årsrapporter

RegnskabsperiodeOffentliggjortDage efter periodens udløb
13.09.2024 – 31.12.2025181

Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.

Ledelse, ejere og revisor

RolleNavnFraTil
Ejer (100 %)Jesper Kjelstrup BrunbjergNuværende
StifterJesper Kjelstrup BrunbjergNuværende

Adressehistorik (1 flytninger)

Ørrevænget 2, 7400 Herning
Søengen 8, 7451 Sunds

Andre virksomheder på samme adresse

Lignende virksomheder i Herning

Spørgsmål og svar om Brunbjerg Malerservice ApS

Er Brunbjerg Malerservice ApS gået konkurs?

Nej, Brunbjerg Malerservice ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.

Hvad er konkursrisikoen for Brunbjerg Malerservice ApS?

Vores model estimerer en konkursrisiko på 5,3 % inden for de næste 12 måneder (høj risiko), hvilket er 3,8 gange gennemsnittet for danske selskaber.

Hvem er revisor for Brunbjerg Malerservice ApS?

Brunbjerg Malerservice ApS har senest anvendt BDO Statsautoriseret Revisionspartnerselskab.

Hvornår blev Brunbjerg Malerservice ApS stiftet?

Brunbjerg Malerservice ApS blev stiftet 13. september 2024.

Hvad er egenkapitalen i Brunbjerg Malerservice ApS?

Egenkapitalen var 227 t.kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.

Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.