JMU af 2020 ApS

CVR 41926295 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko

JMU af 2020 ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Vejle. Virksomheden er registreret i branchen ikke-finansielle holdingselskaber. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,2 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,1 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 5 årsregnskaber. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på 1,9 mio. kr. og et resultat på 1,7 mio. kr..

Konkursrisiko for JMU af 2020 ApS

0,2 %
sandsynlighed for konkurs inden for 12 måneder
Lav risiko

0,1 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 44 % af aktive danske selskaber

Lavest risikoHøjest risiko

Øger risikoen

Antal direktører0 · konkursrate 12,7 %1,4×
Direktører i alt (historisk)0 · konkursrate 12,4 %1,4×
Direktørens andre selskaber0 · konkursrate 10,9 %1,2×

Mindsker risikoen

Likviditetsgrad500%+ · konkursrate 1,5 %0,17×
Egenkapital vs. selskabskapital5+× · konkursrate 2,5 %0,28×
Revisors erklæringUdvidet gennemgang · konkursrate 2,9 %0,33×
Soliditetsgrad60%+ · konkursrate 3,3 %0,38×
Revisor registreret i CVRJa · konkursrate 4,8 %0,55×
Revision fravalgtNej · konkursrate 4,8 %0,55×
Afkastningsgrad15%+ · konkursrate 5,1 %0,58×
Negativ egenkapitalNej · konkursrate 5,1 %0,58×

Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.

Stamdata

CVR-nummer
41926295
Status
Aktiv
Virksomhedsform
Anpartsselskab
Stiftet
(5 år)
Adresse
c/o Jørgen Munkholm Nielsen, Bøgomvej 69
7100 Vejle
Kommune
Vejle
Branche
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Konkurser i branchen: Ikke-finansielle holdingselskaber
Selskabskapital
100 t.kr.
Revisor
ROBÆK Statsautoriseret Revisionsaktieselskab
Revision fravalgt
Nej

Advarselstegn

Regnskaber indsendt for sent0 af 5
Mangler regnskabNej
Negativ egenkapitalNej
Soliditetsgrad98,6 %
Likviditetsgrad5.411 %
Flytninger (seneste 2 år)0
Direktørskift i alt0
Direktørens tidligere konkurser0
Andre selskaber på adressen0
Usikkerhed om fortsat driftNej

Regnskab og nøgletal

Regnskabsår20252024
Bruttofortjeneste1,6 mio. kr.–
Årets resultat1,7 mio. kr.–
Egenkapital1,9 mio. kr.–
Aktiver i alt1,9 mio. kr.–
Likvider2.303 kr.–
Kortfristet gæld26 t.kr.–
Skyldig skat22 t.kr.–
Gns. ansatte1–

Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Erklæring om udvidet gennemgang · ROBÆK Statsautoriseret Revisionspartnerselskab.

Indsendte årsrapporter

RegnskabsperiodeOffentliggjortDage efter periodens udløb
01.01.2025 – 31.12.2025176
01.01.2024 – 31.12.2024163
01.01.2023 – 31.12.2023100
01.01.2022 – 31.12.202261
30.11.2020 – 31.12.2021118

Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.

Ledelse, ejere og revisor

RolleNavnFraTil
Ejer (100 %)Jørgen Munkholm NielsenNuværende
RevisorROBÆK Statsautoriseret RevisionsaktieselskabNuværende
StifterJørgen Munkholm NielsenNuværende

Adressehistorik (2 flytninger)

c/o Jørgen Munkholm Nielsen, Bøgomvej 69, 7100 Vejle
c/o Jørgen Munkholm Nielsen, Bøgomvej 69, 7100 Vejle
c/o Jørgen Munkholm Nielsen, Stenkærgård 40, 8763 Rask Mølle

Lignende virksomheder i Vejle

Spørgsmål og svar om JMU af 2020 ApS

Er JMU af 2020 ApS gået konkurs?

Nej, JMU af 2020 ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.

Hvad er konkursrisikoen for JMU af 2020 ApS?

Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,2 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,1 gange gennemsnittet for danske selskaber.

Hvem er revisor for JMU af 2020 ApS?

JMU af 2020 ApS har senest anvendt ROBÆK Statsautoriseret Revisionsaktieselskab.

Hvornår blev JMU af 2020 ApS stiftet?

JMU af 2020 ApS blev stiftet 30. november 2020.

Hvad er egenkapitalen i JMU af 2020 ApS?

Egenkapitalen var 1,9 mio. kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.

Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.