Anden Dain ApS

CVR 43074873 · Anpartsselskab · Aktiv · Middel risiko

Anden Dain ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Egtved. Virksomheden er registreret i branchen virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning. Vores model estimerer en konkursrisiko på 2,6 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 1,9 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 4 årsregnskaber. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på 31 t.kr. og et resultat på 121 t.kr..

Konkursrisiko for Anden Dain ApS

2,6 %
sandsynlighed for konkurs inden for 12 måneder
Middel risiko

1,9 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 86 % af aktive danske selskaber

Lavest risikoHøjest risiko

Øger risikoen

Tid på nuværende adresse0.5–1 år · konkursrate 16,5 %1,9×
Usikkerhed om fortsat driftJa · konkursrate 16,3 %1,9×
Alder (år)3–5 år · konkursrate 13,3 %1,5×
Revisors erklæringIngen bistand · konkursrate 13,2 %1,5×
Flytninger seneste 2 år1 · konkursrate 12,7 %1,4×
Antal direktører0 · konkursrate 12,7 %1,4×
Antal revisorer (historisk)0 · konkursrate 12,5 %1,4×
Direktører i alt (historisk)0 · konkursrate 12,4 %1,4×

Mindsker risikoen

Soliditetsgrad60%+ · konkursrate 3,3 %0,38×
Likviditetsgrad200%–500% · konkursrate 3,4 %0,39×
Afkastningsgrad15%+ · konkursrate 5,1 %0,58×
Negativ egenkapitalNej · konkursrate 5,1 %0,58×
Andel sene regnskaber< 0.01% · konkursrate 5,2 %0,59×
UnderskudNej · konkursrate 5,3 %0,60×
RegnskabsklasseRegnskabsklasse B · konkursrate 5,7 %0,65×
RegionSyddanmark · konkursrate 6,0 %0,68×

Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.

Stamdata

CVR-nummer
43074873
Status
Aktiv
Virksomhedsform
Anpartsselskab
Stiftet
(4 år)
Adresse
Ølgårdvej 4
6040 Egtved
Kommune
Vejle
Branche
Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning (702000)
Konkurser i branchen: Tøjforretninger
Selskabskapital
40 t.kr.
Revision fravalgt
Ja

Advarselstegn

Regnskaber indsendt for sent0 af 4
Mangler regnskabNej
Negativ egenkapitalNej
Soliditetsgrad63,3 %
Likviditetsgrad272 %
Flytninger (seneste 2 år)1
Direktørskift i alt0
Direktørens tidligere konkurser0
Andre selskaber på adressen1
Usikkerhed om fortsat driftJa

Regnskab og nøgletal

Regnskabsår20252024
Bruttofortjeneste120 t.kr.-3.331 kr.
Årets resultat121 t.kr.-2.598 kr.
Egenkapital31 t.kr.-85 t.kr.
Aktiver i alt49 t.kr.50 t.kr.
Likvider774 kr.–
Kortfristet gæld18 t.kr.–
Gns. ansatte1–

Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Ingen bistand.

Indsendte årsrapporter

RegnskabsperiodeOffentliggjortDage efter periodens udløb
01.01.2025 – 31.12.2025176
01.01.2024 – 31.12.2024140
01.01.2023 – 31.12.2023181
09.02.2022 – 31.12.2022180

Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.

Ledelse, ejere og revisor

RolleNavnFraTil
Ejer (100 %)STJK Holding ApSNuværende
Ejer (10 %)Amalie Duborg ApS
Ejer (90 %)Forstå Holding ApS
StifterAmalie Duborg ApSNuværende
StifterForstå Holding ApSNuværende

Adressehistorik (6 flytninger)

Ølgårdvej 4, 6040 Egtved
Albuen 28, 6000 Kolding
Gøteborg Allé 6, 9. 20, 8200 Aarhus N
Grønnegade 47, st., 8000 Aarhus C
Elmegårdsvej 14, 8361 Hasselager
Nørrebrogade 18, 2., 8000 Aarhus C
Gl. Skartved 5, 6091 Bjert

Tidligere navne

Anden Dain ApS – nu
Kapper Bags ApS –

Andre virksomheder på samme adresse

Lignende virksomheder i Vejle

Spørgsmål og svar om Anden Dain ApS

Er Anden Dain ApS gået konkurs?

Nej, Anden Dain ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.

Hvad er konkursrisikoen for Anden Dain ApS?

Vores model estimerer en konkursrisiko på 2,6 % inden for de næste 12 måneder (middel risiko), hvilket er 1,9 gange gennemsnittet for danske selskaber.

Hvornår blev Anden Dain ApS stiftet?

Anden Dain ApS blev stiftet 9. februar 2022.

Hvad er egenkapitalen i Anden Dain ApS?

Egenkapitalen var 31 t.kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.

Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.