N. Saul Holding 2 ApS

CVR 43194062 · Anpartsselskab · Aktiv · Middel risiko

N. Saul Holding 2 ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i København N. Virksomheden er registreret i branchen ikke-finansielle holdingselskaber. Vores model estimerer en konkursrisiko på 1,4 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 1,0 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 4 årsregnskaber. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på 490 kr. og et resultat på -21 t.kr.. Direktør: Nichlas Saul Sparsø.

Konkursrisiko for N. Saul Holding 2 ApS

1,4 %
sandsynlighed for konkurs inden for 12 måneder
Middel risiko

1,0 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 77 % af aktive danske selskaber

Lavest risikoHøjest risiko

Øger risikoen

Direktørens tidligere konkurser1 · konkursrate 14,2 %1,6×
Alder (år)3–5 år · konkursrate 13,3 %1,5×
Antal revisorer (historisk)0 · konkursrate 12,5 %1,4×
Antal offentliggjorte regnskaber3–5 · konkursrate 11,7 %1,3×
RegionHovedstaden · konkursrate 11,6 %1,3×
Egenkapital vs. selskabskapital0–0.5× · konkursrate 11,1 %1,3×
Tid siden ny direktør2–5 år · konkursrate 10,8 %1,2×
Revision fravalgtJa · konkursrate 10,4 %1,2×

Mindsker risikoen

Negativ egenkapitalNej · konkursrate 5,1 %0,58×
Andel sene regnskaber< 0.01% · konkursrate 5,2 %0,59×
Revisors erklæringOpstilling / assistance · konkursrate 5,6 %0,64×
RegnskabsklasseRegnskabsklasse B · konkursrate 5,7 %0,65×
Afkastningsgrad-20%–0% · konkursrate 6,2 %0,70×
Usikkerhed om fortsat driftNej · konkursrate 6,4 %0,73×
Forbehold / supplerende oplysningNej · konkursrate 7,1 %0,80×
Overskredne regnskabsfrister0 · konkursrate 7,1 %0,81×

Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.

Stamdata

CVR-nummer
43194062
Status
Aktiv
Virksomhedsform
Anpartsselskab
Stiftet
(4 år)
Adresse
Fælledvej 7A, 2.
2200 København N
Kommune
København
Branche
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Konkurser i branchen: Ikke-finansielle holdingselskaber
Selskabskapital
40 t.kr.
Revisor
Beierholm
Revision fravalgt
Ja

Advarselstegn

Regnskaber indsendt for sent0 af 4
Mangler regnskabNej
Negativ egenkapitalNej
Soliditetsgrad0,3 %
Likviditetsgrad100 %
Flytninger (seneste 2 år)0
Direktørskift i alt0
Direktørens tidligere konkurser1
Andre selskaber på adressen6
Usikkerhed om fortsat driftNej

Regnskab og nøgletal

Regnskabsår20252024
Bruttofortjeneste-5.348 kr.-4.315 kr.
Årets resultat-21 t.kr.908 kr.
Egenkapital490 kr.22 t.kr.
Aktiver i alt150 t.kr.162 t.kr.
Likvider0 kr.–
Kortfristet gæld150 t.kr.–
Gns. ansatte0–

Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Andre erklæringer uden sikkerhed · Beierholm.

Indsendte årsrapporter

RegnskabsperiodeOffentliggjortDage efter periodens udløb
01.01.2025 – 31.12.2025119
01.01.2024 – 31.12.202464
01.01.2023 – 31.12.2023179
31.03.2022 – 31.12.2022122

Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.

Ledelse, ejere og revisor

RolleNavnFraTil
DirektørNichlas Saul SparsøNuværende
Ejer (100 %)Nichlas Saul SparsøNuværende
StifterNichlas Saul SparsøNuværende

Direktørernes øvrige selskaber

Nichlas Saul Sparsø – 3 andre selskaber, heraf 1 konkurs

Adressehistorik (0 flytninger)

Fælledvej 7A, 2., 2200 København N

Andre virksomheder på samme adresse

Lignende virksomheder i København

Spørgsmål og svar om N. Saul Holding 2 ApS

Er N. Saul Holding 2 ApS gået konkurs?

Nej, N. Saul Holding 2 ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.

Hvad er konkursrisikoen for N. Saul Holding 2 ApS?

Vores model estimerer en konkursrisiko på 1,4 % inden for de næste 12 måneder (middel risiko), hvilket er 1,0 gange gennemsnittet for danske selskaber.

Hvem er direktør i N. Saul Holding 2 ApS?

Nichlas Saul Sparsø er direktør i N. Saul Holding 2 ApS.

Hvem er revisor for N. Saul Holding 2 ApS?

N. Saul Holding 2 ApS har senest anvendt Beierholm.

Hvornår blev N. Saul Holding 2 ApS stiftet?

N. Saul Holding 2 ApS blev stiftet 31. marts 2022.

Hvad er egenkapitalen i N. Saul Holding 2 ApS?

Egenkapitalen var 490 kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.

Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.