S.I.Kloster Holding ApS

CVR 41845260 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko

S.I.Kloster Holding ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Odense C. Virksomheden er registreret i branchen ikke-finansielle holdingselskaber. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,0 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 5 årsregnskaber. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på 1,6 mio. kr. og et resultat på 1,3 mio. kr.. Direktør: Søren Iversen Kloster.

Konkursrisiko for S.I.Kloster Holding ApS

0,0 %
sandsynlighed for konkurs inden for 12 måneder
Lav risiko

0,0 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 6 % af aktive danske selskaber

Lavest risikoHøjest risiko

Øger risikoen

Revisors erklæringIngen bistand · konkursrate 13,2 %1,5×
Antal revisorer (historisk)0 · konkursrate 12,5 %1,4×
Direktørens andre selskaber0 · konkursrate 10,9 %1,2×
Revision fravalgtJa · konkursrate 10,4 %1,2×
Revisor registreret i CVRNej · konkursrate 10,4 %1,2×

Mindsker risikoen

Likviditetsgrad500%+ · konkursrate 1,5 %0,17×
Egenkapital vs. selskabskapital5+× · konkursrate 2,5 %0,28×
Tid på nuværende adresse5+ år · konkursrate 3,1 %0,35×
Soliditetsgrad60%+ · konkursrate 3,3 %0,38×
Tid siden ny direktør5+ år · konkursrate 3,8 %0,43×
Afkastningsgrad15%+ · konkursrate 5,1 %0,58×
Negativ egenkapitalNej · konkursrate 5,1 %0,58×
Andel sene regnskaber< 0.01% · konkursrate 5,2 %0,59×

Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.

Stamdata

CVR-nummer
41845260
Status
Aktiv
Virksomhedsform
Anpartsselskab
Stiftet
(5 år)
Adresse
Windelsvej 64, st.
5000 Odense C
Kommune
Odense
Branche
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Konkurser i branchen: Ikke-finansielle holdingselskaber
Selskabskapital
40 t.kr.
Revision fravalgt
Ja

Advarselstegn

Regnskaber indsendt for sent0 af 5
Mangler regnskabNej
Negativ egenkapitalNej
Soliditetsgrad99,7 %
Likviditetsgrad37.132 %
Flytninger (seneste 2 år)0
Direktørskift i alt0
Direktørens tidligere konkurser0
Andre selskaber på adressen1
Usikkerhed om fortsat driftNej

Regnskab og nøgletal

Regnskabsår202520242023
Bruttofortjeneste-6.717 kr.-5.573 kr.-4.483 kr.
Årets resultat1,3 mio. kr.121 t.kr.113 t.kr.
Egenkapital1,6 mio. kr.418 t.kr.358 t.kr.
Aktiver i alt1,6 mio. kr.466 t.kr.361 t.kr.
Likvider438 t.kr.266 t.kr.–
Kortfristet gæld4.375 kr.48 t.kr.–
Gns. ansatte0––

Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Ingen bistand.

Indsendte årsrapporter

RegnskabsperiodeOffentliggjortDage efter periodens udløb
01.01.2025 – 31.12.2025118
01.01.2024 – 31.12.2024118
01.01.2023 – 31.12.2023117
01.01.2022 – 31.12.2022167
09.11.2020 – 31.12.2021174

Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.

Ledelse, ejere og revisor

RolleNavnFraTil
DirektørSøren Iversen KlosterNuværende
Ejer (100 %)Søren Iversen KlosterNuværende
StifterSøren Iversen KlosterNuværende

Direktørernes øvrige selskaber

Søren Iversen Kloster – 1 andre selskaber, heraf 1 konkurs

Adressehistorik (0 flytninger)

Windelsvej 64, st., 5000 Odense C

Andre virksomheder på samme adresse

Lignende virksomheder i Odense

Spørgsmål og svar om S.I.Kloster Holding ApS

Er S.I.Kloster Holding ApS gået konkurs?

Nej, S.I.Kloster Holding ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.

Hvad er konkursrisikoen for S.I.Kloster Holding ApS?

Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,0 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber.

Hvem er direktør i S.I.Kloster Holding ApS?

Søren Iversen Kloster er direktør i S.I.Kloster Holding ApS.

Hvornår blev S.I.Kloster Holding ApS stiftet?

S.I.Kloster Holding ApS blev stiftet 9. november 2020.

Hvad er egenkapitalen i S.I.Kloster Holding ApS?

Egenkapitalen var 1,6 mio. kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.

Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.