Skovgaarden Lasercraft ApS

CVR 43757814 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko

Skovgaarden Lasercraft ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Rynkeby. Virksomheden er registreret i branchen detailhandel med andre nye varer. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,4 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,3 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 3 årsregnskaber. Seneste regnskab (30.06.2026) viser en egenkapital på 405 t.kr. og et resultat på 185 t.kr..

Konkursrisiko for Skovgaarden Lasercraft ApS

0,4 %
sandsynlighed for konkurs inden for 12 måneder
Lav risiko

0,3 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 57 % af aktive danske selskaber

Lavest risikoHøjest risiko

Øger risikoen

Alder (år)3–5 år · konkursrate 13,3 %1,5×
Revisors erklæringIngen bistand · konkursrate 13,2 %1,5×
Antal direktører0 · konkursrate 12,7 %1,4×
Antal revisorer (historisk)0 · konkursrate 12,5 %1,4×
Direktører i alt (historisk)0 · konkursrate 12,4 %1,4×
Antal offentliggjorte regnskaber3–5 · konkursrate 11,7 %1,3×
Direktørens andre selskaber0 · konkursrate 10,9 %1,2×
Revision fravalgtJa · konkursrate 10,4 %1,2×

Mindsker risikoen

Egenkapital vs. selskabskapital5+× · konkursrate 2,5 %0,28×
Soliditetsgrad60%+ · konkursrate 3,3 %0,38×
Likviditetsgrad200%–500% · konkursrate 3,4 %0,39×
Afkastningsgrad15%+ · konkursrate 5,1 %0,58×
Negativ egenkapitalNej · konkursrate 5,1 %0,58×
Andel sene regnskaber< 0.01% · konkursrate 5,2 %0,59×
UnderskudNej · konkursrate 5,3 %0,60×
RegnskabsklasseRegnskabsklasse B · konkursrate 5,7 %0,65×

Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.

Stamdata

CVR-nummer
43757814
Status
Aktiv
Virksomhedsform
Anpartsselskab
Stiftet
(3 år)
Adresse
Skovgårdsvej 12
5350 Rynkeby
Kommune
Kerteminde
Branche
Detailhandel med andre nye varer (477800)
Konkurser i branchen: Tøjforretninger
Selskabskapital
40 t.kr.
Revision fravalgt
Ja

Advarselstegn

Regnskaber indsendt for sent0 af 3
Mangler regnskabNej
Negativ egenkapitalNej
Soliditetsgrad63,8 %
Likviditetsgrad227 %
Flytninger (seneste 2 år)0
Direktørskift i alt0
Direktørens tidligere konkurser0
Andre selskaber på adressen0
Usikkerhed om fortsat driftNej

Regnskab og nøgletal

Regnskabsår202620252024
Bruttofortjeneste790 t.kr.474 t.kr.703 t.kr.
Årets resultat185 t.kr.19 t.kr.161 t.kr.
Egenkapital405 t.kr.220 t.kr.201 t.kr.
Aktiver i alt635 t.kr.457 t.kr.552 t.kr.
Likvider342 t.kr.247 t.kr.–
Kortfristet gæld230 t.kr.237 t.kr.–
Skyldig skat44 t.kr.7.856 kr.–
Gns. ansatte11–

Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Ingen bistand.

Indsendte årsrapporter

RegnskabsperiodeOffentliggjortDage efter periodens udløb
01.07.2025 – 30.06.202670
01.07.2024 – 30.06.202567
05.01.2023 – 30.06.202471

Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.

Ledelse, ejere og revisor

RolleNavnFraTil
Ejer (50 %)Casper Haugaard PedersenNuværende
Ejer (50 %)Sara Mie Kramers MadsenNuværende
StifterCasper Haugaard PedersenNuværende
StifterSara Mie Kramers MadsenNuværende

Adressehistorik (0 flytninger)

Skovgårdsvej 12, 5350 Rynkeby

Lignende virksomheder i Kerteminde

Spørgsmål og svar om Skovgaarden Lasercraft ApS

Er Skovgaarden Lasercraft ApS gået konkurs?

Nej, Skovgaarden Lasercraft ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.

Hvad er konkursrisikoen for Skovgaarden Lasercraft ApS?

Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,4 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,3 gange gennemsnittet for danske selskaber.

Hvornår blev Skovgaarden Lasercraft ApS stiftet?

Skovgaarden Lasercraft ApS blev stiftet 5. januar 2023.

Hvad er egenkapitalen i Skovgaarden Lasercraft ApS?

Egenkapitalen var 405 t.kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 30. juni 2026.

Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.