MaPe 2021 Holding ApS

CVR 42323284 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko

MaPe 2021 Holding ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Hellerup. Virksomheden er registreret i branchen ikke-finansielle holdingselskaber. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,6 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,4 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 5 årsregnskaber, heraf 1 mere end seks måneder efter regnskabsårets udløb. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på 365 t.kr. og et resultat på 370 t.kr..

Konkursrisiko for MaPe 2021 Holding ApS

0,6 %
sandsynlighed for konkurs inden for 12 måneder
Lav risiko

0,4 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 66 % af aktive danske selskaber

Lavest risikoHøjest risiko

Øger risikoen

Revisors erklæringIngen bistand · konkursrate 13,2 %1,5×
Antal direktører0 · konkursrate 12,7 %1,4×
Antal revisorer (historisk)0 · konkursrate 12,5 %1,4×
Direktører i alt (historisk)0 · konkursrate 12,4 %1,4×
RegionHovedstaden · konkursrate 11,6 %1,3×
Direktørens andre selskaber0 · konkursrate 10,9 %1,2×
Andel sene regnskaber25%–50% · konkursrate 10,6 %1,2×
Revision fravalgtJa · konkursrate 10,4 %1,2×

Mindsker risikoen

Egenkapital vs. selskabskapital5+× · konkursrate 2,5 %0,28×
Tid på nuværende adresse5+ år · konkursrate 3,1 %0,35×
Afkastningsgrad15%+ · konkursrate 5,1 %0,58×
Negativ egenkapitalNej · konkursrate 5,1 %0,58×
UnderskudNej · konkursrate 5,3 %0,60×
RegnskabsklasseRegnskabsklasse B · konkursrate 5,7 %0,65×
Antal offentliggjorte regnskaber5–10 · konkursrate 6,3 %0,72×
Usikkerhed om fortsat driftNej · konkursrate 6,4 %0,73×

Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.

Stamdata

CVR-nummer
42323284
Status
Aktiv
Virksomhedsform
Anpartsselskab
Stiftet
(5 år)
Adresse
Tuborg Boulevard 4
2900 Hellerup
Kommune
Gentofte
Branche
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Konkurser i branchen: Ikke-finansielle holdingselskaber
Selskabskapital
40 t.kr.
Revision fravalgt
Ja

Advarselstegn

Regnskaber indsendt for sent2 af 5
Mangler regnskabNej
Negativ egenkapitalNej
Soliditetsgrad32,2 %
Likviditetsgrad147 %
Flytninger (seneste 2 år)0
Direktørskift i alt0
Direktørens tidligere konkurser0
Andre selskaber på adressen10
Usikkerhed om fortsat driftNej

Regnskab og nøgletal

Regnskabsår20252024
Bruttofortjeneste98 t.kr.-1.050 kr.
Årets resultat370 t.kr.-1.497 kr.
Egenkapital365 t.kr.62 t.kr.
Aktiver i alt1,1 mio. kr.94 t.kr.
Likvider29 t.kr.–
Kortfristet gæld767 t.kr.–
Skyldig skat17 t.kr.–
Gns. ansatte1–

Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Ingen bistand.

Indsendte årsrapporter

RegnskabsperiodeOffentliggjortDage efter periodens udløb
01.01.2025 – 31.12.2025168 Omgjort
01.01.2024 – 31.12.2024183
01.01.2023 – 31.12.2023183
01.01.2022 – 31.12.2022197 For sent
20.04.2021 – 31.12.2021175

Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.

Ledelse, ejere og revisor

RolleNavnFraTil
Ejer (100 %)Ronnie Martin PedersenNuværende
Ejer (50 %)Mourit Holding ApS
Ejer (50 %)Network Holding ApS
StifterMourit Holding ApSNuværende
StifterNetwork Holding ApSNuværende

Adressehistorik (0 flytninger)

Tuborg Boulevard 4, 2900 Hellerup

Andre virksomheder på samme adresse

Lignende virksomheder i Gentofte

Spørgsmål og svar om MaPe 2021 Holding ApS

Er MaPe 2021 Holding ApS gået konkurs?

Nej, MaPe 2021 Holding ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.

Hvad er konkursrisikoen for MaPe 2021 Holding ApS?

Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,6 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,4 gange gennemsnittet for danske selskaber.

Hvornår blev MaPe 2021 Holding ApS stiftet?

MaPe 2021 Holding ApS blev stiftet 20. april 2021.

Hvad er egenkapitalen i MaPe 2021 Holding ApS?

Egenkapitalen var 365 t.kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.

Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.