Taxikørsel 160 ApS

CVR 43105736 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko

Taxikørsel 160 ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Albertslund. Virksomheden er registreret i branchen passagertransport på bestilling i køretøj med chauffør. Vores model estimerer en konkursrisiko på 1,1 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,8 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 4 årsregnskaber. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på 111 t.kr. og et resultat på -151 t.kr..

Konkursrisiko for Taxikørsel 160 ApS

1,1 %
sandsynlighed for konkurs inden for 12 måneder
Lav risiko

0,8 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 74 % af aktive danske selskaber

Lavest risikoHøjest risiko

Øger risikoen

RegnskabsklasseRegnskabsklasse B, mikrovirksomhed · konkursrate 23,5 %2,7×
Afkastningsgrad< -20% · konkursrate 16,7 %1,9×
Alder (år)3–5 år · konkursrate 13,3 %1,5×
Revisors erklæringIngen bistand · konkursrate 13,2 %1,5×
Antal direktører0 · konkursrate 12,7 %1,4×
Antal revisorer (historisk)0 · konkursrate 12,5 %1,4×
Antal offentliggjorte regnskaber3–5 · konkursrate 11,7 %1,3×
RegionHovedstaden · konkursrate 11,6 %1,3×

Mindsker risikoen

Likviditetsgrad500%+ · konkursrate 1,5 %0,17×
Soliditetsgrad60%+ · konkursrate 3,3 %0,38×
Negativ egenkapitalNej · konkursrate 5,1 %0,58×
Andel sene regnskaber< 0.01% · konkursrate 5,2 %0,59×
Egenkapital vs. selskabskapital2–5× · konkursrate 6,3 %0,72×
Usikkerhed om fortsat driftNej · konkursrate 6,4 %0,73×
Forbehold / supplerende oplysningNej · konkursrate 7,1 %0,80×
Overskredne regnskabsfrister0 · konkursrate 7,1 %0,81×

Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.

Stamdata

CVR-nummer
43105736
Status
Aktiv
Virksomhedsform
Anpartsselskab
Stiftet
(4 år)
Adresse
c/o Mustafa Bicen, Faklens Kvt 9D
2620 Albertslund
Kommune
Albertslund
Branche
Passagertransport på bestilling i køretøj med chauffør (493300)
Konkurser i branchen: Vejgodstransport
Selskabskapital
40 t.kr.
Revision fravalgt
Ja

Advarselstegn

Regnskaber indsendt for sent0 af 4
Mangler regnskabNej
Negativ egenkapitalNej
Soliditetsgrad92,4 %
Likviditetsgrad989 %
Flytninger (seneste 2 år)0
Direktørskift i alt1
Direktørens tidligere konkurser0
Andre selskaber på adressen0
Usikkerhed om fortsat driftNej

Regnskab og nøgletal

Regnskabsår20252024
Bruttofortjeneste237 t.kr.372 t.kr.
Årets resultat-151 t.kr.-63 t.kr.
Egenkapital111 t.kr.262 t.kr.
Aktiver i alt120 t.kr.288 t.kr.
Likvider63 t.kr.–
Kortfristet gæld9.089 kr.–
Skyldig skat0 kr.–

Seneste regnskab: Regnskabsklasse B, mikrovirksomhed · revisors erklæring: Ingen bistand.

Indsendte årsrapporter

RegnskabsperiodeOffentliggjortDage efter periodens udløb
01.01.2025 – 31.12.2025160
01.01.2024 – 31.12.2024160
01.01.2023 – 31.12.2023177
07.03.2022 – 31.12.2022149

Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.

Ledelse, ejere og revisor

RolleNavnFraTil
DirektørStine Falck
Ejer (100 %)Mustafa BicenNuværende
Ejer (100 %)CABITAL FINANS A/S
StifterCABITAL FINANS A/SNuværende

Direktørernes øvrige selskaber

Stine Falck – 60 andre selskaber, heraf 60 konkurs

Adressehistorik (1 flytninger)

c/o Mustafa Bicen, Faklens Kvt 9D, 2620 Albertslund
c/o Cabital Finans A/S, Krogshøjvej 49, 2880 Bagsværd

Lignende virksomheder i Albertslund

Spørgsmål og svar om Taxikørsel 160 ApS

Er Taxikørsel 160 ApS gået konkurs?

Nej, Taxikørsel 160 ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.

Hvad er konkursrisikoen for Taxikørsel 160 ApS?

Vores model estimerer en konkursrisiko på 1,1 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,8 gange gennemsnittet for danske selskaber.

Hvornår blev Taxikørsel 160 ApS stiftet?

Taxikørsel 160 ApS blev stiftet 7. marts 2022.

Hvad er egenkapitalen i Taxikørsel 160 ApS?

Egenkapitalen var 111 t.kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.

Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.