Brand Leadership Community ApS

CVR 42249114 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko

Brand Leadership Community ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Næstved. Virksomheden er registreret i branchen faglige sammenslutningers aktiviteter. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,2 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,2 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 5 årsregnskaber. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på 100 t.kr. og et resultat på 107 t.kr..

Konkursrisiko for Brand Leadership Community ApS

0,2 %
sandsynlighed for konkurs inden for 12 måneder
Lav risiko

0,2 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 49 % af aktive danske selskaber

Lavest risikoHøjest risiko

Øger risikoen

Revisors erklæringIngen bistand · konkursrate 13,2 %1,5×
Antal direktører0 · konkursrate 12,7 %1,4×
Antal revisorer (historisk)0 · konkursrate 12,5 %1,4×
Direktører i alt (historisk)0 · konkursrate 12,4 %1,4×
Direktørens andre selskaber0 · konkursrate 10,9 %1,2×
Revision fravalgtJa · konkursrate 10,4 %1,2×
Revisor registreret i CVRNej · konkursrate 10,4 %1,2×

Mindsker risikoen

Tid på nuværende adresse5+ år · konkursrate 3,1 %0,35×
Vækst i bruttofortjeneste0%–10% · konkursrate 3,5 %0,39×
Soliditetsgrad40%–60% · konkursrate 4,6 %0,52×
Afkastningsgrad15%+ · konkursrate 5,1 %0,58×
Negativ egenkapitalNej · konkursrate 5,1 %0,58×
Andel sene regnskaber< 0.01% · konkursrate 5,2 %0,59×
UnderskudNej · konkursrate 5,3 %0,60×
Likviditetsgrad150%–200% · konkursrate 5,4 %0,61×

Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.

Stamdata

CVR-nummer
42249114
Status
Aktiv
Virksomhedsform
Anpartsselskab
Stiftet
(5 år)
Adresse
Skydebanevej 13
4700 Næstved
Kommune
Næstved
Branche
Faglige sammenslutningers aktiviteter (941200)
Konkurser i branchen: Andre organisationer og foreninger i.a.n.
Selskabskapital
40 t.kr.
Revision fravalgt
Ja

Advarselstegn

Regnskaber indsendt for sent0 af 5
Mangler regnskabNej
Negativ egenkapitalNej
Soliditetsgrad41,1 %
Likviditetsgrad170 %
Flytninger (seneste 2 år)0
Direktørskift i alt0
Direktørens tidligere konkurser0
Andre selskaber på adressen2
Usikkerhed om fortsat driftNej

Regnskab og nøgletal

Regnskabsår202520242023
Bruttofortjeneste390 t.kr.369 t.kr.440 t.kr.
Årets resultat107 t.kr.-88 t.kr.-53 t.kr.
Egenkapital100 t.kr.-6.747 kr.81 t.kr.
Aktiver i alt243 t.kr.119 t.kr.222 t.kr.
Likvider25 t.kr.17 t.kr.–
Kortfristet gæld143 t.kr.125 t.kr.–
Skyldig skat19 t.kr.0 kr.–
Gns. ansatte11–

Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Ingen bistand.

Indsendte årsrapporter

RegnskabsperiodeOffentliggjortDage efter periodens udløb
01.01.2025 – 31.12.202583
01.01.2024 – 31.12.2024178
01.01.2023 – 31.12.2023179
01.01.2022 – 31.12.2022179
23.03.2021 – 31.12.2021177

Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.

Ledelse, ejere og revisor

RolleNavnFraTil
Ejer (50 %)Konverto ApSNuværende
Ejer (50 %)Adnoctum ApSNuværende
Ejer (100 %)Konverto ApS
StifterKonverto ApSNuværende

Adressehistorik (0 flytninger)

Skydebanevej 13, 4700 Næstved

Tidligere navne

Brand Leadership Community ApS – nu
Transformination ApS –

Andre virksomheder på samme adresse

Spørgsmål og svar om Brand Leadership Community ApS

Er Brand Leadership Community ApS gået konkurs?

Nej, Brand Leadership Community ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.

Hvad er konkursrisikoen for Brand Leadership Community ApS?

Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,2 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,2 gange gennemsnittet for danske selskaber.

Hvornår blev Brand Leadership Community ApS stiftet?

Brand Leadership Community ApS blev stiftet 23. marts 2021.

Hvad er egenkapitalen i Brand Leadership Community ApS?

Egenkapitalen var 100 t.kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.

Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.