St. Hebo Mælkeproduktion ApS
CVR 43530631 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko
St. Hebo Mælkeproduktion ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Karup J. Virksomheden er registreret i branchen avl af malkekvæg. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,5 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,4 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 3 årsregnskaber. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på 21,9 mio. kr. og et resultat på 6,0 mio. kr.. Direktør: Poul Relund.
Konkursrisiko for St. Hebo Mælkeproduktion ApS
0,4 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 60 % af aktive danske selskaber
Øger risikoen
Mindsker risikoen
Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.
Stamdata
- CVR-nummer
- 43530631
- Status
- Aktiv
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Stiftet
- (4 år)
- Adresse
- Vallerbækvej 110
7470 Karup J - Kommune
- Viborg
- Branche
- Avl af malkekvæg (014100)
Konkurser i branchen: Dyrkning af korn (undtagen ris), bælgfrugter og olieholdige frø - Selskabskapital
- 40 t.kr.
- Revisor
- Revenu Registreret Revisionsanpartsselskab
- Revision fravalgt
- Nej
Advarselstegn
| Regnskaber indsendt for sent | 0 af 3 |
| Mangler regnskab | Nej |
| Negativ egenkapital | Nej |
| Soliditetsgrad | 17,9 % |
| Likviditetsgrad | 142 % |
| Flytninger (seneste 2 år) | 1 |
| Direktørskift i alt | 1 |
| Direktørens tidligere konkurser | 0 |
| Andre selskaber på adressen | 4 |
| Usikkerhed om fortsat drift | Ja |
Regnskab og nøgletal
| Regnskabsår | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | 24,4 mio. kr. | 16,3 mio. kr. | 16,7 mio. kr. |
| Årets resultat | 6,0 mio. kr. | 166 t.kr. | 1,4 mio. kr. |
| Egenkapital | 21,9 mio. kr. | 15,9 mio. kr. | 17,9 mio. kr. |
| Aktiver i alt | 122,5 mio. kr. | 121,1 mio. kr. | 107,6 mio. kr. |
| Likvider | – | 0 kr. | – |
| Kortfristet gæld | 7,9 mio. kr. | 24,4 mio. kr. | – |
| Gns. ansatte | 18 | 17 | – |
Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Den uafhængige revisors erklæring om udvidet gennemgang · Revenu Registreret Revisionsanpartsselskab.
Indsendte årsrapporter
| Regnskabsperiode | Offentliggjort | Dage efter periodens udløb | |
|---|---|---|---|
| 01.01.2025 – 31.12.2025 | 182 | ||
| 01.01.2024 – 31.12.2024 | 92 | ||
| 22.09.2022 – 31.12.2023 | 178 |
Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.
Ledelse, ejere og revisor
| Rolle | Navn | Fra | Til |
|---|---|---|---|
| Direktør | Poul Relund | Nuværende | |
| Ejer (100 %) | Susanne Poulsen Holding 2019 ApS | Nuværende | |
| Ejer (33 %) | Susanne Poulsen Holding 2019 ApS | ||
| Ejer (50 %) | MEJ & KEL Holding ApS | ||
| Revisor | Revenu Registreret Revisionsanpartsselskab | Nuværende | |
| Stifter | Susanne Poulsen Holding 2019 ApS | Nuværende | |
| Stifter | MEJ & KEL Holding ApS | Nuværende |
Direktørernes øvrige selskaber
Poul Relund – 5 andre selskaber
- S. POULSEN EJENDOMME ApS Aktiv
- SPH aps 2022 Aktiv
- SUSANNE POULSEN HOLDING ApS Aktiv
- Susanne Poulsen 2026 Holding ApS Aktiv
- Susanne Poulsen Holding 2019 ApS Aktiv
Adressehistorik (1 flytninger)
| Vallerbækvej 110, 7470 Karup J | |
| St Hebovej 17, 6851 Janderup Vestj |
Andre virksomheder på samme adresse
- S. POULSEN EJENDOMME ApS Aktiv
- SPH aps 2022 Aktiv
- SUSANNE POULSEN HOLDING ApS Aktiv
- Susanne Poulsen 2026 Holding ApS Aktiv
- Susanne Poulsen Holding 2019 ApS Aktiv
Lignende virksomheder i Viborg
- Gammelager A/S Karup J
- Hulbæk Mælkeproduktion A/S Tjele
- MG Vacca ApS Tjele
- Iglsø Agro Landbrug ApS Stoholm Jyll
- Søndergaard-Vroue A/S Skive
- Borup Kotel ApS Løgstrup
- Vallerbæk Østergaard ApS Karup J
- Fårup Overgaard ApS Rødkærsbro
- Iglsø Agro ApS Stoholm Jyll
- Ingstrup Østergård ApS Tjele
- BREDMOSE MÆLK ApS Tjele
- ST. SOLHØJGÅRD ApS Bjerringbro
Spørgsmål og svar om St. Hebo Mælkeproduktion ApS
Er St. Hebo Mælkeproduktion ApS gået konkurs?
Nej, St. Hebo Mælkeproduktion ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.
Hvad er konkursrisikoen for St. Hebo Mælkeproduktion ApS?
Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,5 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,4 gange gennemsnittet for danske selskaber.
Hvem er direktør i St. Hebo Mælkeproduktion ApS?
Poul Relund er direktør i St. Hebo Mælkeproduktion ApS.
Hvem er revisor for St. Hebo Mælkeproduktion ApS?
St. Hebo Mælkeproduktion ApS har senest anvendt Revenu Registreret Revisionsanpartsselskab.
Hvornår blev St. Hebo Mælkeproduktion ApS stiftet?
St. Hebo Mælkeproduktion ApS blev stiftet 22. september 2022.
Hvad er egenkapitalen i St. Hebo Mælkeproduktion ApS?
Egenkapitalen var 21,9 mio. kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.
Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.