Taxikørsel 189 ApS

CVR 43273183 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko

Taxikørsel 189 ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Albertslund. Virksomheden er registreret i branchen passagertransport på bestilling i køretøj med chauffør. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,2 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,1 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 4 årsregnskaber. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på 160 t.kr. og et resultat på -12 t.kr..

Konkursrisiko for Taxikørsel 189 ApS

0,2 %
sandsynlighed for konkurs inden for 12 måneder
Lav risiko

0,1 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 44 % af aktive danske selskaber

Lavest risikoHøjest risiko

Øger risikoen

Alder (år)3–5 år · konkursrate 13,3 %1,5×
Revisors erklæringIngen bistand · konkursrate 13,2 %1,5×
Antal direktører0 · konkursrate 12,7 %1,4×
Antal revisorer (historisk)0 · konkursrate 12,5 %1,4×
Antal offentliggjorte regnskaber3–5 · konkursrate 11,7 %1,3×
RegionHovedstaden · konkursrate 11,6 %1,3×
Direktørskift1 · konkursrate 11,4 %1,3×
Direktørens andre selskaber0 · konkursrate 10,9 %1,2×

Mindsker risikoen

Soliditetsgrad60%+ · konkursrate 3,3 %0,38×
Likviditetsgrad200%–500% · konkursrate 3,4 %0,39×
Vækst i bruttofortjeneste0%–10% · konkursrate 3,5 %0,39×
Negativ egenkapitalNej · konkursrate 5,1 %0,58×
Andel sene regnskaber< 0.01% · konkursrate 5,2 %0,59×
RegnskabsklasseRegnskabsklasse B · konkursrate 5,7 %0,65×
Afkastningsgrad-20%–0% · konkursrate 6,2 %0,70×
Egenkapital vs. selskabskapital2–5× · konkursrate 6,3 %0,72×

Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.

Stamdata

CVR-nummer
43273183
Status
Aktiv
Virksomhedsform
Anpartsselskab
Stiftet
(4 år)
Adresse
c/o Baddal Kucukkart, Bækgården 2, 2. th
2620 Albertslund
Kommune
Albertslund
Branche
Passagertransport på bestilling i køretøj med chauffør (493300)
Konkurser i branchen: Vejgodstransport
Selskabskapital
40 t.kr.
Revision fravalgt
Ja

Advarselstegn

Regnskaber indsendt for sent0 af 4
Mangler regnskabNej
Negativ egenkapitalNej
Soliditetsgrad67,8 %
Likviditetsgrad377 %
Flytninger (seneste 2 år)0
Direktørskift i alt1
Direktørens tidligere konkurser0
Andre selskaber på adressen0
Usikkerhed om fortsat driftNej

Regnskab og nøgletal

Regnskabsår20252024
Bruttofortjeneste439 t.kr.432 t.kr.
Årets resultat-12 t.kr.23 t.kr.
Egenkapital160 t.kr.171 t.kr.
Aktiver i alt235 t.kr.270 t.kr.
Likvider96 t.kr.–
Kortfristet gæld47 t.kr.–
Skyldig skat0 kr.–
Gns. ansatte1–

Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Ingen bistand.

Indsendte årsrapporter

RegnskabsperiodeOffentliggjortDage efter periodens udløb
01.01.2025 – 31.12.202583
01.01.2024 – 31.12.2024161
01.01.2023 – 31.12.202377
17.05.2022 – 31.12.202265

Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.

Ledelse, ejere og revisor

RolleNavnFraTil
DirektørStine Falck
Ejer (100 %)Baddal KücükkartNuværende
Ejer (100 %)CABITAL FINANS A/S
StifterCABITAL FINANS A/SNuværende

Direktørernes øvrige selskaber

Stine Falck – 60 andre selskaber, heraf 60 konkurs

Adressehistorik (1 flytninger)

c/o Baddal Kucukkart, Bækgården 2, 2. th, 2620 Albertslund
c/o Cabital Finans A/S, Krogshøjvej 49, 2880 Bagsværd

Lignende virksomheder i Albertslund

Spørgsmål og svar om Taxikørsel 189 ApS

Er Taxikørsel 189 ApS gået konkurs?

Nej, Taxikørsel 189 ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.

Hvad er konkursrisikoen for Taxikørsel 189 ApS?

Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,2 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,1 gange gennemsnittet for danske selskaber.

Hvornår blev Taxikørsel 189 ApS stiftet?

Taxikørsel 189 ApS blev stiftet 17. maj 2022.

Hvad er egenkapitalen i Taxikørsel 189 ApS?

Egenkapitalen var 160 t.kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.

Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.