Mehta Sørensen Holding ApS

CVR 44926903 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko

Mehta Sørensen Holding ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Odense C. Virksomheden er registreret i branchen ikke-finansielle holdingselskaber. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,0 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 1 årsregnskab. Seneste regnskab (30.09.2025) viser en egenkapital på 166 t.kr. og et resultat på 126 t.kr.. Direktør: Neha Mehta.

Konkursrisiko for Mehta Sørensen Holding ApS

0,0 %
sandsynlighed for konkurs inden for 12 måneder
Lav risiko

0,0 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 18 % af aktive danske selskaber

Lavest risikoHøjest risiko

Øger risikoen

Alder (år)2 år · konkursrate 18,9 %2,1×
Antal offentliggjorte regnskaber1 · konkursrate 18,7 %2,1×
Antal revisorer (historisk)0 · konkursrate 12,5 %1,4×
Tid siden ny direktør2–5 år · konkursrate 10,8 %1,2×
Revision fravalgtJa · konkursrate 10,4 %1,2×
Revisor registreret i CVRNej · konkursrate 10,4 %1,2×

Mindsker risikoen

Likviditetsgrad500%+ · konkursrate 1,5 %0,17×
Soliditetsgrad60%+ · konkursrate 3,3 %0,38×
Afkastningsgrad15%+ · konkursrate 5,1 %0,58×
Negativ egenkapitalNej · konkursrate 5,1 %0,58×
Andel sene regnskaber< 0.01% · konkursrate 5,2 %0,59×
UnderskudNej · konkursrate 5,3 %0,60×
Revisors erklæringOpstilling / assistance · konkursrate 5,6 %0,64×
RegnskabsklasseRegnskabsklasse B · konkursrate 5,7 %0,65×

Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.

Stamdata

CVR-nummer
44926903
Status
Aktiv
Virksomhedsform
Anpartsselskab
Stiftet
(2 år)
Adresse
Lahnsgade 59
5000 Odense C
Kommune
Odense
Branche
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Konkurser i branchen: Ikke-finansielle holdingselskaber
Selskabskapital
40 t.kr.
Revisor
EY Godkendt Revisionspartnerselskab
Revision fravalgt
Ja

Advarselstegn

Regnskaber indsendt for sent0 af 1
Mangler regnskabNej
Negativ egenkapitalNej
Soliditetsgrad97,8 %
Likviditetsgrad3.572 %
Flytninger (seneste 2 år)0
Direktørskift i alt0
Direktørens tidligere konkurser0
Andre selskaber på adressen1
Usikkerhed om fortsat driftNej

Regnskab og nøgletal

Regnskabsår20252024
Bruttofortjeneste-15 t.kr.–
Årets resultat126 t.kr.–
Egenkapital166 t.kr.40 t.kr.
Aktiver i alt170 t.kr.40 t.kr.
Likvider31 t.kr.–
Kortfristet gæld3.750 kr.–

Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Andre erklæringer uden sikkerhed · EY Godkendt Revisionspartnerselskab.

Indsendte årsrapporter

RegnskabsperiodeOffentliggjortDage efter periodens udløb
24.06.2024 – 30.09.202565

Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.

Ledelse, ejere og revisor

RolleNavnFraTil
DirektørNeha MehtaNuværende
Ejer (100 %)Neha MehtaNuværende
StifterNeha MehtaNuværende

Direktørernes øvrige selskaber

Neha Mehta – 1 andre selskaber

Adressehistorik (0 flytninger)

Lahnsgade 59, 5000 Odense C

Andre virksomheder på samme adresse

Lignende virksomheder i Odense

Spørgsmål og svar om Mehta Sørensen Holding ApS

Er Mehta Sørensen Holding ApS gået konkurs?

Nej, Mehta Sørensen Holding ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.

Hvad er konkursrisikoen for Mehta Sørensen Holding ApS?

Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,0 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber.

Hvem er direktør i Mehta Sørensen Holding ApS?

Neha Mehta er direktør i Mehta Sørensen Holding ApS.

Hvem er revisor for Mehta Sørensen Holding ApS?

Mehta Sørensen Holding ApS har senest anvendt EY Godkendt Revisionspartnerselskab.

Hvornår blev Mehta Sørensen Holding ApS stiftet?

Mehta Sørensen Holding ApS blev stiftet 24. juni 2024.

Hvad er egenkapitalen i Mehta Sørensen Holding ApS?

Egenkapitalen var 166 t.kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 30. september 2025.

Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.