Invest I 4683 ApS

CVR 45054136 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko

Invest I 4683 ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Næstved. Virksomheden er registreret i branchen udlejning af erhvervsejendomme. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,2 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,2 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 2 årsregnskaber. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på 15,4 mio. kr. og et resultat på 686 t.kr..

Konkursrisiko for Invest I 4683 ApS

0,2 %
sandsynlighed for konkurs inden for 12 måneder
Lav risiko

0,2 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 49 % af aktive danske selskaber

Lavest risikoHøjest risiko

Øger risikoen

Alder (år)2 år · konkursrate 18,9 %2,1×
Antal offentliggjorte regnskaber2 · konkursrate 16,7 %1,9×
Antal direktører0 · konkursrate 12,7 %1,4×
Direktører i alt (historisk)0 · konkursrate 12,4 %1,4×
Direktørens andre selskaber0 · konkursrate 10,9 %1,2×
Andre selskaber på samme adresse20–100 · konkursrate 10,2 %1,2×

Mindsker risikoen

Egenkapital vs. selskabskapital5+× · konkursrate 2,5 %0,28×
Revisor registreret i CVRJa · konkursrate 4,8 %0,55×
Revision fravalgtNej · konkursrate 4,8 %0,55×
Negativ egenkapitalNej · konkursrate 5,1 %0,58×
Andel sene regnskaber< 0.01% · konkursrate 5,2 %0,59×
UnderskudNej · konkursrate 5,3 %0,60×
Likviditetsgrad150%–200% · konkursrate 5,4 %0,61×
RegnskabsklasseRegnskabsklasse B · konkursrate 5,7 %0,65×

Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.

Stamdata

CVR-nummer
45054136
Status
Aktiv
Virksomhedsform
Anpartsselskab
Stiftet
(2 år)
Adresse
Gedebjergvej 5
4700 Næstved
Kommune
Næstved
Branche
Udlejning af erhvervsejendomme (682040)
Konkurser i branchen: Udlejning af erhvervsejendomme
Selskabskapital
40 t.kr.
Revisor
inforevision statsautoriseret revisionsaktieselskab
Revision fravalgt
Nej

Advarselstegn

Regnskaber indsendt for sent0 af 2
Mangler regnskabNej
Negativ egenkapitalNej
Soliditetsgrad39,1 %
Likviditetsgrad196 %
Flytninger (seneste 2 år)0
Direktørskift i alt0
Direktørens tidligere konkurser0
Andre selskaber på adressen38
Usikkerhed om fortsat driftNej

Regnskab og nøgletal

Regnskabsår20252024
Bruttofortjeneste1,2 mio. kr.-32 t.kr.
Årets resultat686 t.kr.14,6 mio. kr.
Egenkapital15,4 mio. kr.14,7 mio. kr.
Aktiver i alt39,3 mio. kr.34,1 mio. kr.
Likvider37 t.kr.–
Kortfristet gæld1,6 mio. kr.–
Gns. ansatte0–

Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Revisionspåtegning · inforevision statsautoriseret revisionsaktieselskab.

Indsendte årsrapporter

RegnskabsperiodeOffentliggjortDage efter periodens udløb
01.01.2025 – 31.12.202584
01.09.2024 – 31.12.2024143

Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.

Ledelse, ejere og revisor

RolleNavnFraTil
Ejer (100 %)Mayland Holding CPH ApSNuværende
Revisorinforevision statsautoriseret revisionsaktieselskabNuværende
StifterMayland Holding CPH ApSNuværende

Adressehistorik (0 flytninger)

Gedebjergvej 5, 4700 Næstved

Andre virksomheder på samme adresse

Lignende virksomheder i Næstved

Spørgsmål og svar om Invest I 4683 ApS

Er Invest I 4683 ApS gået konkurs?

Nej, Invest I 4683 ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.

Hvad er konkursrisikoen for Invest I 4683 ApS?

Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,2 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,2 gange gennemsnittet for danske selskaber.

Hvem er revisor for Invest I 4683 ApS?

Invest I 4683 ApS har senest anvendt inforevision statsautoriseret revisionsaktieselskab.

Hvornår blev Invest I 4683 ApS stiftet?

Invest I 4683 ApS blev stiftet 1. september 2024.

Hvad er egenkapitalen i Invest I 4683 ApS?

Egenkapitalen var 15,4 mio. kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.

Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.