Hanne Müller Holding ApS

CVR 42568082 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko

Hanne Müller Holding ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Galten. Virksomheden er registreret i branchen ikke-finansielle holdingselskaber. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,0 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 5 årsregnskaber. Seneste regnskab (30.06.2026) viser en egenkapital på 357 t.kr. og et resultat på 116 t.kr.. Direktør: Hanne Müller.

Konkursrisiko for Hanne Müller Holding ApS

0,0 %
sandsynlighed for konkurs inden for 12 måneder
Lav risiko

0,0 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 15 % af aktive danske selskaber

Lavest risikoHøjest risiko

Øger risikoen

Revisors erklæringIngen bistand · konkursrate 13,2 %1,5×
Antal revisorer (historisk)0 · konkursrate 12,5 %1,4×
Revision fravalgtJa · konkursrate 10,4 %1,2×
Revisor registreret i CVRNej · konkursrate 10,4 %1,2×

Mindsker risikoen

Likviditetsgrad500%+ · konkursrate 1,5 %0,17×
Egenkapital vs. selskabskapital5+× · konkursrate 2,5 %0,28×
Tid på nuværende adresse5+ år · konkursrate 3,1 %0,35×
Soliditetsgrad60%+ · konkursrate 3,3 %0,38×
Tid siden ny direktør5+ år · konkursrate 3,8 %0,43×
Afkastningsgrad15%+ · konkursrate 5,1 %0,58×
Negativ egenkapitalNej · konkursrate 5,1 %0,58×
Andel sene regnskaber< 0.01% · konkursrate 5,2 %0,59×

Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.

Stamdata

CVR-nummer
42568082
Status
Aktiv
Virksomhedsform
Anpartsselskab
Stiftet
(5 år)
Adresse
Voldbyvej 101
8464 Galten
Kommune
Skanderborg
Branche
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Konkurser i branchen: Ikke-finansielle holdingselskaber
Selskabskapital
40 t.kr.
Revision fravalgt
Ja

Advarselstegn

Regnskaber indsendt for sent0 af 5
Mangler regnskabNej
Negativ egenkapitalNej
Soliditetsgrad93,8 %
Likviditetsgrad5.448 %
Flytninger (seneste 2 år)0
Direktørskift i alt0
Direktørens tidligere konkurser0
Andre selskaber på adressen2
Usikkerhed om fortsat driftNej

Regnskab og nøgletal

Regnskabsår2026202520242023
Bruttofortjeneste-5.467 kr.-4.467 kr.-5.514 kr.-4.625 kr.
Årets resultat116 t.kr.-7.874 kr.100 t.kr.104 t.kr.
Egenkapital357 t.kr.309 t.kr.317 t.kr.257 t.kr.
Aktiver i alt381 t.kr.343 t.kr.352 t.kr.291 t.kr.
Likvider133 t.kr.144 t.kr.93 t.kr.–
Kortfristet gæld3.125 kr.33 t.kr.35 t.kr.–
Skyldig skat–29 t.kr.29 t.kr.–
Gns. ansatte00––

Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Ingen bistand.

Indsendte årsrapporter

RegnskabsperiodeOffentliggjortDage efter periodens udløb
01.07.2025 – 30.06.20268
01.01.2024 – 31.12.202436
01.01.2023 – 31.12.202310
01.01.2022 – 31.12.202210
26.07.2021 – 31.12.202111

Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.

Ledelse, ejere og revisor

RolleNavnFraTil
DirektørHanne MüllerNuværende
Ejer (100 %)Hanne MüllerNuværende
StifterHanne MüllerNuværende

Direktørernes øvrige selskaber

Hanne Müller – 2 andre selskaber

Adressehistorik (0 flytninger)

Voldbyvej 101, 8464 Galten

Andre virksomheder på samme adresse

Lignende virksomheder i Skanderborg

Spørgsmål og svar om Hanne Müller Holding ApS

Er Hanne Müller Holding ApS gået konkurs?

Nej, Hanne Müller Holding ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.

Hvad er konkursrisikoen for Hanne Müller Holding ApS?

Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,0 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber.

Hvem er direktør i Hanne Müller Holding ApS?

Hanne Müller er direktør i Hanne Müller Holding ApS.

Hvornår blev Hanne Müller Holding ApS stiftet?

Hanne Müller Holding ApS blev stiftet 26. juli 2021.

Hvad er egenkapitalen i Hanne Müller Holding ApS?

Egenkapitalen var 357 t.kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 30. juni 2026.

Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.