Sensum Plus Holding ApS

CVR 42877344 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko

Sensum Plus Holding ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Greve. Virksomheden er registreret i branchen ikke-finansielle holdingselskaber. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,2 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,2 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 4 årsregnskaber, heraf 1 mere end seks måneder efter regnskabsårets udløb. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på 290 t.kr. og et resultat på 298 t.kr..

Konkursrisiko for Sensum Plus Holding ApS

0,2 %
sandsynlighed for konkurs inden for 12 måneder
Lav risiko

0,2 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 49 % af aktive danske selskaber

Lavest risikoHøjest risiko

Øger risikoen

Alder (år)3–5 år · konkursrate 13,3 %1,5×
Revisors erklæringIngen bistand · konkursrate 13,2 %1,5×
Antal direktører0 · konkursrate 12,7 %1,4×
Antal revisorer (historisk)0 · konkursrate 12,5 %1,4×
Antal offentliggjorte regnskaber3–5 · konkursrate 11,7 %1,3×
Direktørskift1 · konkursrate 11,4 %1,3×
Regnskaber indsendt for sent1 · konkursrate 11,3 %1,3×
Direktørens andre selskaber0 · konkursrate 10,9 %1,2×

Mindsker risikoen

Egenkapital vs. selskabskapital5+× · konkursrate 2,5 %0,28×
Soliditetsgrad60%+ · konkursrate 3,3 %0,38×
Afkastningsgrad15%+ · konkursrate 5,1 %0,58×
Negativ egenkapitalNej · konkursrate 5,1 %0,58×
UnderskudNej · konkursrate 5,3 %0,60×
RegnskabsklasseRegnskabsklasse B · konkursrate 5,7 %0,65×
Usikkerhed om fortsat driftNej · konkursrate 6,4 %0,73×
Forbehold / supplerende oplysningNej · konkursrate 7,1 %0,80×

Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.

Stamdata

CVR-nummer
42877344
Status
Aktiv
Virksomhedsform
Anpartsselskab
Stiftet
(4 år)
Adresse
Degnestræde 7
2670 Greve
Kommune
Greve
Branche
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Konkurser i branchen: Ikke-finansielle holdingselskaber
Selskabskapital
40 t.kr.
Revision fravalgt
Ja

Advarselstegn

Regnskaber indsendt for sent1 af 4
Mangler regnskabNej
Negativ egenkapitalNej
Soliditetsgrad94,0 %
Likviditetsgrad4 %
Flytninger (seneste 2 år)0
Direktørskift i alt1
Direktørens tidligere konkurser0
Andre selskaber på adressen2
Usikkerhed om fortsat driftNej

Regnskab og nøgletal

Regnskabsår202520242023
Bruttofortjeneste-11 t.kr.-2.482 kr.-4.418 kr.
Årets resultat298 t.kr.-87 t.kr.83 t.kr.
Egenkapital290 t.kr.-7.496 kr.80 t.kr.
Aktiver i alt309 t.kr.731 kr.262 t.kr.
Likvider502 kr.500 kr.–
Kortfristet gæld18 t.kr.8.227 kr.–
Gns. ansatte0––

Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Ingen bistand.

Indsendte årsrapporter

RegnskabsperiodeOffentliggjortDage efter periodens udløb
01.01.2025 – 31.12.2025181
01.01.2024 – 31.12.2024181
01.01.2023 – 31.12.2023185 For sent
01.12.2021 – 31.12.2022166

Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.

Ledelse, ejere og revisor

RolleNavnFraTil
DirektørYagmur Banu Yildirim
Ejer (100 %)Yagmur Banu YildirimNuværende
StifterYagmur Banu YildirimNuværende

Direktørernes øvrige selskaber

Yagmur Banu Yildirim – 4 andre selskaber, heraf 2 konkurs

Adressehistorik (0 flytninger)

Degnestræde 7, 2670 Greve

Andre virksomheder på samme adresse

Lignende virksomheder i Greve

Spørgsmål og svar om Sensum Plus Holding ApS

Er Sensum Plus Holding ApS gået konkurs?

Nej, Sensum Plus Holding ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.

Hvad er konkursrisikoen for Sensum Plus Holding ApS?

Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,2 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,2 gange gennemsnittet for danske selskaber.

Hvornår blev Sensum Plus Holding ApS stiftet?

Sensum Plus Holding ApS blev stiftet 1. december 2021.

Hvad er egenkapitalen i Sensum Plus Holding ApS?

Egenkapitalen var 290 t.kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.

Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.