KGMY Holding ApS

CVR 43719289 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko

KGMY Holding ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Tranbjerg J. Virksomheden er registreret i branchen ikke-finansielle holdingselskaber. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,1 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 3 årsregnskaber. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på 1,1 mio. kr. og et resultat på 456 t.kr.. Direktør: Riko My Yde.

Konkursrisiko for KGMY Holding ApS

0,1 %
sandsynlighed for konkurs inden for 12 måneder
Lav risiko

0,0 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 33 % af aktive danske selskaber

Lavest risikoHøjest risiko

Øger risikoen

Alder (år)3–5 år · konkursrate 13,3 %1,5×
Antal offentliggjorte regnskaber3–5 · konkursrate 11,7 %1,3×
Tid siden ny direktør2–5 år · konkursrate 10,8 %1,2×

Mindsker risikoen

Egenkapital vs. selskabskapital5+× · konkursrate 2,5 %0,28×
Revisors erklæringUdvidet gennemgang · konkursrate 2,9 %0,33×
Soliditetsgrad60%+ · konkursrate 3,3 %0,38×
Antal revisorer (historisk)2 · konkursrate 4,6 %0,52×
Revisor registreret i CVRJa · konkursrate 4,8 %0,55×
Revision fravalgtNej · konkursrate 4,8 %0,55×
Afkastningsgrad15%+ · konkursrate 5,1 %0,58×
Negativ egenkapitalNej · konkursrate 5,1 %0,58×

Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.

Stamdata

CVR-nummer
43719289
Status
Aktiv
Virksomhedsform
Anpartsselskab
Stiftet
(3 år)
Adresse
Horsevænget 5
8310 Tranbjerg J
Kommune
Aarhus
Branche
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Konkurser i branchen: Ikke-finansielle holdingselskaber
Selskabskapital
40 t.kr.
Revisor
BDO Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
Revision fravalgt
Nej

Advarselstegn

Regnskaber indsendt for sent0 af 3
Mangler regnskabNej
Negativ egenkapitalNej
Soliditetsgrad92,6 %
Likviditetsgrad12 %
Flytninger (seneste 2 år)0
Direktørskift i alt0
Direktørens tidligere konkurser0
Andre selskaber på adressen0
Usikkerhed om fortsat driftNej

Regnskab og nøgletal

Regnskabsår202520242023
Årets resultat456 t.kr.397 t.kr.215 t.kr.
Egenkapital1,1 mio. kr.652 t.kr.255 t.kr.
Aktiver i alt1,2 mio. kr.1,2 mio. kr.1,2 mio. kr.
Likvider11 t.kr.21 t.kr.–
Kortfristet gæld88 t.kr.408 t.kr.–
Gns. ansatte01–

Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Den uafhængige revisors erklæring om udvidet gennemgang · BDO Statsautoriseret Revisionspartnerselskab.

Indsendte årsrapporter

RegnskabsperiodeOffentliggjortDage efter periodens udløb
01.01.2025 – 31.12.2025174
01.01.2024 – 31.12.2024123
19.12.2022 – 31.12.2023113

Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.

Ledelse, ejere og revisor

RolleNavnFraTil
DirektørRiko My YdeNuværende
Ejer (100 %)Riko My YdeNuværende
RevisorBDO Statsautoriseret RevisionspartnerselskabNuværende
RevisorBDO Holding VII, statsautoriseret revisionsaktieselskab
StifterRiko My YdeNuværende

Direktørernes øvrige selskaber

Riko My Yde – 2 andre selskaber

Adressehistorik (0 flytninger)

Horsevænget 5, 8310 Tranbjerg J

Lignende virksomheder i Aarhus

Spørgsmål og svar om KGMY Holding ApS

Er KGMY Holding ApS gået konkurs?

Nej, KGMY Holding ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.

Hvad er konkursrisikoen for KGMY Holding ApS?

Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,1 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber.

Hvem er direktør i KGMY Holding ApS?

Riko My Yde er direktør i KGMY Holding ApS.

Hvem er revisor for KGMY Holding ApS?

KGMY Holding ApS har senest anvendt BDO Statsautoriseret Revisionspartnerselskab.

Hvornår blev KGMY Holding ApS stiftet?

KGMY Holding ApS blev stiftet 19. december 2022.

Hvad er egenkapitalen i KGMY Holding ApS?

Egenkapitalen var 1,1 mio. kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.

Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.