Infion Media ApS

CVR 43982605 · Anpartsselskab · Aktiv · Meget høj risiko

Infion Media ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i København V. Virksomheden er registreret i branchen computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter. Vores model estimerer en konkursrisiko på 39,3 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 27,9 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 3 årsregnskaber, heraf 1 mere end seks måneder efter regnskabsårets udløb. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på 40 t.kr. og et resultat på -160 t.kr..

Konkursrisiko for Infion Media ApS

39,3 %
sandsynlighed for konkurs inden for 12 måneder
Meget høj risiko

27,9 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 100 % af aktive danske selskaber

Lavest risikoHøjest risiko

Øger risikoen

RegnskabsklasseRegnskabsklasse B, mikrovirksomhed · konkursrate 23,5 %2,7×
Andel sene regnskaber50%–75% · konkursrate 18,4 %2,1×
Afkastningsgrad< -20% · konkursrate 16,7 %1,9×
Alder (år)3–5 år · konkursrate 13,3 %1,5×
Revisors erklæringIngen bistand · konkursrate 13,2 %1,5×
Egenkapital vs. selskabskapital1× · konkursrate 12,9 %1,5×
Flytninger seneste 2 år1 · konkursrate 12,7 %1,4×
Antal direktører0 · konkursrate 12,7 %1,4×

Mindsker risikoen

Soliditetsgrad60%+ · konkursrate 3,3 %0,38×
Vækst i bruttofortjeneste10%–30% · konkursrate 4,5 %0,51×
Negativ egenkapitalNej · konkursrate 5,1 %0,58×
Usikkerhed om fortsat driftNej · konkursrate 6,4 %0,73×
Brancheskift1 · konkursrate 6,5 %0,74×
Forbehold / supplerende oplysningNej · konkursrate 7,1 %0,80×
Overskredne regnskabsfrister0 · konkursrate 7,1 %0,81×

Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.

Stamdata

CVR-nummer
43982605
Status
Aktiv
Virksomhedsform
Anpartsselskab
Stiftet
(3 år)
Adresse
Vesterbrogade 74
1620 København V
Kommune
København
Branche
Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter (622000)
Konkurser i branchen: Konsulentbistand vedrørende informationsteknologi
Selskabskapital
40 t.kr.
Revision fravalgt
Ja

Advarselstegn

Regnskaber indsendt for sent2 af 3
Mangler regnskabNej
Negativ egenkapitalNej
Soliditetsgrad100,0 %
Likviditetsgrad–
Flytninger (seneste 2 år)1
Direktørskift i alt0
Direktørens tidligere konkurser0
Andre selskaber på adressen176
Usikkerhed om fortsat driftNej

Regnskab og nøgletal

Regnskabsår20252024
Omsætning113 t.kr.102 t.kr.
Bruttofortjeneste113 t.kr.102 t.kr.
Årets resultat-160 t.kr.-61 t.kr.
Egenkapital40 t.kr.40 t.kr.
Aktiver i alt40 t.kr.40 t.kr.

Seneste regnskab: Regnskabsklasse B, mikrovirksomhed · revisors erklæring: Ingen bistand.

Indsendte årsrapporter

RegnskabsperiodeOffentliggjortDage efter periodens udløb
01.01.2025 – 31.12.2025181
01.01.2024 – 31.12.2024183
12.04.2023 – 31.12.2023184 For sent

Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.

Ledelse, ejere og revisor

RolleNavnFraTil
Ejer (100 %)Per René GulstadNuværende
StifterPer René GulstadNuværende

Adressehistorik (1 flytninger)

Vesterbrogade 74, 1620 København V
Kirke Værløsevej 34, 3500 Værløse

Tidligere navne

Infion Media ApS – nu
Infion ApS –
Furesø Akupunktur ApS –

Andre virksomheder på samme adresse

Lignende virksomheder i København

Spørgsmål og svar om Infion Media ApS

Er Infion Media ApS gået konkurs?

Nej, Infion Media ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.

Hvad er konkursrisikoen for Infion Media ApS?

Vores model estimerer en konkursrisiko på 39,3 % inden for de næste 12 måneder (meget høj risiko), hvilket er 27,9 gange gennemsnittet for danske selskaber.

Hvornår blev Infion Media ApS stiftet?

Infion Media ApS blev stiftet 12. april 2023.

Hvad er egenkapitalen i Infion Media ApS?

Egenkapitalen var 40 t.kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.

Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.