Taxikørsel 409 ApS
CVR 44319578 · Anpartsselskab · Aktiv · Middel risiko
Taxikørsel 409 ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Støvring. Virksomheden er registreret i branchen passagertransport på bestilling i køretøj med chauffør. Vores model estimerer en konkursrisiko på 2,3 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 1,6 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 2 årsregnskaber. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på 77 t.kr. og et resultat på 227 t.kr..
Konkursrisiko for Taxikørsel 409 ApS
1,6 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 84 % af aktive danske selskaber
Øger risikoen
Mindsker risikoen
Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.
Stamdata
- CVR-nummer
- 44319578
- Status
- Aktiv
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Stiftet
- (3 år)
- Adresse
- c/o Mansour Rostami, Søndervænget 29
9530 Støvring - Kommune
- Rebild
- Branche
- Passagertransport på bestilling i køretøj med chauffør (493300)
Konkurser i branchen: Vejgodstransport - Selskabskapital
- 40 t.kr.
- Revision fravalgt
- Ja
Advarselstegn
| Regnskaber indsendt for sent | 0 af 2 |
| Mangler regnskab | Nej |
| Negativ egenkapital | Nej |
| Soliditetsgrad | 28,4 % |
| Likviditetsgrad | 193 % |
| Flytninger (seneste 2 år) | 2 |
| Direktørskift i alt | 0 |
| Direktørens tidligere konkurser | 0 |
| Andre selskaber på adressen | 0 |
| Usikkerhed om fortsat drift | Nej |
Regnskab og nøgletal
| Regnskabsår | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Omsætning | 1,3 mio. kr. | 947 t.kr. |
| Bruttofortjeneste | 878 t.kr. | 947 t.kr. |
| Årets resultat | 227 t.kr. | 193 t.kr. |
| Egenkapital | 77 t.kr. | 43 t.kr. |
| Aktiver i alt | 271 t.kr. | 342 t.kr. |
| Likvider | 181 t.kr. | 201 t.kr. |
| Kortfristet gæld | 130 t.kr. | 244 t.kr. |
Seneste regnskab: Regnskabsklasse B, mikrovirksomhed · revisors erklæring: Ingen bistand.
Indsendte årsrapporter
| Regnskabsperiode | Offentliggjort | Dage efter periodens udløb | |
|---|---|---|---|
| 01.01.2025 – 31.12.2025 | 135 | ||
| 21.09.2023 – 31.12.2024 | 179 |
Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.
Ledelse, ejere og revisor
| Rolle | Navn | Fra | Til |
|---|---|---|---|
| Ejer (100 %) | Mansour Rostami | Nuværende | |
| Ejer (100 %) | CABITAL FINANS A/S | ||
| Stifter | CABITAL FINANS A/S | Nuværende |
Adressehistorik (3 flytninger)
| c/o Mansour Rostami, Søndervænget 29, 9530 Støvring | |
| c/o Mansour Rostami, Silovej 8, 1., 9900 Frederikshavn | |
| c/o Mansour Rostami, Roald Amundsens Vej 12, 3. tv, 9210 Aalborg SØ | |
| c/o CABITAL FINANS A/S, Krogshøjvej 49, 2880 Bagsværd |
Lignende virksomheder i Rebild
- Kamel'O ApS Skørping
- TERNDRUP TAXA OG TURISTBUSSER A/S Terndrup
- Flex Group ApS Suldrup
- Taxi 9232 ApS Svenstrup J
- Taxi 6602 ApS Svenstrup J
- DT7244 ApS Terndrup
- DT7230 ApS Terndrup
- DT7201 ApS Terndrup
- Taxi 127 Aps Svenstrup J
- DT 1136 ApS Terndrup
- DT 1127 ApS Terndrup
- Hanstholm Ny Taxi 3 ApS Svenstrup J
Spørgsmål og svar om Taxikørsel 409 ApS
Er Taxikørsel 409 ApS gået konkurs?
Nej, Taxikørsel 409 ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.
Hvad er konkursrisikoen for Taxikørsel 409 ApS?
Vores model estimerer en konkursrisiko på 2,3 % inden for de næste 12 måneder (middel risiko), hvilket er 1,6 gange gennemsnittet for danske selskaber.
Hvornår blev Taxikørsel 409 ApS stiftet?
Taxikørsel 409 ApS blev stiftet 21. september 2023.
Hvad er egenkapitalen i Taxikørsel 409 ApS?
Egenkapitalen var 77 t.kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.
Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.