JimmiFarver Holding ApS

CVR 44754711 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko

JimmiFarver Holding ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Roskilde. Virksomheden er registreret i branchen ikke-finansielle holdingselskaber. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,0 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 2 årsregnskaber. Seneste regnskab (30.04.2026) viser en egenkapital på 968 t.kr. og et resultat på 898 t.kr.. Direktør: Jimmi Øhmer Farver.

Konkursrisiko for JimmiFarver Holding ApS

0,0 %
sandsynlighed for konkurs inden for 12 måneder
Lav risiko

0,0 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 18 % af aktive danske selskaber

Lavest risikoHøjest risiko

Øger risikoen

Alder (år)2 år · konkursrate 18,9 %2,1×
Antal offentliggjorte regnskaber2 · konkursrate 16,7 %1,9×
Direktørens andre selskaber0 · konkursrate 10,9 %1,2×
Tid siden ny direktør2–5 år · konkursrate 10,8 %1,2×

Mindsker risikoen

Egenkapital vs. selskabskapital5+× · konkursrate 2,5 %0,28×
Revisors erklæringUdvidet gennemgang · konkursrate 2,9 %0,33×
Revisor registreret i CVRJa · konkursrate 4,8 %0,55×
Revision fravalgtNej · konkursrate 4,8 %0,55×
Afkastningsgrad15%+ · konkursrate 5,1 %0,58×
Negativ egenkapitalNej · konkursrate 5,1 %0,58×
Andel sene regnskaber< 0.01% · konkursrate 5,2 %0,59×
UnderskudNej · konkursrate 5,3 %0,60×

Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.

Stamdata

CVR-nummer
44754711
Status
Aktiv
Virksomhedsform
Anpartsselskab
Stiftet
(2 år)
Adresse
Dalengen 29
4000 Roskilde
Kommune
Roskilde
Branche
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Konkurser i branchen: Ikke-finansielle holdingselskaber
Selskabskapital
41 t.kr.
Revisor
Beierholm Godkendt Revisionspartnerselskab
Revision fravalgt
Nej

Advarselstegn

Regnskaber indsendt for sent0 af 2
Mangler regnskabNej
Negativ egenkapitalNej
Soliditetsgrad28,4 %
Likviditetsgrad1 %
Flytninger (seneste 2 år)0
Direktørskift i alt0
Direktørens tidligere konkurser0
Andre selskaber på adressen0
Usikkerhed om fortsat driftNej

Regnskab og nøgletal

Regnskabsår20262025
Bruttofortjeneste-17 t.kr.-30 t.kr.
Årets resultat898 t.kr.-150 t.kr.
Egenkapital968 t.kr.70 t.kr.
Aktiver i alt3,4 mio. kr.3,4 mio. kr.
Likvider9.047 kr.5.666 kr.
Kortfristet gæld1,0 mio. kr.1,0 mio. kr.
Gns. ansatte00

Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Erklæring om udvidet gennemgang · Beierholm.

Indsendte årsrapporter

RegnskabsperiodeOffentliggjortDage efter periodens udløb
01.05.2025 – 30.04.202654
11.04.2024 – 30.04.202550

Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.

Ledelse, ejere og revisor

RolleNavnFraTil
DirektørJimmi Øhmer FarverNuværende
Ejer (100 %)Jimmi Øhmer FarverNuværende
RevisorBeierholm Godkendt RevisionspartnerselskabNuværende
StifterJimmi Øhmer FarverNuværende

Direktørernes øvrige selskaber

Jimmi Øhmer Farver – 2 andre selskaber

Adressehistorik (0 flytninger)

Dalengen 29, 4000 Roskilde

Lignende virksomheder i Roskilde

Spørgsmål og svar om JimmiFarver Holding ApS

Er JimmiFarver Holding ApS gået konkurs?

Nej, JimmiFarver Holding ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.

Hvad er konkursrisikoen for JimmiFarver Holding ApS?

Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,0 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber.

Hvem er direktør i JimmiFarver Holding ApS?

Jimmi Øhmer Farver er direktør i JimmiFarver Holding ApS.

Hvem er revisor for JimmiFarver Holding ApS?

JimmiFarver Holding ApS har senest anvendt Beierholm Godkendt Revisionspartnerselskab.

Hvornår blev JimmiFarver Holding ApS stiftet?

JimmiFarver Holding ApS blev stiftet 11. april 2024.

Hvad er egenkapitalen i JimmiFarver Holding ApS?

Egenkapitalen var 968 t.kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 30. april 2026.

Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.