Nedergaard Investments ApS

CVR 41943025 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko

Nedergaard Investments ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Silkeborg. Virksomheden er registreret i branchen ikke-finansielle holdingselskaber. Vores model estimerer en konkursrisiko på 1,0 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,7 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 5 årsregnskaber. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på 204 kr. og et resultat på -15 t.kr..

Konkursrisiko for Nedergaard Investments ApS

1,0 %
sandsynlighed for konkurs inden for 12 måneder
Lav risiko

0,7 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 72 % af aktive danske selskaber

Lavest risikoHøjest risiko

Øger risikoen

Revisors erklæringIngen bistand · konkursrate 13,2 %1,5×
Antal direktører0 · konkursrate 12,7 %1,4×
Antal revisorer (historisk)0 · konkursrate 12,5 %1,4×
Direktører i alt (historisk)0 · konkursrate 12,4 %1,4×
Egenkapital vs. selskabskapital0–0.5× · konkursrate 11,1 %1,3×
Direktørens andre selskaber0 · konkursrate 10,9 %1,2×
Revision fravalgtJa · konkursrate 10,4 %1,2×
Revisor registreret i CVRNej · konkursrate 10,4 %1,2×

Mindsker risikoen

Negativ egenkapitalNej · konkursrate 5,1 %0,58×
Andel sene regnskaber< 0.01% · konkursrate 5,2 %0,59×
RegnskabsklasseRegnskabsklasse B · konkursrate 5,7 %0,65×
Afkastningsgrad-20%–0% · konkursrate 6,2 %0,70×
Antal offentliggjorte regnskaber5–10 · konkursrate 6,3 %0,72×
Usikkerhed om fortsat driftNej · konkursrate 6,4 %0,73×
RegionMidtjylland · konkursrate 6,9 %0,79×
Alder (år)5–10 år · konkursrate 7,0 %0,80×

Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.

Stamdata

CVR-nummer
41943025
Status
Aktiv
Virksomhedsform
Anpartsselskab
Stiftet
(5 år)
Adresse
Jonatansvej 11
8600 Silkeborg
Kommune
Silkeborg
Branche
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Konkurser i branchen: Ikke-finansielle holdingselskaber
Selskabskapital
40 t.kr.
Revision fravalgt
Ja

Advarselstegn

Regnskaber indsendt for sent0 af 5
Mangler regnskabNej
Negativ egenkapitalNej
Soliditetsgrad0,1 %
Likviditetsgrad100 %
Flytninger (seneste 2 år)0
Direktørskift i alt0
Direktørens tidligere konkurser0
Andre selskaber på adressen3
Usikkerhed om fortsat driftNej

Regnskab og nøgletal

Regnskabsår202520242023
Årets resultat-15 t.kr.-12 t.kr.-1.074 kr.
Egenkapital204 kr.15 t.kr.27 t.kr.
Aktiver i alt284 t.kr.293 t.kr.285 t.kr.
Kortfristet gæld284 t.kr.278 t.kr.–
Skyldig skat88 kr.66 kr.–
Gns. ansatte00–

Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Ingen bistand.

Indsendte årsrapporter

RegnskabsperiodeOffentliggjortDage efter periodens udløb
01.01.2025 – 31.12.2025178
01.01.2024 – 31.12.2024167
01.01.2023 – 31.12.2023172
01.01.2022 – 31.12.2022179
14.12.2020 – 31.12.2021179

Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.

Ledelse, ejere og revisor

RolleNavnFraTil
Ejer (100 %)Lars Lynge Hesselholt NedergaardNuværende
StifterLars Lynge Hesselholt NedergaardNuværende

Adressehistorik (2 flytninger)

Jonatansvej 11, 8600 Silkeborg
Blomsterlunden 117, 1. th, 8381 Tilst
Holmstruphøjvej 12, 8210 Aarhus V

Andre virksomheder på samme adresse

Lignende virksomheder i Silkeborg

Spørgsmål og svar om Nedergaard Investments ApS

Er Nedergaard Investments ApS gået konkurs?

Nej, Nedergaard Investments ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.

Hvad er konkursrisikoen for Nedergaard Investments ApS?

Vores model estimerer en konkursrisiko på 1,0 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,7 gange gennemsnittet for danske selskaber.

Hvornår blev Nedergaard Investments ApS stiftet?

Nedergaard Investments ApS blev stiftet 14. december 2020.

Hvad er egenkapitalen i Nedergaard Investments ApS?

Egenkapitalen var 204 kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.

Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.