Bicen Invest ApS

CVR 43907441 · Anpartsselskab · Aktiv · Høj risiko

Bicen Invest ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Taastrup. Virksomheden er registreret i branchen andre aktiviteter i forbindelse med finansielle tjenesteydelser, undtagen forsikring og pensionsforsikring. Vores model estimerer en konkursrisiko på 5,3 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 3,8 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 2 årsregnskaber, heraf 2 mere end seks måneder efter regnskabsårets udløb. Seneste regnskab (30.06.2025) viser en egenkapital på 263 t.kr. og et resultat på 223 t.kr..

Konkursrisiko for Bicen Invest ApS

5,3 %
sandsynlighed for konkurs inden for 12 måneder
Høj risiko

3,8 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 92 % af aktive danske selskaber

Lavest risikoHøjest risiko

Øger risikoen

Andel sene regnskaber75%+ · konkursrate 29,8 %3,4×
Antal offentliggjorte regnskaber2 · konkursrate 16,7 %1,9×
Alder (år)3–5 år · konkursrate 13,3 %1,5×
Revisors erklæringIngen bistand · konkursrate 13,2 %1,5×
Antal direktører0 · konkursrate 12,7 %1,4×
Antal revisorer (historisk)0 · konkursrate 12,5 %1,4×
Direktører i alt (historisk)0 · konkursrate 12,4 %1,4×
RegionHovedstaden · konkursrate 11,6 %1,3×

Mindsker risikoen

Egenkapital vs. selskabskapital5+× · konkursrate 2,5 %0,28×
Soliditetsgrad60%+ · konkursrate 3,3 %0,38×
Likviditetsgrad200%–500% · konkursrate 3,4 %0,39×
Vækst i bruttofortjeneste10%–30% · konkursrate 4,5 %0,51×
Afkastningsgrad15%+ · konkursrate 5,1 %0,58×
Negativ egenkapitalNej · konkursrate 5,1 %0,58×
UnderskudNej · konkursrate 5,3 %0,60×
RegnskabsklasseRegnskabsklasse B · konkursrate 5,7 %0,65×

Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.

Stamdata

CVR-nummer
43907441
Status
Aktiv
Virksomhedsform
Anpartsselskab
Stiftet
(3 år)
Adresse
Murskeen 23, 1. 644
2630 Taastrup
Kommune
Høje-Taastrup
Branche
Andre aktiviteter i forbindelse med finansielle tjenesteydelser, undtagen forsikring og pensionsforsikring (661900)
Konkurser i branchen: Anden undervisning i.a.n.
Selskabskapital
40 t.kr.
Revision fravalgt
Ja

Advarselstegn

Regnskaber indsendt for sent2 af 2
Mangler regnskabNej
Negativ egenkapitalNej
Soliditetsgrad61,8 %
Likviditetsgrad262 %
Flytninger (seneste 2 år)0
Direktørskift i alt0
Direktørens tidligere konkurser0
Andre selskaber på adressen0
Usikkerhed om fortsat driftNej

Regnskab og nøgletal

Regnskabsår20252024
Bruttofortjeneste287 t.kr.239 t.kr.
Årets resultat223 t.kr.184 t.kr.
Egenkapital263 t.kr.224 t.kr.
Aktiver i alt426 t.kr.343 t.kr.
Likvider5.200 kr.–
Kortfristet gæld163 t.kr.–
Skyldig skat63 t.kr.–
Gns. ansatte0–

Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Ingen bistand.

Indsendte årsrapporter

RegnskabsperiodeOffentliggjortDage efter periodens udløb
01.07.2024 – 30.06.2025184 For sent
03.03.2023 – 30.06.2024194 For sent

Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.

Ledelse, ejere og revisor

RolleNavnFraTil
Ejer (100 %)Cihan BiçenNuværende
StifterCihan BiçenNuværende

Adressehistorik (2 flytninger)

Murskeen 23, 1. 644, 2630 Taastrup
Sylen 14, 2. 298, 2630 Taastrup
Murskeen 23, 1. 644, 2630 Taastrup

Tidligere navne

Bicen Invest ApS – nu
Cihans Trafikskole ApS –

Lignende virksomheder i Høje-Taastrup

Spørgsmål og svar om Bicen Invest ApS

Er Bicen Invest ApS gået konkurs?

Nej, Bicen Invest ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.

Hvad er konkursrisikoen for Bicen Invest ApS?

Vores model estimerer en konkursrisiko på 5,3 % inden for de næste 12 måneder (høj risiko), hvilket er 3,8 gange gennemsnittet for danske selskaber.

Hvornår blev Bicen Invest ApS stiftet?

Bicen Invest ApS blev stiftet 3. marts 2023.

Hvad er egenkapitalen i Bicen Invest ApS?

Egenkapitalen var 263 t.kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 30. juni 2025.

Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.