Taxikørsel 378 ApS

CVR 44157411 · Anpartsselskab · Aktiv · Høj risiko

Taxikørsel 378 ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Vejle. Virksomheden er registreret i branchen passagertransport på bestilling i køretøj med chauffør. Vores model estimerer en konkursrisiko på 2,8 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 2,0 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 2 årsregnskaber. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på -10 t.kr. og et resultat på -64 t.kr..

Konkursrisiko for Taxikørsel 378 ApS

2,8 %
sandsynlighed for konkurs inden for 12 måneder
Høj risiko

2,0 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 87 % af aktive danske selskaber

Lavest risikoHøjest risiko

Øger risikoen

Negativ egenkapitalJa · konkursrate 17,5 %2,0×
Egenkapital vs. selskabskapital< 0× · konkursrate 17,3 %2,0×
Antal offentliggjorte regnskaber2 · konkursrate 16,7 %1,9×
Afkastningsgrad< -20% · konkursrate 16,7 %1,9×
Soliditetsgrad-50%–0% · konkursrate 14,8 %1,7×
Alder (år)3–5 år · konkursrate 13,3 %1,5×
Antal direktører0 · konkursrate 12,7 %1,4×
Antal revisorer (historisk)0 · konkursrate 12,5 %1,4×

Mindsker risikoen

Andel sene regnskaber< 0.01% · konkursrate 5,2 %0,59×
Revisors erklæringOpstilling / assistance · konkursrate 5,6 %0,64×
RegnskabsklasseRegnskabsklasse B · konkursrate 5,7 %0,65×
RegionSyddanmark · konkursrate 6,0 %0,68×
Vækst i bruttofortjeneste-30%–-10% · konkursrate 6,3 %0,71×
Usikkerhed om fortsat driftNej · konkursrate 6,4 %0,73×
Forbehold / supplerende oplysningNej · konkursrate 7,1 %0,80×
Overskredne regnskabsfrister0 · konkursrate 7,1 %0,81×

Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.

Stamdata

CVR-nummer
44157411
Status
Aktiv
Virksomhedsform
Anpartsselskab
Stiftet
(3 år)
Adresse
c/o Haidar Khaled, Polarvej 62
7100 Vejle
Kommune
Vejle
Branche
Passagertransport på bestilling i køretøj med chauffør (493300)
Konkurser i branchen: Vejgodstransport
Selskabskapital
40 t.kr.
Revisor
K.T. Revision
Revision fravalgt
Ja

Advarselstegn

Regnskaber indsendt for sent0 af 2
Mangler regnskabNej
Negativ egenkapitalJa
Soliditetsgrad-8,1 %
Likviditetsgrad93 %
Flytninger (seneste 2 år)0
Direktørskift i alt1
Direktørens tidligere konkurser0
Andre selskaber på adressen0
Usikkerhed om fortsat driftNej

Regnskab og nøgletal

Regnskabsår20252024
Bruttofortjeneste266 t.kr.313 t.kr.
Årets resultat-64 t.kr.13 t.kr.
Egenkapital-10 t.kr.53 t.kr.
Aktiver i alt130 t.kr.99 t.kr.
Likvider716 kr.–
Kortfristet gæld141 t.kr.–
Skyldig skat0 kr.–
Gns. ansatte1–

Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Andre erklæringer uden sikkerhed · K.T. Revision.

Indsendte årsrapporter

RegnskabsperiodeOffentliggjortDage efter periodens udløb
01.01.2025 – 31.12.202578
03.07.2023 – 31.12.202431

Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.

Ledelse, ejere og revisor

RolleNavnFraTil
DirektørStine Falck
Ejer (100 %)Haidar KhaledNuværende
Ejer (100 %)CABITAL FINANS A/S
StifterCABITAL FINANS A/SNuværende

Direktørernes øvrige selskaber

Stine Falck – 60 andre selskaber, heraf 60 konkurs

Adressehistorik (1 flytninger)

c/o Haidar Khaled, Polarvej 62, 7100 Vejle
c/o CABITAL FINANS A/S, Krogshøjvej 49, 2880 Bagsværd

Lignende virksomheder i Vejle

Spørgsmål og svar om Taxikørsel 378 ApS

Er Taxikørsel 378 ApS gået konkurs?

Nej, Taxikørsel 378 ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.

Hvad er konkursrisikoen for Taxikørsel 378 ApS?

Vores model estimerer en konkursrisiko på 2,8 % inden for de næste 12 måneder (høj risiko), hvilket er 2,0 gange gennemsnittet for danske selskaber.

Hvem er revisor for Taxikørsel 378 ApS?

Taxikørsel 378 ApS har senest anvendt K.T. Revision.

Hvornår blev Taxikørsel 378 ApS stiftet?

Taxikørsel 378 ApS blev stiftet 3. juli 2023.

Hvad er egenkapitalen i Taxikørsel 378 ApS?

Egenkapitalen var -10 t.kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.

Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.