Full Beauty Aalborg SV ApS

CVR 43663364 · Anpartsselskab · Aktiv · Meget høj risiko

Full Beauty Aalborg SV ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Aalborg SV. Virksomheden er registreret i branchen skønhedspleje og anden skønhedsbehandling. Vores model estimerer en konkursrisiko på 26,1 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 18,5 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 3 årsregnskaber, heraf 3 mere end seks måneder efter regnskabsårets udløb. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på 81 t.kr. og et resultat på 44 t.kr..

Konkursrisiko for Full Beauty Aalborg SV ApS

26,1 %
sandsynlighed for konkurs inden for 12 måneder
Meget høj risiko

18,5 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 100 % af aktive danske selskaber

Lavest risikoHøjest risiko

Øger risikoen

Andel sene regnskaber75%+ · konkursrate 29,8 %3,4×
Alder (år)3–5 år · konkursrate 13,3 %1,5×
Revisors erklæringIngen bistand · konkursrate 13,2 %1,5×
Antal direktører0 · konkursrate 12,7 %1,4×
Antal revisorer (historisk)0 · konkursrate 12,5 %1,4×
Direktører i alt (historisk)0 · konkursrate 12,4 %1,4×
Antal offentliggjorte regnskaber3–5 · konkursrate 11,7 %1,3×
Likviditetsgrad50%–100% · konkursrate 11,7 %1,3×

Mindsker risikoen

Afkastningsgrad5%–15% · konkursrate 3,5 %0,39×
Negativ egenkapitalNej · konkursrate 5,1 %0,58×
UnderskudNej · konkursrate 5,3 %0,60×
RegnskabsklasseRegnskabsklasse B · konkursrate 5,7 %0,65×
Egenkapital vs. selskabskapital2–5× · konkursrate 6,3 %0,72×
Usikkerhed om fortsat driftNej · konkursrate 6,4 %0,73×
RegionNordjylland · konkursrate 6,5 %0,74×
Regnskaber indsendt for sent3+ · konkursrate 7,0 %0,80×

Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.

Stamdata

CVR-nummer
43663364
Status
Aktiv
Virksomhedsform
Anpartsselskab
Stiftet
(3 år)
Adresse
Vandmanden 30
9200 Aalborg SV
Kommune
Aalborg
Branche
Skønhedspleje og anden skønhedsbehandling (962200)
Konkurser i branchen: Frisørsaloner
Selskabskapital
40 t.kr.
Revision fravalgt
Ja

Advarselstegn

Regnskaber indsendt for sent3 af 3
Mangler regnskabNej
Negativ egenkapitalNej
Soliditetsgrad13,3 %
Likviditetsgrad75 %
Flytninger (seneste 2 år)0
Direktørskift i alt0
Direktørens tidligere konkurser0
Andre selskaber på adressen3
Usikkerhed om fortsat driftNej

Regnskab og nøgletal

Regnskabsår202520242023
Omsætning0 kr.––
Bruttofortjeneste0 kr.656 t.kr.544 t.kr.
Årets resultat44 t.kr.-2.882 kr.-365 kr.
Egenkapital81 t.kr.37 t.kr.40 t.kr.
Aktiver i alt609 t.kr.584 t.kr.428 t.kr.
Likvider6.540 kr.3.238 kr.–
Kortfristet gæld527 t.kr.546 t.kr.–
Skyldig skat28 t.kr.15 t.kr.–
Gns. ansatte41–

Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Ingen bistand.

Indsendte årsrapporter

RegnskabsperiodeOffentliggjortDage efter periodens udløb
01.01.2025 – 31.12.2025219 For sent
01.01.2024 – 31.12.2024220 For sent
24.11.2022 – 31.12.2023191 For sent

Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.

Ledelse, ejere og revisor

RolleNavnFraTil
Ejer (100 %)B. Skaarup Holding ApSNuværende
StifterB. Skaarup Holding ApSNuværende

Adressehistorik (0 flytninger)

Vandmanden 30, 9200 Aalborg SV

Andre virksomheder på samme adresse

Lignende virksomheder i Aalborg

Spørgsmål og svar om Full Beauty Aalborg SV ApS

Er Full Beauty Aalborg SV ApS gået konkurs?

Nej, Full Beauty Aalborg SV ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.

Hvad er konkursrisikoen for Full Beauty Aalborg SV ApS?

Vores model estimerer en konkursrisiko på 26,1 % inden for de næste 12 måneder (meget høj risiko), hvilket er 18,5 gange gennemsnittet for danske selskaber.

Hvornår blev Full Beauty Aalborg SV ApS stiftet?

Full Beauty Aalborg SV ApS blev stiftet 24. november 2022.

Hvad er egenkapitalen i Full Beauty Aalborg SV ApS?

Egenkapitalen var 81 t.kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.

Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.