Marrebæk Fodpleje og Velvære ApS

CVR 44054221 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko

Marrebæk Fodpleje og Velvære ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Væggerløse. Virksomheden er registreret i branchen drift af sundhedsvæsen i øvrigt i.a.n.. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,2 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,1 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 3 årsregnskaber. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på 91 t.kr. og et resultat på 42 t.kr..

Konkursrisiko for Marrebæk Fodpleje og Velvære ApS

0,2 %
sandsynlighed for konkurs inden for 12 måneder
Lav risiko

0,1 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 44 % af aktive danske selskaber

Lavest risikoHøjest risiko

Øger risikoen

Alder (år)3–5 år · konkursrate 13,3 %1,5×
Revisors erklæringIngen bistand · konkursrate 13,2 %1,5×
Antal direktører0 · konkursrate 12,7 %1,4×
Antal revisorer (historisk)0 · konkursrate 12,5 %1,4×
Direktører i alt (historisk)0 · konkursrate 12,4 %1,4×
Antal offentliggjorte regnskaber3–5 · konkursrate 11,7 %1,3×
Direktørens andre selskaber0 · konkursrate 10,9 %1,2×
Revision fravalgtJa · konkursrate 10,4 %1,2×

Mindsker risikoen

Vækst i bruttofortjeneste10%–30% · konkursrate 4,5 %0,51×
Soliditetsgrad40%–60% · konkursrate 4,6 %0,52×
Afkastningsgrad15%+ · konkursrate 5,1 %0,58×
Negativ egenkapitalNej · konkursrate 5,1 %0,58×
Andel sene regnskaber< 0.01% · konkursrate 5,2 %0,59×
UnderskudNej · konkursrate 5,3 %0,60×
Likviditetsgrad150%–200% · konkursrate 5,4 %0,61×
RegnskabsklasseRegnskabsklasse B · konkursrate 5,7 %0,65×

Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.

Stamdata

CVR-nummer
44054221
Status
Aktiv
Virksomhedsform
Anpartsselskab
Stiftet
(3 år)
Adresse
c/o Vibeke Blyt, Gl. Landevej 118A
4873 Væggerløse
Kommune
Guldborgsund
Branche
Drift af sundhedsvæsen i øvrigt i.a.n. (869900)
Konkurser i branchen: Praktiserende tandlæger
Selskabskapital
40 t.kr.
Revision fravalgt
Ja

Advarselstegn

Regnskaber indsendt for sent0 af 3
Mangler regnskabNej
Negativ egenkapitalNej
Soliditetsgrad46,1 %
Likviditetsgrad166 %
Flytninger (seneste 2 år)0
Direktørskift i alt0
Direktørens tidligere konkurser0
Andre selskaber på adressen0
Usikkerhed om fortsat driftNej

Regnskab og nøgletal

Regnskabsår202520242023
Bruttofortjeneste126 t.kr.111 t.kr.-14 t.kr.
Årets resultat42 t.kr.28 t.kr.-19 t.kr.
Egenkapital91 t.kr.49 t.kr.21 t.kr.
Aktiver i alt196 t.kr.160 t.kr.110 t.kr.
Likvider165 t.kr.115 t.kr.–
Kortfristet gæld106 t.kr.111 t.kr.–
Skyldig skat13 t.kr.9.108 kr.–
Gns. ansatte01–

Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Ingen bistand.

Indsendte årsrapporter

RegnskabsperiodeOffentliggjortDage efter periodens udløb
01.01.2025 – 31.12.2025175
01.01.2024 – 31.12.2024175
12.05.2023 – 31.12.2023148

Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.

Ledelse, ejere og revisor

RolleNavnFraTil
Ejer (100 %)Vibeke BlytNuværende
StifterVibeke BlytNuværende

Adressehistorik (0 flytninger)

c/o Vibeke Blyt, Gl. Landevej 118A, 4873 Væggerløse

Lignende virksomheder i Guldborgsund

Spørgsmål og svar om Marrebæk Fodpleje og Velvære ApS

Er Marrebæk Fodpleje og Velvære ApS gået konkurs?

Nej, Marrebæk Fodpleje og Velvære ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.

Hvad er konkursrisikoen for Marrebæk Fodpleje og Velvære ApS?

Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,2 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,1 gange gennemsnittet for danske selskaber.

Hvornår blev Marrebæk Fodpleje og Velvære ApS stiftet?

Marrebæk Fodpleje og Velvære ApS blev stiftet 12. maj 2023.

Hvad er egenkapitalen i Marrebæk Fodpleje og Velvære ApS?

Egenkapitalen var 91 t.kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.

Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.