Hedemand Nielsen Holding ApS

CVR 43466216 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko

Hedemand Nielsen Holding ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Hørning. Virksomheden er registreret i branchen ikke-finansielle holdingselskaber. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,1 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,1 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 4 årsregnskaber. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på 2,3 mio. kr. og et resultat på 1,2 mio. kr..

Konkursrisiko for Hedemand Nielsen Holding ApS

0,1 %
sandsynlighed for konkurs inden for 12 måneder
Lav risiko

0,1 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 38 % af aktive danske selskaber

Lavest risikoHøjest risiko

Øger risikoen

Alder (år)3–5 år · konkursrate 13,3 %1,5×
Antal direktører0 · konkursrate 12,7 %1,4×
Direktører i alt (historisk)0 · konkursrate 12,4 %1,4×
Antal offentliggjorte regnskaber3–5 · konkursrate 11,7 %1,3×
Direktørens andre selskaber0 · konkursrate 10,9 %1,2×

Mindsker risikoen

Egenkapital vs. selskabskapital5+× · konkursrate 2,5 %0,28×
Revisors erklæringUdvidet gennemgang · konkursrate 2,9 %0,33×
Soliditetsgrad60%+ · konkursrate 3,3 %0,38×
Revisor registreret i CVRJa · konkursrate 4,8 %0,55×
Revision fravalgtNej · konkursrate 4,8 %0,55×
Afkastningsgrad15%+ · konkursrate 5,1 %0,58×
Negativ egenkapitalNej · konkursrate 5,1 %0,58×
Andel sene regnskaber< 0.01% · konkursrate 5,2 %0,59×

Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.

Stamdata

CVR-nummer
43466216
Status
Aktiv
Virksomhedsform
Anpartsselskab
Stiftet
(4 år)
Adresse
Hørninggårdsvej 14
8362 Hørning
Kommune
Skanderborg
Branche
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Konkurser i branchen: Ikke-finansielle holdingselskaber
Selskabskapital
40 t.kr.
Revisor
REVISION 2 A/S
Revision fravalgt
Nej

Advarselstegn

Regnskaber indsendt for sent0 af 4
Mangler regnskabNej
Negativ egenkapitalNej
Soliditetsgrad68,2 %
Likviditetsgrad104 %
Flytninger (seneste 2 år)0
Direktørskift i alt0
Direktørens tidligere konkurser0
Andre selskaber på adressen1
Usikkerhed om fortsat driftNej

Regnskab og nøgletal

Regnskabsår20252024
Bruttofortjeneste1,3 mio. kr.935 t.kr.
Årets resultat1,2 mio. kr.893 t.kr.
Egenkapital2,3 mio. kr.1,0 mio. kr.
Aktiver i alt3,3 mio. kr.3,0 mio. kr.
Likvider17 t.kr.–
Kortfristet gæld550 t.kr.–
Skyldig skat214 t.kr.–
Gns. ansatte0–

Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Erklæring om udvidet gennemgang · Revision 2 A/S.

Indsendte årsrapporter

RegnskabsperiodeOffentliggjortDage efter periodens udløb
01.01.2025 – 31.12.202542
01.01.2024 – 31.12.2024120
01.01.2023 – 31.12.202357
24.08.2022 – 31.12.202290

Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.

Ledelse, ejere og revisor

RolleNavnFraTil
Ejer (100 %)Jens Østergaard NielsenNuværende
RevisorREVISION 2 A/SNuværende
StifterJens Østergaard NielsenNuværende

Adressehistorik (0 flytninger)

Hørninggårdsvej 14, 8362 Hørning

Andre virksomheder på samme adresse

Lignende virksomheder i Skanderborg

Spørgsmål og svar om Hedemand Nielsen Holding ApS

Er Hedemand Nielsen Holding ApS gået konkurs?

Nej, Hedemand Nielsen Holding ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.

Hvad er konkursrisikoen for Hedemand Nielsen Holding ApS?

Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,1 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,1 gange gennemsnittet for danske selskaber.

Hvem er revisor for Hedemand Nielsen Holding ApS?

Hedemand Nielsen Holding ApS har senest anvendt REVISION 2 A/S.

Hvornår blev Hedemand Nielsen Holding ApS stiftet?

Hedemand Nielsen Holding ApS blev stiftet 24. august 2022.

Hvad er egenkapitalen i Hedemand Nielsen Holding ApS?

Egenkapitalen var 2,3 mio. kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.

Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.