Stær Invest Højslev ApS

CVR 44891360 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko

Stær Invest Højslev ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Højslev. Virksomheden er registreret i branchen ikke-finansielle holdingselskaber. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,1 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,1 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 2 årsregnskaber. Seneste regnskab (30.06.2026) viser en egenkapital på 742 t.kr. og et resultat på 376 t.kr..

Konkursrisiko for Stær Invest Højslev ApS

0,1 %
sandsynlighed for konkurs inden for 12 måneder
Lav risiko

0,1 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 38 % af aktive danske selskaber

Lavest risikoHøjest risiko

Øger risikoen

Alder (år)2 år · konkursrate 18,9 %2,1×
Antal offentliggjorte regnskaber2 · konkursrate 16,7 %1,9×
Antal direktører0 · konkursrate 12,7 %1,4×
Antal revisorer (historisk)0 · konkursrate 12,5 %1,4×
Direktører i alt (historisk)0 · konkursrate 12,4 %1,4×
Direktørens andre selskaber0 · konkursrate 10,9 %1,2×
Revision fravalgtJa · konkursrate 10,4 %1,2×
Revisor registreret i CVRNej · konkursrate 10,4 %1,2×

Mindsker risikoen

Egenkapital vs. selskabskapital5+× · konkursrate 2,5 %0,28×
Afkastningsgrad15%+ · konkursrate 5,1 %0,58×
Negativ egenkapitalNej · konkursrate 5,1 %0,58×
Andel sene regnskaber< 0.01% · konkursrate 5,2 %0,59×
UnderskudNej · konkursrate 5,3 %0,60×
Revisors erklæringOpstilling / assistance · konkursrate 5,6 %0,64×
RegnskabsklasseRegnskabsklasse B · konkursrate 5,7 %0,65×
Usikkerhed om fortsat driftNej · konkursrate 6,4 %0,73×

Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.

Stamdata

CVR-nummer
44891360
Status
Aktiv
Virksomhedsform
Anpartsselskab
Stiftet
(2 år)
Adresse
Ulkærvej 69
7840 Højslev
Kommune
Skive
Branche
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Konkurser i branchen: Ikke-finansielle holdingselskaber
Selskabskapital
40 t.kr.
Revisor
Jysk Revision og Rådgivning
Revision fravalgt
Ja

Advarselstegn

Regnskaber indsendt for sent0 af 2
Mangler regnskabNej
Negativ egenkapitalNej
Soliditetsgrad31,1 %
Likviditetsgrad13 %
Flytninger (seneste 2 år)0
Direktørskift i alt0
Direktørens tidligere konkurser0
Andre selskaber på adressen0
Usikkerhed om fortsat driftNej

Regnskab og nøgletal

Regnskabsår20262025
Bruttofortjeneste52 t.kr.-5.000 kr.
Årets resultat376 t.kr.325 t.kr.
Egenkapital742 t.kr.365 t.kr.
Aktiver i alt2,4 mio. kr.370 t.kr.
Likvider147 t.kr.–
Kortfristet gæld1,1 mio. kr.5.000 kr.
Skyldig skat4.412 kr.–
Gns. ansatte11

Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Andre erklæringer uden sikkerhed · Jysk Revision og Rådgivning.

Indsendte årsrapporter

RegnskabsperiodeOffentliggjortDage efter periodens udløb
01.07.2025 – 30.06.202687
11.06.2024 – 30.06.2025154

Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.

Ledelse, ejere og revisor

RolleNavnFraTil
Ejer (100 %)Casper Lykke PoulsenNuværende
StifterCasper Lykke PoulsenNuværende

Adressehistorik (0 flytninger)

Ulkærvej 69, 7840 Højslev

Lignende virksomheder i Skive

Spørgsmål og svar om Stær Invest Højslev ApS

Er Stær Invest Højslev ApS gået konkurs?

Nej, Stær Invest Højslev ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.

Hvad er konkursrisikoen for Stær Invest Højslev ApS?

Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,1 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,1 gange gennemsnittet for danske selskaber.

Hvem er revisor for Stær Invest Højslev ApS?

Stær Invest Højslev ApS har senest anvendt Jysk Revision og Rådgivning.

Hvornår blev Stær Invest Højslev ApS stiftet?

Stær Invest Højslev ApS blev stiftet 11. juni 2024.

Hvad er egenkapitalen i Stær Invest Højslev ApS?

Egenkapitalen var 742 t.kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 30. juni 2026.

Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.