Taxikørsel 380 ApS

CVR 44157187 · Anpartsselskab · Aktiv · Middel risiko

Taxikørsel 380 ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Aabenraa. Virksomheden er registreret i branchen passagertransport på bestilling i køretøj med chauffør. Vores model estimerer en konkursrisiko på 1,4 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 1,0 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 2 årsregnskaber. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på 147 t.kr. og et resultat på 48 t.kr..

Konkursrisiko for Taxikørsel 380 ApS

1,4 %
sandsynlighed for konkurs inden for 12 måneder
Middel risiko

1,0 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 77 % af aktive danske selskaber

Lavest risikoHøjest risiko

Øger risikoen

Antal offentliggjorte regnskaber2 · konkursrate 16,7 %1,9×
Alder (år)3–5 år · konkursrate 13,3 %1,5×
Revisors erklæringIngen bistand · konkursrate 13,2 %1,5×
Antal direktører0 · konkursrate 12,7 %1,4×
Antal revisorer (historisk)0 · konkursrate 12,5 %1,4×
Likviditetsgrad50%–100% · konkursrate 11,7 %1,3×
Direktørskift1 · konkursrate 11,4 %1,3×
Direktørens andre selskaber0 · konkursrate 10,9 %1,2×

Mindsker risikoen

Soliditetsgrad40%–60% · konkursrate 4,6 %0,52×
Afkastningsgrad15%+ · konkursrate 5,1 %0,58×
Negativ egenkapitalNej · konkursrate 5,1 %0,58×
Andel sene regnskaber< 0.01% · konkursrate 5,2 %0,59×
UnderskudNej · konkursrate 5,3 %0,60×
RegnskabsklasseRegnskabsklasse B · konkursrate 5,7 %0,65×
RegionSyddanmark · konkursrate 6,0 %0,68×
Egenkapital vs. selskabskapital2–5× · konkursrate 6,3 %0,72×

Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.

Stamdata

CVR-nummer
44157187
Status
Aktiv
Virksomhedsform
Anpartsselskab
Stiftet
(3 år)
Adresse
c/o Hysni Krasnici, Sandved 42
6200 Aabenraa
Kommune
Aabenraa
Branche
Passagertransport på bestilling i køretøj med chauffør (493300)
Konkurser i branchen: Vejgodstransport
Selskabskapital
40 t.kr.
Revision fravalgt
Ja

Advarselstegn

Regnskaber indsendt for sent0 af 2
Mangler regnskabNej
Negativ egenkapitalNej
Soliditetsgrad52,5 %
Likviditetsgrad76 %
Flytninger (seneste 2 år)0
Direktørskift i alt1
Direktørens tidligere konkurser0
Andre selskaber på adressen0
Usikkerhed om fortsat driftNej

Regnskab og nøgletal

Regnskabsår20252024
Bruttofortjeneste448 t.kr.341 t.kr.
Årets resultat48 t.kr.59 t.kr.
Egenkapital147 t.kr.99 t.kr.
Aktiver i alt280 t.kr.226 t.kr.
Likvider43 t.kr.212 t.kr.
Kortfristet gæld133 t.kr.127 t.kr.
Gns. ansatte22

Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Ingen bistand.

Indsendte årsrapporter

RegnskabsperiodeOffentliggjortDage efter periodens udløb
01.01.2025 – 31.12.2025127
03.07.2023 – 31.12.2024168

Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.

Ledelse, ejere og revisor

RolleNavnFraTil
DirektørStine Falck
Ejer (100 %)Hysni KrasniciNuværende
Ejer (100 %)CABITAL FINANS A/S
StifterCABITAL FINANS A/SNuværende

Direktørernes øvrige selskaber

Stine Falck – 60 andre selskaber, heraf 60 konkurs

Adressehistorik (1 flytninger)

c/o Hysni Krasnici, Sandved 42, 6200 Aabenraa
c/o CABITAL FINANS A/S, Krogshøjvej 49, 2880 Bagsværd

Lignende virksomheder i Aabenraa

Spørgsmål og svar om Taxikørsel 380 ApS

Er Taxikørsel 380 ApS gået konkurs?

Nej, Taxikørsel 380 ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.

Hvad er konkursrisikoen for Taxikørsel 380 ApS?

Vores model estimerer en konkursrisiko på 1,4 % inden for de næste 12 måneder (middel risiko), hvilket er 1,0 gange gennemsnittet for danske selskaber.

Hvornår blev Taxikørsel 380 ApS stiftet?

Taxikørsel 380 ApS blev stiftet 3. juli 2023.

Hvad er egenkapitalen i Taxikørsel 380 ApS?

Egenkapitalen var 147 t.kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.

Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.