Ceran Holding ApS

CVR 43997459 · Anpartsselskab · Aktiv · Middel risiko

Ceran Holding ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Herlev. Virksomheden er registreret i branchen ikke-finansielle holdingselskaber. Vores model estimerer en konkursrisiko på 1,8 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 1,3 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 3 årsregnskaber. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på 39 t.kr. og et resultat på 109 t.kr..

Konkursrisiko for Ceran Holding ApS

1,8 %
sandsynlighed for konkurs inden for 12 måneder
Middel risiko

1,3 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 81 % af aktive danske selskaber

Lavest risikoHøjest risiko

Øger risikoen

Alder (år)3–5 år · konkursrate 13,3 %1,5×
Revisors erklæringIngen bistand · konkursrate 13,2 %1,5×
Antal direktører0 · konkursrate 12,7 %1,4×
Antal revisorer (historisk)0 · konkursrate 12,5 %1,4×
Direktører i alt (historisk)0 · konkursrate 12,4 %1,4×
Antal offentliggjorte regnskaber3–5 · konkursrate 11,7 %1,3×
Likviditetsgrad50%–100% · konkursrate 11,7 %1,3×
RegionHovedstaden · konkursrate 11,6 %1,3×

Mindsker risikoen

Afkastningsgrad15%+ · konkursrate 5,1 %0,58×
Negativ egenkapitalNej · konkursrate 5,1 %0,58×
Andel sene regnskaber< 0.01% · konkursrate 5,2 %0,59×
UnderskudNej · konkursrate 5,3 %0,60×
RegnskabsklasseRegnskabsklasse B · konkursrate 5,7 %0,65×
Usikkerhed om fortsat driftNej · konkursrate 6,4 %0,73×
Soliditetsgrad20%–40% · konkursrate 6,9 %0,79×
Forbehold / supplerende oplysningNej · konkursrate 7,1 %0,80×

Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.

Stamdata

CVR-nummer
43997459
Status
Aktiv
Virksomhedsform
Anpartsselskab
Stiftet
(3 år)
Adresse
Anishaven 27, 1. th
2730 Herlev
Kommune
Herlev
Branche
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Konkurser i branchen: Ikke-finansielle holdingselskaber
Selskabskapital
40 t.kr.
Revision fravalgt
Ja

Advarselstegn

Regnskaber indsendt for sent0 af 3
Mangler regnskabNej
Negativ egenkapitalNej
Soliditetsgrad33,0 %
Likviditetsgrad82 %
Flytninger (seneste 2 år)0
Direktørskift i alt0
Direktørens tidligere konkurser0
Andre selskaber på adressen1
Usikkerhed om fortsat driftNej

Regnskab og nøgletal

Regnskabsår20252024
Bruttofortjeneste0 kr.0 kr.
Årets resultat109 t.kr.0 kr.
Egenkapital39 t.kr.40 t.kr.
Aktiver i alt118 t.kr.53 t.kr.
Kortfristet gæld79 t.kr.–
Gns. ansatte0–

Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Ingen bistand.

Indsendte årsrapporter

RegnskabsperiodeOffentliggjortDage efter periodens udløb
01.01.2025 – 31.12.2025180
01.01.2024 – 31.12.2024182
20.04.2023 – 31.12.2023172

Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.

Ledelse, ejere og revisor

RolleNavnFraTil
Ejer (100 %)Vural Serif CeranNuværende
Ejer (100 %)Bekir Ceran
StifterBekir CeranNuværende

Adressehistorik (0 flytninger)

Anishaven 27, 1. th, 2730 Herlev

Andre virksomheder på samme adresse

Lignende virksomheder i Herlev

Spørgsmål og svar om Ceran Holding ApS

Er Ceran Holding ApS gået konkurs?

Nej, Ceran Holding ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.

Hvad er konkursrisikoen for Ceran Holding ApS?

Vores model estimerer en konkursrisiko på 1,8 % inden for de næste 12 måneder (middel risiko), hvilket er 1,3 gange gennemsnittet for danske selskaber.

Hvornår blev Ceran Holding ApS stiftet?

Ceran Holding ApS blev stiftet 20. april 2023.

Hvad er egenkapitalen i Ceran Holding ApS?

Egenkapitalen var 39 t.kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.

Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.