Bechs slamsugning og Kloakservice ApS

CVR 44780038 · Anpartsselskab · Aktiv · Meget høj risiko

Bechs slamsugning og Kloakservice ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Ullerslev. Virksomheden er registreret i branchen anlæg af ledningsnet til væsker. Vores model estimerer en konkursrisiko på 12,9 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 9,2 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 2 årsregnskaber. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på 680 t.kr. og et resultat på 549 t.kr..

Konkursrisiko for Bechs slamsugning og Kloakservice ApS

12,9 %
sandsynlighed for konkurs inden for 12 måneder
Meget høj risiko

9,2 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 98 % af aktive danske selskaber

Lavest risikoHøjest risiko

Øger risikoen

Alder (år)2 år · konkursrate 18,9 %2,1×
Antal offentliggjorte regnskaber2 · konkursrate 16,7 %1,9×
Tid på nuværende adresse1 år · konkursrate 14,0 %1,6×
Revisors erklæringIngen bistand · konkursrate 13,2 %1,5×
Flytninger seneste 2 år1 · konkursrate 12,7 %1,4×
Antal direktører0 · konkursrate 12,7 %1,4×
Antal revisorer (historisk)0 · konkursrate 12,5 %1,4×
Direktører i alt (historisk)0 · konkursrate 12,4 %1,4×

Mindsker risikoen

Egenkapital vs. selskabskapital5+× · konkursrate 2,5 %0,28×
Afkastningsgrad15%+ · konkursrate 5,1 %0,58×
Negativ egenkapitalNej · konkursrate 5,1 %0,58×
Andel sene regnskaber< 0.01% · konkursrate 5,2 %0,59×
UnderskudNej · konkursrate 5,3 %0,60×
RegnskabsklasseRegnskabsklasse B · konkursrate 5,7 %0,65×
RegionSyddanmark · konkursrate 6,0 %0,68×
Usikkerhed om fortsat driftNej · konkursrate 6,4 %0,73×

Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.

Stamdata

CVR-nummer
44780038
Status
Aktiv
Virksomhedsform
Anpartsselskab
Stiftet
(2 år)
Adresse
Flødstrupvej 17A
5540 Ullerslev
Kommune
Nyborg
Branche
Anlæg af ledningsnet til væsker (422100)
Konkurser i branchen: Tømrer- og bygningssnedkervirksomhed
Selskabskapital
40 t.kr.
Revision fravalgt
Ja

Advarselstegn

Regnskaber indsendt for sent0 af 2
Mangler regnskabNej
Negativ egenkapitalNej
Soliditetsgrad21,6 %
Likviditetsgrad100 %
Flytninger (seneste 2 år)1
Direktørskift i alt0
Direktørens tidligere konkurser0
Andre selskaber på adressen0
Usikkerhed om fortsat driftNej

Regnskab og nøgletal

Regnskabsår20252024
Bruttofortjeneste3,5 mio. kr.854 t.kr.
Årets resultat549 t.kr.91 t.kr.
Egenkapital680 t.kr.131 t.kr.
Aktiver i alt3,1 mio. kr.1,1 mio. kr.
Likvider0 kr.162 t.kr.
Kortfristet gæld2,4 mio. kr.927 t.kr.
Skyldig skat151 t.kr.2.248 kr.
Gns. ansatte03

Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Ingen bistand.

Indsendte årsrapporter

RegnskabsperiodeOffentliggjortDage efter periodens udløb
01.01.2025 – 31.12.2025102
22.04.2024 – 31.12.202497

Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.

Ledelse, ejere og revisor

RolleNavnFraTil
Ejer (100 %)Fluqsi Holding ApSNuværende
StifterFluqsi Holding ApSNuværende

Adressehistorik (1 flytninger)

Flødstrupvej 17A, 5540 Ullerslev
Kertemindevej 66, 5540 Ullerslev

Tidligere navne

Bechs slamsugning og Kloakservice ApS – nu
Bech Kloak ApS –

Lignende virksomheder i Nyborg

Spørgsmål og svar om Bechs slamsugning og Kloakservice ApS

Er Bechs slamsugning og Kloakservice ApS gået konkurs?

Nej, Bechs slamsugning og Kloakservice ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.

Hvad er konkursrisikoen for Bechs slamsugning og Kloakservice ApS?

Vores model estimerer en konkursrisiko på 12,9 % inden for de næste 12 måneder (meget høj risiko), hvilket er 9,2 gange gennemsnittet for danske selskaber.

Hvornår blev Bechs slamsugning og Kloakservice ApS stiftet?

Bechs slamsugning og Kloakservice ApS blev stiftet 22. april 2024.

Hvad er egenkapitalen i Bechs slamsugning og Kloakservice ApS?

Egenkapitalen var 680 t.kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.

Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.