Painting Partners ApS

CVR 44464179 · Anpartsselskab · Aktiv · Meget høj risiko

Painting Partners ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Odense S. Virksomheden er registreret i branchen maleraktiviteter. Vores model estimerer en konkursrisiko på 34,3 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 24,3 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 2 årsregnskaber, heraf 1 mere end seks måneder efter regnskabsårets udløb. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på 66 t.kr. og et resultat på -131 t.kr.. Direktør: István Papp.

Konkursrisiko for Painting Partners ApS

34,3 %
sandsynlighed for konkurs inden for 12 måneder
Meget høj risiko

24,3 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 100 % af aktive danske selskaber

Lavest risikoHøjest risiko

Øger risikoen

Alder (år)2 år · konkursrate 18,9 %2,1×
Andel sene regnskaber50%–75% · konkursrate 18,4 %2,1×
Antal offentliggjorte regnskaber2 · konkursrate 16,7 %1,9×
Afkastningsgrad< -20% · konkursrate 16,7 %1,9×
Revisors erklæringIngen bistand · konkursrate 13,2 %1,5×
Egenkapital vs. selskabskapital1× · konkursrate 12,9 %1,5×
Antal revisorer (historisk)0 · konkursrate 12,5 %1,4×
Regnskaber indsendt for sent1 · konkursrate 11,3 %1,3×

Mindsker risikoen

Negativ egenkapitalNej · konkursrate 5,1 %0,58×
RegnskabsklasseRegnskabsklasse B · konkursrate 5,7 %0,65×
RegionSyddanmark · konkursrate 6,0 %0,68×
Usikkerhed om fortsat driftNej · konkursrate 6,4 %0,73×
Forbehold / supplerende oplysningNej · konkursrate 7,1 %0,80×
Overskredne regnskabsfrister0 · konkursrate 7,1 %0,81×
Flytninger seneste 2 år0 · konkursrate 7,4 %0,84×

Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.

Stamdata

CVR-nummer
44464179
Status
Aktiv
Virksomhedsform
Anpartsselskab
Stiftet
(2 år)
Adresse
Landbrugsvej 10H
5260 Odense S
Kommune
Odense
Branche
Maleraktiviteter (433410)
Konkurser i branchen: Tømrer- og bygningssnedkervirksomhed
Selskabskapital
40 t.kr.
Revision fravalgt
Ja

Advarselstegn

Regnskaber indsendt for sent1 af 2
Mangler regnskabNej
Negativ egenkapitalNej
Soliditetsgrad11,7 %
Likviditetsgrad113 %
Flytninger (seneste 2 år)0
Direktørskift i alt0
Direktørens tidligere konkurser0
Andre selskaber på adressen60
Usikkerhed om fortsat driftNej

Regnskab og nøgletal

Regnskabsår20252024
Bruttofortjeneste3.069 kr.11,1 mio. kr.
Årets resultat-131 t.kr.157 t.kr.
Egenkapital66 t.kr.197 t.kr.
Aktiver i alt565 t.kr.3,3 mio. kr.
Likvider1.634 kr.–
Kortfristet gæld499 t.kr.–
Gns. ansatte0–

Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Ingen bistand.

Indsendte årsrapporter

RegnskabsperiodeOffentliggjortDage efter periodens udløb
01.01.2025 – 31.12.2025202 For sent
28.11.2023 – 31.12.2024181

Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.

Ledelse, ejere og revisor

RolleNavnFraTil
DirektørIstván PappNuværende
Ejer (100 %)István PappNuværende
StifterIstván PappNuværende

Adressehistorik (0 flytninger)

Landbrugsvej 10H, 5260 Odense S

Tidligere navne

Painting Partners ApS – nu
HUPACO Danmark ApS –

Andre virksomheder på samme adresse

Lignende virksomheder i Odense

Spørgsmål og svar om Painting Partners ApS

Er Painting Partners ApS gået konkurs?

Nej, Painting Partners ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.

Hvad er konkursrisikoen for Painting Partners ApS?

Vores model estimerer en konkursrisiko på 34,3 % inden for de næste 12 måneder (meget høj risiko), hvilket er 24,3 gange gennemsnittet for danske selskaber.

Hvem er direktør i Painting Partners ApS?

István Papp er direktør i Painting Partners ApS.

Hvornår blev Painting Partners ApS stiftet?

Painting Partners ApS blev stiftet 28. november 2023.

Hvad er egenkapitalen i Painting Partners ApS?

Egenkapitalen var 66 t.kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.

Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.