MH63 Holding ApS

CVR 42101834 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko

MH63 Holding ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i København S. Virksomheden er registreret i branchen ikke-finansielle holdingselskaber. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,9 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,6 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 5 årsregnskaber. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på 112 t.kr. og et resultat på -1.348 kr..

Konkursrisiko for MH63 Holding ApS

0,9 %
sandsynlighed for konkurs inden for 12 måneder
Lav risiko

0,6 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 69 % af aktive danske selskaber

Lavest risikoHøjest risiko

Øger risikoen

Revisors erklæringIngen bistand · konkursrate 13,2 %1,5×
Antal direktører0 · konkursrate 12,7 %1,4×
Antal revisorer (historisk)0 · konkursrate 12,5 %1,4×
Direktører i alt (historisk)0 · konkursrate 12,4 %1,4×
RegionHovedstaden · konkursrate 11,6 %1,3×
Direktørens andre selskaber0 · konkursrate 10,9 %1,2×
Revision fravalgtJa · konkursrate 10,4 %1,2×
Revisor registreret i CVRNej · konkursrate 10,4 %1,2×

Mindsker risikoen

RegnskabsklasseReporting class B · konkursrate 3,2 %0,37×
Negativ egenkapitalNej · konkursrate 5,1 %0,58×
Andel sene regnskaber< 0.01% · konkursrate 5,2 %0,59×
Afkastningsgrad-20%–0% · konkursrate 6,2 %0,70×
Egenkapital vs. selskabskapital2–5× · konkursrate 6,3 %0,72×
Antal offentliggjorte regnskaber5–10 · konkursrate 6,3 %0,72×
Usikkerhed om fortsat driftNej · konkursrate 6,4 %0,73×
Soliditetsgrad20%–40% · konkursrate 6,9 %0,79×

Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.

Stamdata

CVR-nummer
42101834
Status
Aktiv
Virksomhedsform
Anpartsselskab
Stiftet
(5 år)
Adresse
c/o Mark Hamblin, Tom Kristensens Vej 24, 1. th
2300 København S
Kommune
København
Branche
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Konkurser i branchen: Ikke-finansielle holdingselskaber
Selskabskapital
40 t.kr.
Revision fravalgt
Ja

Advarselstegn

Regnskaber indsendt for sent0 af 5
Mangler regnskabNej
Negativ egenkapitalNej
Soliditetsgrad27,1 %
Likviditetsgrad101 %
Flytninger (seneste 2 år)0
Direktørskift i alt0
Direktørens tidligere konkurser0
Andre selskaber på adressen3
Usikkerhed om fortsat driftNej

Regnskab og nøgletal

Regnskabsår202520242023
Bruttofortjeneste–0 kr.0 kr.
Årets resultat-1.348 kr.-1.188 kr.-1.108 kr.
Egenkapital112 t.kr.113 t.kr.114 t.kr.
Aktiver i alt412 t.kr.413 t.kr.114 t.kr.
Likvider1.774 kr.3.122 kr.–
Kortfristet gæld300 t.kr.300 t.kr.–
Gns. ansatte00–

Seneste regnskab: Reporting class B · revisors erklæring: No audit assistance.

Indsendte årsrapporter

RegnskabsperiodeOffentliggjortDage efter periodens udløb
01.01.2025 – 31.12.2025181
01.01.2024 – 31.12.2024181
01.01.2023 – 31.12.2023182
01.01.2022 – 31.12.2022181
04.02.2021 – 31.12.2021181

Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.

Ledelse, ejere og revisor

RolleNavnFraTil
Ejer (100 %)Mark Arthur HamblinNuværende
StifterMark Arthur HamblinNuværende

Adressehistorik (2 flytninger)

c/o Mark Hamblin, Tom Kristensens Vej 24, 1. th, 2300 København S
c/o Mark Hamblin, Købmagergade 26C, 2. th, 1150 København K
c/o Mark Hamblin, Åbenrå 28, 1. tv, 1124 København K

Andre virksomheder på samme adresse

Lignende virksomheder i København

Spørgsmål og svar om MH63 Holding ApS

Er MH63 Holding ApS gået konkurs?

Nej, MH63 Holding ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.

Hvad er konkursrisikoen for MH63 Holding ApS?

Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,9 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,6 gange gennemsnittet for danske selskaber.

Hvornår blev MH63 Holding ApS stiftet?

MH63 Holding ApS blev stiftet 3. februar 2021.

Hvad er egenkapitalen i MH63 Holding ApS?

Egenkapitalen var 112 t.kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.

Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.