Taxikørsel 311 ApS

CVR 43856162 · Anpartsselskab · Aktiv · Middel risiko

Taxikørsel 311 ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i København Ø. Virksomheden er registreret i branchen passagertransport på bestilling i køretøj med chauffør. Vores model estimerer en konkursrisiko på 1,4 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 1,0 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 3 årsregnskaber. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på 54 t.kr. og et resultat på -31 t.kr..

Konkursrisiko for Taxikørsel 311 ApS

1,4 %
sandsynlighed for konkurs inden for 12 måneder
Middel risiko

1,0 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 75 % af aktive danske selskaber

Lavest risikoHøjest risiko

Øger risikoen

RegnskabsklasseRegnskabsklasse B, mikrovirksomhed · konkursrate 23,5 %2,7×
Alder (år)3–5 år · konkursrate 13,3 %1,5×
Revisors erklæringIngen bistand · konkursrate 13,2 %1,5×
Egenkapital vs. selskabskapital1× · konkursrate 12,9 %1,5×
Antal direktører0 · konkursrate 12,7 %1,4×
Antal revisorer (historisk)0 · konkursrate 12,5 %1,4×
Antal offentliggjorte regnskaber3–5 · konkursrate 11,7 %1,3×
Likviditetsgrad50%–100% · konkursrate 11,7 %1,3×

Mindsker risikoen

Negativ egenkapitalNej · konkursrate 5,1 %0,58×
Andel sene regnskaber< 0.01% · konkursrate 5,2 %0,59×
Afkastningsgrad-20%–0% · konkursrate 6,2 %0,70×
Vækst i bruttofortjeneste-30%–-10% · konkursrate 6,3 %0,71×
Usikkerhed om fortsat driftNej · konkursrate 6,4 %0,73×
Soliditetsgrad20%–40% · konkursrate 6,9 %0,79×
Forbehold / supplerende oplysningNej · konkursrate 7,1 %0,80×
Overskredne regnskabsfrister0 · konkursrate 7,1 %0,81×

Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.

Stamdata

CVR-nummer
43856162
Status
Aktiv
Virksomhedsform
Anpartsselskab
Stiftet
(3 år)
Adresse
c/o Idil Hussein Osman, Ryparken 31, 1. th
2100 København Ø
Kommune
København
Branche
Passagertransport på bestilling i køretøj med chauffør (493300)
Konkurser i branchen: Vejgodstransport
Selskabskapital
40 t.kr.
Revision fravalgt
Ja

Advarselstegn

Regnskaber indsendt for sent0 af 3
Mangler regnskabNej
Negativ egenkapitalNej
Soliditetsgrad31,0 %
Likviditetsgrad87 %
Flytninger (seneste 2 år)0
Direktørskift i alt1
Direktørens tidligere konkurser0
Andre selskaber på adressen0
Usikkerhed om fortsat driftNej

Regnskab og nøgletal

Regnskabsår20252024
Bruttofortjeneste471 t.kr.562 t.kr.
Årets resultat-31 t.kr.-294 kr.
Egenkapital54 t.kr.85 t.kr.
Aktiver i alt175 t.kr.162 t.kr.
Likvider27 t.kr.–
Kortfristet gæld121 t.kr.–

Seneste regnskab: Regnskabsklasse B, mikrovirksomhed · revisors erklæring: Ingen bistand.

Indsendte årsrapporter

RegnskabsperiodeOffentliggjortDage efter periodens udløb
01.01.2025 – 31.12.2025116
01.01.2024 – 31.12.2024133
16.02.2023 – 31.12.202336

Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.

Ledelse, ejere og revisor

RolleNavnFraTil
DirektørStine Falck
Ejer (100 %)Idil Hussein OsmanNuværende
Ejer (100 %)CABITAL FINANS A/S
StifterCABITAL FINANS A/SNuværende

Direktørernes øvrige selskaber

Stine Falck – 60 andre selskaber, heraf 60 konkurs

Adressehistorik (1 flytninger)

c/o Idil Hussein Osman, Ryparken 31, 1. th, 2100 København Ø
c/o CABITAL FINANS A/S, Krogshøjvej 49, 2880 Bagsværd

Lignende virksomheder i København

Spørgsmål og svar om Taxikørsel 311 ApS

Er Taxikørsel 311 ApS gået konkurs?

Nej, Taxikørsel 311 ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.

Hvad er konkursrisikoen for Taxikørsel 311 ApS?

Vores model estimerer en konkursrisiko på 1,4 % inden for de næste 12 måneder (middel risiko), hvilket er 1,0 gange gennemsnittet for danske selskaber.

Hvornår blev Taxikørsel 311 ApS stiftet?

Taxikørsel 311 ApS blev stiftet 16. februar 2023.

Hvad er egenkapitalen i Taxikørsel 311 ApS?

Egenkapitalen var 54 t.kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.

Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.