Taxikørsel 011 ApS

CVR 42710644 · Anpartsselskab · Aktiv · Middel risiko

Taxikørsel 011 ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Viborg. Virksomheden er registreret i branchen passagertransport på bestilling i køretøj med chauffør. Vores model estimerer en konkursrisiko på 2,0 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 1,4 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 4 årsregnskaber. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på 83 t.kr. og et resultat på 63 t.kr..

Konkursrisiko for Taxikørsel 011 ApS

2,0 %
sandsynlighed for konkurs inden for 12 måneder
Middel risiko

1,4 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 82 % af aktive danske selskaber

Lavest risikoHøjest risiko

Øger risikoen

Revisors erklæringIngen bistand · konkursrate 13,2 %1,5×
Antal direktører0 · konkursrate 12,7 %1,4×
Antal revisorer (historisk)0 · konkursrate 12,5 %1,4×
Antal offentliggjorte regnskaber3–5 · konkursrate 11,7 %1,3×
Likviditetsgrad50%–100% · konkursrate 11,7 %1,3×
Direktørskift1 · konkursrate 11,4 %1,3×
Direktørens andre selskaber0 · konkursrate 10,9 %1,2×
Revision fravalgtJa · konkursrate 10,4 %1,2×

Mindsker risikoen

Afkastningsgrad15%+ · konkursrate 5,1 %0,58×
Negativ egenkapitalNej · konkursrate 5,1 %0,58×
Andel sene regnskaber< 0.01% · konkursrate 5,2 %0,59×
UnderskudNej · konkursrate 5,3 %0,60×
RegnskabsklasseRegnskabsklasse B · konkursrate 5,7 %0,65×
Egenkapital vs. selskabskapital2–5× · konkursrate 6,3 %0,72×
Usikkerhed om fortsat driftNej · konkursrate 6,4 %0,73×
RegionMidtjylland · konkursrate 6,9 %0,79×

Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.

Stamdata

CVR-nummer
42710644
Status
Aktiv
Virksomhedsform
Anpartsselskab
Stiftet
(5 år)
Adresse
c/o Luqman Mostafa Mamo, Houlkærvej 14, 2. tv
8800 Viborg
Kommune
Viborg
Branche
Passagertransport på bestilling i køretøj med chauffør (493300)
Konkurser i branchen: Vejgodstransport
Selskabskapital
40 t.kr.
Revision fravalgt
Ja

Advarselstegn

Regnskaber indsendt for sent0 af 4
Mangler regnskabNej
Negativ egenkapitalNej
Soliditetsgrad29,8 %
Likviditetsgrad88 %
Flytninger (seneste 2 år)0
Direktørskift i alt1
Direktørens tidligere konkurser0
Andre selskaber på adressen0
Usikkerhed om fortsat driftNej

Regnskab og nøgletal

Regnskabsår20252024
Bruttofortjeneste1,3 mio. kr.0 kr.
Årets resultat63 t.kr.0 kr.
Egenkapital83 t.kr.80 t.kr.
Aktiver i alt279 t.kr.308 t.kr.
Likvider164 t.kr.–
Kortfristet gæld191 t.kr.–
Gns. ansatte3–

Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Ingen bistand.

Indsendte årsrapporter

RegnskabsperiodeOffentliggjortDage efter periodens udløb
01.01.2025 – 31.12.2025182
01.01.2024 – 31.12.2024178
01.01.2023 – 31.12.2023140
28.09.2021 – 31.12.202294

Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.

Ledelse, ejere og revisor

RolleNavnFraTil
DirektørStine Falck
Ejer (100 %)Luqman Mostafa MamoNuværende
Ejer (100 %)CABITAL FINANS A/S
StifterCABITAL FINANS A/SNuværende

Direktørernes øvrige selskaber

Stine Falck – 60 andre selskaber, heraf 60 konkurs

Adressehistorik (1 flytninger)

c/o Luqman Mostafa Mamo, Houlkærvej 14, 2. tv, 8800 Viborg
c/o Cabital Finans A/S, Krogshøjvej 49, 2880 Bagsværd

Lignende virksomheder i Viborg

Spørgsmål og svar om Taxikørsel 011 ApS

Er Taxikørsel 011 ApS gået konkurs?

Nej, Taxikørsel 011 ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.

Hvad er konkursrisikoen for Taxikørsel 011 ApS?

Vores model estimerer en konkursrisiko på 2,0 % inden for de næste 12 måneder (middel risiko), hvilket er 1,4 gange gennemsnittet for danske selskaber.

Hvornår blev Taxikørsel 011 ApS stiftet?

Taxikørsel 011 ApS blev stiftet 28. september 2021.

Hvad er egenkapitalen i Taxikørsel 011 ApS?

Egenkapitalen var 83 t.kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.

Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.