R4R service ApS

CVR 42973386 · Anpartsselskab · Aktiv · Høj risiko

R4R service ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Glostrup. Virksomheden er registreret i branchen vejgodstransport. Vores model estimerer en konkursrisiko på 3,4 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 2,4 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 4 årsregnskaber. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på 308 t.kr. og et resultat på 195 t.kr.. Direktør: Rolandas Kastantinavicius.

Konkursrisiko for R4R service ApS

3,4 %
sandsynlighed for konkurs inden for 12 måneder
Høj risiko

2,4 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 88 % af aktive danske selskaber

Lavest risikoHøjest risiko

Øger risikoen

RegnskabsklasseRegnskabsklasse B, mikrovirksomhed · konkursrate 23,5 %2,7×
Alder (år)3–5 år · konkursrate 13,3 %1,5×
Revisors erklæringIngen bistand · konkursrate 13,2 %1,5×
Flytninger seneste 2 år1 · konkursrate 12,7 %1,4×
Antal revisorer (historisk)0 · konkursrate 12,5 %1,4×
Tid på nuværende adresse< 0.5 år · konkursrate 12,0 %1,4×
Antal offentliggjorte regnskaber3–5 · konkursrate 11,7 %1,3×
RegionHovedstaden · konkursrate 11,6 %1,3×

Mindsker risikoen

Egenkapital vs. selskabskapital5+× · konkursrate 2,5 %0,28×
Afkastningsgrad15%+ · konkursrate 5,1 %0,58×
Negativ egenkapitalNej · konkursrate 5,1 %0,58×
Andel sene regnskaber< 0.01% · konkursrate 5,2 %0,59×
UnderskudNej · konkursrate 5,3 %0,60×
Likviditetsgrad150%–200% · konkursrate 5,4 %0,61×
Usikkerhed om fortsat driftNej · konkursrate 6,4 %0,73×
Soliditetsgrad20%–40% · konkursrate 6,9 %0,79×

Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.

Stamdata

CVR-nummer
42973386
Status
Aktiv
Virksomhedsform
Anpartsselskab
Stiftet
(4 år)
Adresse
Naverland 11A
2600 Glostrup
Kommune
Albertslund
Branche
Vejgodstransport (494100)
Konkurser i branchen: Vejgodstransport
Selskabskapital
40 t.kr.
Revision fravalgt
Ja

Advarselstegn

Regnskaber indsendt for sent0 af 4
Mangler regnskabNej
Negativ egenkapitalNej
Soliditetsgrad23,6 %
Likviditetsgrad158 %
Flytninger (seneste 2 år)1
Direktørskift i alt0
Direktørens tidligere konkurser0
Andre selskaber på adressen52
Usikkerhed om fortsat driftNej

Regnskab og nøgletal

Regnskabsår20252024
Omsætning6,3 mio. kr.3,3 mio. kr.
Bruttofortjeneste4,1 mio. kr.2,1 mio. kr.
Årets resultat195 t.kr.612 t.kr.
Egenkapital308 t.kr.723 t.kr.
Aktiver i alt1,3 mio. kr.1,6 mio. kr.
Likvider421 t.kr.–
Kortfristet gæld822 t.kr.–
Skyldig skat41 t.kr.–

Seneste regnskab: Regnskabsklasse B, mikrovirksomhed · revisors erklæring: Ingen bistand.

Indsendte årsrapporter

RegnskabsperiodeOffentliggjortDage efter periodens udløb
01.01.2025 – 31.12.2025125
01.01.2024 – 31.12.2024128
01.01.2023 – 31.12.2023138
04.01.2022 – 31.12.2022124

Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.

Ledelse, ejere og revisor

RolleNavnFraTil
DirektørRolandas KastantinaviciusNuværende
Ejer (100 %)UAB "2R Investment"Nuværende
Ejer (100 %)Rolandas Kastantinavicius
StifterRolandas KastantinaviciusNuværende

Adressehistorik (1 flytninger)

Naverland 11A, 2600 Glostrup
Fabriksparken 3, 2600 Glostrup

Andre virksomheder på samme adresse

Lignende virksomheder i Albertslund

Spørgsmål og svar om R4R service ApS

Er R4R service ApS gået konkurs?

Nej, R4R service ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.

Hvad er konkursrisikoen for R4R service ApS?

Vores model estimerer en konkursrisiko på 3,4 % inden for de næste 12 måneder (høj risiko), hvilket er 2,4 gange gennemsnittet for danske selskaber.

Hvem er direktør i R4R service ApS?

Rolandas Kastantinavicius er direktør i R4R service ApS.

Hvornår blev R4R service ApS stiftet?

R4R service ApS blev stiftet 4. januar 2022.

Hvad er egenkapitalen i R4R service ApS?

Egenkapitalen var 308 t.kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.

Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.