Tandplejer Misawer Mansour ApS

CVR 44611848 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko

Tandplejer Misawer Mansour ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Valby. Virksomheden er registreret i branchen tandlægers aktiviteter. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,2 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,2 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 2 årsregnskaber. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på 1,1 mio. kr. og et resultat på 361 t.kr..

Konkursrisiko for Tandplejer Misawer Mansour ApS

0,2 %
sandsynlighed for konkurs inden for 12 måneder
Lav risiko

0,2 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 49 % af aktive danske selskaber

Lavest risikoHøjest risiko

Øger risikoen

Alder (år)2 år · konkursrate 18,9 %2,1×
Antal offentliggjorte regnskaber2 · konkursrate 16,7 %1,9×
Revisors erklæringIngen bistand · konkursrate 13,2 %1,5×
Antal direktører0 · konkursrate 12,7 %1,4×
Antal revisorer (historisk)0 · konkursrate 12,5 %1,4×
Direktører i alt (historisk)0 · konkursrate 12,4 %1,4×
Likviditetsgrad50%–100% · konkursrate 11,7 %1,3×
RegionHovedstaden · konkursrate 11,6 %1,3×

Mindsker risikoen

Egenkapital vs. selskabskapital5+× · konkursrate 2,5 %0,28×
Soliditetsgrad40%–60% · konkursrate 4,6 %0,52×
Afkastningsgrad15%+ · konkursrate 5,1 %0,58×
Negativ egenkapitalNej · konkursrate 5,1 %0,58×
Andel sene regnskaber< 0.01% · konkursrate 5,2 %0,59×
UnderskudNej · konkursrate 5,3 %0,60×
RegnskabsklasseRegnskabsklasse B · konkursrate 5,7 %0,65×
Usikkerhed om fortsat driftNej · konkursrate 6,4 %0,73×

Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.

Stamdata

CVR-nummer
44611848
Status
Aktiv
Virksomhedsform
Anpartsselskab
Stiftet
(2 år)
Adresse
Folehaven 59
2500 Valby
Kommune
København
Branche
Tandlægers aktiviteter (862300)
Konkurser i branchen: Praktiserende tandlæger
Selskabskapital
40 t.kr.
Revision fravalgt
Ja

Advarselstegn

Regnskaber indsendt for sent0 af 2
Mangler regnskabNej
Negativ egenkapitalNej
Soliditetsgrad58,8 %
Likviditetsgrad85 %
Flytninger (seneste 2 år)0
Direktørskift i alt0
Direktørens tidligere konkurser0
Andre selskaber på adressen3
Usikkerhed om fortsat driftNej

Regnskab og nøgletal

Regnskabsår20252024
Bruttofortjeneste3,3 mio. kr.2,1 mio. kr.
Årets resultat361 t.kr.783 t.kr.
Egenkapital1,1 mio. kr.823 t.kr.
Aktiver i alt1,8 mio. kr.1,7 mio. kr.
Likvider142 t.kr.852 t.kr.
Kortfristet gæld703 t.kr.842 t.kr.
Gns. ansatte22

Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Ingen bistand.

Indsendte årsrapporter

RegnskabsperiodeOffentliggjortDage efter periodens udløb
01.01.2025 – 31.12.2025175
03.02.2024 – 31.12.202494

Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.

Ledelse, ejere og revisor

RolleNavnFraTil
Ejer (100 %)Tandplejerholdingselskabet QMM ApSNuværende
StifterTandplejerholdingselskabet QMM ApSNuværende

Adressehistorik (0 flytninger)

Folehaven 59, 2500 Valby

Tidligere navne

Tandplejer Misawer Mansour ApS – nu
Tandhuset Valby ApS –

Andre virksomheder på samme adresse

Lignende virksomheder i København

Spørgsmål og svar om Tandplejer Misawer Mansour ApS

Er Tandplejer Misawer Mansour ApS gået konkurs?

Nej, Tandplejer Misawer Mansour ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.

Hvad er konkursrisikoen for Tandplejer Misawer Mansour ApS?

Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,2 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,2 gange gennemsnittet for danske selskaber.

Hvornår blev Tandplejer Misawer Mansour ApS stiftet?

Tandplejer Misawer Mansour ApS blev stiftet 3. februar 2024.

Hvad er egenkapitalen i Tandplejer Misawer Mansour ApS?

Egenkapitalen var 1,1 mio. kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.

Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.