Taxikørsel 263 ApS

CVR 43517023 · Anpartsselskab · Aktiv · Middel risiko

Taxikørsel 263 ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Ishøj. Virksomheden er registreret i branchen passagertransport på bestilling i køretøj med chauffør. Vores model estimerer en konkursrisiko på 1,4 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 1,0 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 4 årsregnskaber. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på -146 t.kr. og et resultat på 1.347 kr..

Konkursrisiko for Taxikørsel 263 ApS

1,4 %
sandsynlighed for konkurs inden for 12 måneder
Middel risiko

1,0 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 77 % af aktive danske selskaber

Lavest risikoHøjest risiko

Øger risikoen

Soliditetsgrad< -50% · konkursrate 19,3 %2,2×
Negativ egenkapitalJa · konkursrate 17,5 %2,0×
Egenkapital vs. selskabskapital< 0× · konkursrate 17,3 %2,0×
Alder (år)3–5 år · konkursrate 13,3 %1,5×
Revisors erklæringIngen bistand · konkursrate 13,2 %1,5×
Antal direktører0 · konkursrate 12,7 %1,4×
Antal revisorer (historisk)0 · konkursrate 12,5 %1,4×
Antal offentliggjorte regnskaber3–5 · konkursrate 11,7 %1,3×

Mindsker risikoen

Andel sene regnskaber< 0.01% · konkursrate 5,2 %0,59×
UnderskudNej · konkursrate 5,3 %0,60×
RegnskabsklasseRegnskabsklasse B · konkursrate 5,7 %0,65×
Afkastningsgrad0%–5% · konkursrate 5,8 %0,66×
Vækst i bruttofortjeneste-30%–-10% · konkursrate 6,3 %0,71×
Usikkerhed om fortsat driftNej · konkursrate 6,4 %0,73×
Forbehold / supplerende oplysningNej · konkursrate 7,1 %0,80×
Overskredne regnskabsfrister0 · konkursrate 7,1 %0,81×

Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.

Stamdata

CVR-nummer
43517023
Status
Aktiv
Virksomhedsform
Anpartsselskab
Stiftet
(4 år)
Adresse
c/o Tanveer Singh, Bredekærs Vænge 104
2635 Ishøj
Kommune
Ishøj
Branche
Passagertransport på bestilling i køretøj med chauffør (493300)
Konkurser i branchen: Vejgodstransport
Selskabskapital
40 t.kr.
Revision fravalgt
Ja

Advarselstegn

Regnskaber indsendt for sent0 af 4
Mangler regnskabNej
Negativ egenkapitalJa
Soliditetsgrad-81,5 %
Likviditetsgrad46 %
Flytninger (seneste 2 år)0
Direktørskift i alt1
Direktørens tidligere konkurser0
Andre selskaber på adressen0
Usikkerhed om fortsat driftNej

Regnskab og nøgletal

Regnskabsår20252024
Bruttofortjeneste454 t.kr.586 t.kr.
Årets resultat1.347 kr.-12 t.kr.
Egenkapital-146 t.kr.-147 t.kr.
Aktiver i alt179 t.kr.155 t.kr.
Likvider32 t.kr.–
Kortfristet gæld325 t.kr.–
Gns. ansatte1–

Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Ingen bistand.

Indsendte årsrapporter

RegnskabsperiodeOffentliggjortDage efter periodens udløb
01.01.2025 – 31.12.202570
01.01.2024 – 31.12.202417
01.01.2023 – 31.12.202394
16.09.2022 – 31.12.2022149

Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.

Ledelse, ejere og revisor

RolleNavnFraTil
DirektørStine Falck
Ejer (100 %)Tanveer SinghNuværende
Ejer (100 %)CABITAL FINANS A/S
StifterCABITAL FINANS A/SNuværende

Direktørernes øvrige selskaber

Stine Falck – 60 andre selskaber, heraf 60 konkurs

Adressehistorik (1 flytninger)

c/o Tanveer Singh, Bredekærs Vænge 104, 2635 Ishøj
c/o Cabital Finans A/S, Krogshøjvej 49, 2880 Bagsværd

Lignende virksomheder i Ishøj

Spørgsmål og svar om Taxikørsel 263 ApS

Er Taxikørsel 263 ApS gået konkurs?

Nej, Taxikørsel 263 ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.

Hvad er konkursrisikoen for Taxikørsel 263 ApS?

Vores model estimerer en konkursrisiko på 1,4 % inden for de næste 12 måneder (middel risiko), hvilket er 1,0 gange gennemsnittet for danske selskaber.

Hvornår blev Taxikørsel 263 ApS stiftet?

Taxikørsel 263 ApS blev stiftet 16. september 2022.

Hvad er egenkapitalen i Taxikørsel 263 ApS?

Egenkapitalen var -146 t.kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.

Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.